КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------У Х В А Л А
02 квітня 2014 року Справа № 1170/2а-1539/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді - Кармазиної Т.М.,
за участю секретаря - Сириці І.О.,
за участю представників:
позивача - Поліщук О.М.,
відповідача - Музиченко Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград" про розстрочення виконання судового рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Представник ОКВП "Дніпро-Кіровоград" звернувся до суду із заявою про розстрочення виконання постанови суду від 07.06.2012р. про стягнення з ОКВП "Дніпро-Кіровоград" (код ЄДРПОУ: 03346822) на користь Державного бюджету України, в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ:22217312) адміністративно-господарські санкції у розмірі 46213 (сорок шість тисяч двісті тринадцять) грн. 34 коп. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно -господарських санкцій в сумі 212 (двісті дванадцять) грн. 52 коп.
В судовому засіданні представник ОКВП "Дніпро-Кіровоград" підтримав заяву про розстрочення виконання постанови суду та просив розстрочити на 3 місяці виконання постанови, обґрунтовуючи це скрутним матеріальним становищем підприємства, неможливістю відразу повністю сплатити суму заборгованості.
Представник Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в судовому засіданні не заперечував проти розстрочення виконання постанови суду від 07.06.2012р..
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних обставин.
Згідно з вимогами ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.
Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07.06.2012р. адміністративний позов задоволено, постановлено стягнути з ОКВП "Дніпро-Кіровоград" (код ЄДРПОУ: 03346822) на користь Державного бюджету України, в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ:22217312) адміністративно-господарські санкції у розмірі 46213 (сорок шість тисяч двісті тринадцять) грн. 34 коп. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно -господарських санкцій в сумі 212 (двісті дванадцять) грн. 52 коп.
Як вбачається з матеріалів справи, наданих ОКВП "Дніпро-Кіровоград", збитки підприємства за 2013 рік складають 21031 тис. грн., а рівень відшкодування витрат складає 79,3 %. Як зазначав, заявник, такий фінансовий стан підприємства пов'язаний з недофінансуванням підприємства з боку держави та встановлення органами державної влади занижених цін на послуги, що також впливає на дефіцит грошових коштів. Що підтверджується протоколами засідання Кіровоградської територіальної комісії з погашення заборгованості №3 від 09.07.2013р. та №5 від 08.11.2013р..
Аналіз змісту зазначених документів свідчить про неможливість одночасного погашення заявником всієї суми заборгованості, стягнутої за постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07.06.2012р., так як його наслідком стане подальше накопичування заборгованості підприємства.
За таких обставин, враховуючи фінансовий стан ОКВП "Дніпро-Кіровоград", з огляду на наявність обставин, що ускладнюють виконання постанови, відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку щодо доцільності розстрочення виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07.06.2012 року у справі №1170/2а-1539/12 строком на 3 місяці: з квітня 2014 року по червень 2014 року включно у розмірі за квітень - 15475,30 грн., травень - червень 2014 р. рівними частками по 15475,28 грн. щомісяця.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.160, 165, 263, 186, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград" про розстрочення виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07 червня 2012 року у справі №1170/2а-1539/12 - задовольнити.
Розстрочити виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07 червня 2012 року у справі №1170/2а-1539/12 про стягнення з ОКВП "Дніпро-Кіровоград" (код ЄДРПОУ: 03346822) на користь Державного бюджету України, в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ:22217312) адміністративно-господарські санкції у розмірі 46213 (сорок шість тисяч двісті тринадцять) грн. 34 коп. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно -господарських санкцій в сумі 212 (двісті дванадцять) грн. 52 коп. строком на 3 місяці, шляхом сплати суми заборгованості у квітні 2014 року - 15475,30 грн., травні - червні 2014 р. - рівними частками по 15475,28 грн. щомісяця.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 5-денний строк з дня її проголошення, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Т.М.Кармазина