УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_______________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
УХВАЛА
від "11" листопада 2010 р. Справа № 19/40-Б
За заявою: ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Корольовському районі м.Житомира Житомирської області ( м. Житомир)
До боржника: ОСОБА_2 акціонерного товариства "Житомирський м'ясокомбінат" (м.Житомир)
про визнання банкрутом
Суддя Макаревич В.А.
Представники:
від ініціюючого кредитора: ОСОБА_3. дор. № 16221/07 від 10.11.2010р., ОСОБА_4, дор. № 1383/07 від 13.07.2010р.
від боржника: ОСОБА_5 - представник працівників, ОСОБА_6, дор. № 105 від 01.07.2010р., ОСОБА_7, дор. № 107 від 01.07.2010р.
У відповідності до ст. 77 ГПК України у судовому засіданні 10.11.2010р. оголошувалась перерва до 11.11.2010р.
Господарським судом Житомирської області розглядається справа про визнання банкрутом ОСОБА_2 акціонерного товариства " Житомирський м'ясокомбінат" ( м. Житомир).
Ухвалою господарськго суду від 04.08.2010 р. було порушено провадження у справі про банкрутство в порядку ст.ст. 8,11-13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою суду від 16.08.2010р. господарський суд відкладав розгляд справи у підготовчому засіданні; зобов'язав заявника та боржника надати суду необхідні документи по справі.
Ухвалою суду від 15.10.2010р. господарський суд відклав розгляд справи у підготовчому засіданні; зобов'язав заявника та боржника надати суду необхідні документи по справі; призначив аудиторську перевірку для з'ясування фінансового стану боржника та встановлення наявності чи відсутності майна на праві власності чи постійного користування, майнових прав, будь-яких інших активів ВАТ " Житомирський м'ясокомбінат" для задоволення вимог кредиторів.
29.10.2010р. до господарського суду Житомирської області надійшов лист від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області № 03/2975 від 28.10.2010р., у якому вказано, що станом на 28.10.2010р. державної частки в статутному капіталі ВАТ " Житомирський м'ясокомбінат" немає.
29.10.2010р. до господарського суду Житомирської області надійшов лист від Головного управління статистики у Житомирській області № 19-12-208 від 29.10.2010р., яким направили на адресу суду завірені копії фінансових звітів за 2008-2009р.р. та поточний 2010р.
01.11.2010р. до господарського суду Житомирської області надійшов лист від Житомирської обласної ради № р-5-19/1384, у якому зазначено, що згідно Переліку ОСОБА_2 акціонерних товариств, у статутних фондах яких є корпоративні права ( пакети, акції), що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст і повноваження з управління якими передаються обласній державній адміністрації Відкрите акціонерне товариство " Житомирський м'ясокомбінат" відсутнє. Проте, до майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, яке не увійшло до статутного фонду ВАТ " Житомирський м'ясокомбінат", але перебуває на його балансі, належать об'єкти згідно переліку.
У судових засіданнях 10.11.2010р. та 11.11.2010р. представники ініціюючого кредитора вимоги заяви про порушення провадження у справі про банкрутство підтримали в повному обсязі.
Представники боржника у судових засіданнях 10.11.2010р. та 11.11.2010р. визнали всі заявлені вимоги та пояснили, що боржник - неплатоспроможний, у боржника відсутнє майно на праві власності чи постійному користуванні, майнові права, будь-які активи для задоволення вимог кредиторів; надали документи для долучення до матеріалів справи.
Крім того, у судовому засіданні 10.11.2010р. був присутній аудитор, який надав суду аудиторський висновок.
Розглянувши в підготовчому засіданні подані матеріали, - господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство " Житомирський м'ясокомбінат" як юридичну особу зареєстровано Виконавчим комітетом Житомирської міської ради 25.03.1993р. № 13051200000002374, юридична адреса: 10025, Житомирська область, м. Житомир, Корольовський район, вул. Баранова, 127, що підтверджується довідкою АА № 256004 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ( а.с. 103).
Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" боржник отримав Свідоцтво єдиного зразка серії АОО № 134239 ( а.с. 104).
Відповідно до нової редакції Статуту, зареєстрованого Житомирським міськвиконкомом Ради народних депутатів від 03.06.1999р. № 220-ЖЗЮ, товариство створене з метою насичення ринку товарами і послугами по предмету діяльності та реалізації, на основі отриманого прибутку інтересів учасників товариства, а також економічних та соціальних інтересів трудового колективу.
Відповідно до ст. 3.1 Статуту , товариство є юридичною особою з дня його державної реєстрації.
Товариство має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в банках, штамп підприємства, товарний знак, які затверджуються Правлінням товариства і реєструються в Торгово- промисловій палаті України, печатку зі своєю назвою ( п. 3.6 Статуту).
Відповідно до п.п. 5.1,5.2 Статуту, статутний фонд товариства становить 5949808,75 грн. Статутний фонд розділений на 23799235 простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 грн. кожна.
Ухвалою господарського суду від 04.08.2010 року за заявою ініціюючого кредитора - ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира Житомирської області ( м. Житомир) порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_2 акціонерного товариства " Житомирський м'ясокомбінат ( м. Житомир) за правилами статей 6,7,11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " ( далі - Закон № 2343).
