ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" вересня 2010 р. Справа № 2a-3167/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кафарського В.В.
при секретарі Вилка О.С.
за участю представників сторін:
від позивача:ОСОБА_1
від відповідача: не з"явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Івано-Франківського міського центру зайнятості-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вул.Набережна ім. В.Стефаника, 34-Б, м. Івано-Франківськ, 76000
до відповідача: ОСОБА_2, АДРЕСА_1, 76000
< Текст >
про стягнення коштів в сумі 1797,94 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Івано-Франківський міський центр зайнятості-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся в суд із адміністративним позовом до ОСОБА_2 та просить стягнути заборгованість в сумі 1797,94 грн. виплаченої допомоги по безробіттю .
Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі. В обгрунтування посилається на те, що за заявою 28.11.2008 року ОСОБА_2О йому було надано статус безробітнього, відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення". 23.06.2010 року центром зайнятості було складено акт № 1100, з якого вбачається, що ОСОБА_2 з 01.07.2009 року по 30.09.2009 року виконував роботи дл АТ КБ "Надра" згідно договору підряду та одночасно перебував на обліку в Івано-Франківському центрі зайнятості як безробітній.
Відповідач в судові засідання не зявлявся, однак надав суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, судом встановлено, що за заявою 28.11.2008 року ОСОБА_2О йому було надано статус безробітнього, відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення". З 28.11.2010 року ОСОБА_2 було призначено виплату допомоги по безробіттю відповідно до п.1 ст.23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". Під час перебування на обліку в Івано-Франківському міському центрі зайнятості ОСОБА_2 як безробітнього, він отримував з 28.11.2008 року по 22.11.2009 року матеріальне забезпечення, а саме допомогу по безробіттю.
23.06.2010 року на підставі звірки з ДПА України було складено Акт № 1100 , з якого вбачається, що відповідач з 01.07.2009 року по 30.09.2009 року виконував роботи для ТА КБ "Надра" згідно договору підряду, за що йому була проведена оплата в сумі 6633,60грн., та одночасно відповідач перебував на обліку в Івано-Франківському центрі зайнятості як безробітній.
Відповідно ст.1 Закону України "Про зайнятість населення", зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.
Ст.2 цього ж Закону говорить, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Отже, з наведеного вище випливає, що відповідач з дня укладення договору підряду, тобто з 01.07.2009 року, відносився до зайнятого населення та не мав права перебувати на обліку в Івано-Франківському центрі зайнятості як безробітний, та отримувати матеріальне забезпечення.
Відповідно п.2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Керуючись п.3 ст. 36 Закону, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Абз.1 п.6 Порядку розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, встановлено, що у разі встановлення центрами зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до ст.39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Виходячи з викладеного, суд вважає вимоги позивача обгрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 < Текст > Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, АДРЕСА_2, 76000 ідн.код НОМЕР_1 на користь Івано-Франківського міського центру зайнятості-робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вул. Набережна ім. В.Стефаника, 34-Б, м.Івано-Франківськ, 76000, код ЄДРПОУ 19390067 - кошти в сумі 1797,94 (одна тисяча сімсот дев"яносто сім грн. дев"яносто чотири коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя:Кафарський В.В.
Постанова складена в повному обсязі 28.09.2010 року.