Згідно з ч. 4 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( далі - Закон ) у підготовчому засіданні суддя оцінює подані документи, заслуховує пояснення сторін, розглядає обґрунтованість заперечень боржника.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 цього Закону, ознаками неплатоспроможності боржника є: наявність грошових вимог до кредитора в сумі не менше 300 мінімальних заробітних плат; безспірність цих вимог; їх незадоволеність боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
Відповідно до п. 70 Постанови Пленуму ВСУ № 15 від 18.12.2009 року "Про судову практику у справах про банкрутство" зазначено, у підготовчому засіданні суд має перевірити наявність ознак неплатоспроможності боржника, розмір вимог кредитора (кредиторів), їх безспірність, а відтак, наявність підстав для застосування подальших судових процедур у справі про банкрутство.
Постановами Житомирського окружного адміністративного суду від 08.04.2008р., від 17.09.2008р., від 16.10.2008р., від 25.11.2009р., від 02.12.2009р., від 17.12.2009р., від 03.02.2010р., від 15.02.2010р., від 02.09.2009р., від 15.10.2009р., від 24.02.2010р., від 17.03.2010р. було стягнуто на користь ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира Житомирської області 302448,71 грн. заборгованості , а також рішенням УПФУ в Корольовському районі м. Житомира Житомирської області №999 від 11.08.2008р. було застосовано до боржника штрафну санкцію на суму 456,88 грн. та виставлені вимоги УПФУ в Корольовському районі м. Житомира Житомирської області про сплату боргу від 01.04.2010р. на суму 8,90 грн., від 22.03.2010р. на суму 156,64 грн., від 05.05.2010р. на суму 156,64 грн., від 02.06.2009р. на суму 626,56 грн.
Відповідно до статті 1 Закону № 2343, кредитором боржника є юридична особа, яка має в установленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.
Під "грошовим зобов'язанням" слід розуміти зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно - правового договору та на інших підставах, передбачених цивільних законодавством України. До складу грошового зобов'язання боржника не зараховуються недоїмка ( пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду. Склад та розмір грошового зобов'язання визначаються на день подачі в господарський суд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство.
З врахуванням вище викладеного, господарський суд прийшов до висновку, що грошовим зобов'язанням боржника перед ініціюючим кредитором є сума 303397,45 грн. основного боргу, яка перевищує розмір 300 мінімальних заробітних плат ( станом на дату подання заяви до господарського суду - 02.08.2010 р. розмір безспірних вимог кредитора повинен був становити не менше 266400 грн. ).
Окрім того, до складу грошового зобов'язання боржника слід віднести 456,88 грн. штрафних санкцій.
Загалом розмір вимог ініціюючого кредитора, що підлягає визнанню за наслідками підготовчого засідання складає 303854,33 грн.
Ознакою неплатоспроможності боржника, є невиконання ним безспірних вимог кредитора протягом трьох місяців. Враховуючи те, що списання коштів з рахунків боржника в безспірному порядку здійснюється державною виконавчою службою, то порушення справи про банкрутство можливе лише після відкриття виконавчого провадження цією службою.
Відповідно і встановлений Законом тримісячний строк починає свій відлік після пред'явлення виконавчих документів до виконання до державної виконавчої служби та відкриття виконавчого провадження. Такої правової позиції дотримується ВСУ, зокрема у постанові від 17.10.2006 р. у справі № 3/157.
У п. 31 Постанови Пленуму ВСУ № 15 від 18.12.2009 року "Про судову практику у справах про банкрутство" зазначено, що терміном, з якого має обчислюватися мінімальний тримісячний строк прострочення боржником виконання свого зобов'язання, є момент у часі, з настанням якого це зобов'язання мало бути виконано боржником згідно з вказівками закону або договору.
Строк виконання цивільних зобов'язань взагалі і грошових зокрема визначається за правилами, встановленими статтею 530 ЦК.
За змістом приписів частин восьмої та десятої статті 7 Закону № 2343 кредитор має у цей тримісячний строк здійснити заходи щодо стягнення боргу шляхом пред'явлення виконавчого документа до виконання відповідно до вимог Закону України "Про виконавче провадження", зокрема з дня винесення постанови державним виконавцем про порушення виконавчого провадження, чи погашення податкового боргу за вимогами Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" і додати докази цього до своєї заяви.
На підтвердження обставин невиконання боржником безспірних вимог кредитора протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку ініціюючим кредитором зазначено, що постановами Корольовського відділу державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції відкриті виконавчі провадження по виконанню виконавчих документів на суму 303854,33 грн. ( а.с.21-32).
Отже, системний аналіз положень Закону свідчить, що процедура банкрутства випливає з виконавчого провадження, без якого факт неплатоспроможності не може існувати ( постанова ВГСУ від 04.07.2007 р. у справі № 22/142б ).
Згідно довідки Корольовського ВДВС Житомирського МУЮ № 12/03-29/27743 від 29.07.2010р. на виконанні у ВДВС перебуває 20 виконавчих документів про стягнення заборгованості з ОСОБА_2 акціонерного товариства " Житомирський м'ясокомбінат"; згідно відповіді БТІ за боржником право власності на нерухоме майно, згідно реєстру прав власності не зареєстровано; згідно відповідей з банківських установ на арештованих рахунках боржника кошти відсутні ( а.с.35-37).
Як свідчать докази, подані ініціюючим кредитором, боржник, взятих на себе зобов'язань не виконав.
Письмові заперечення боржника щодо наявності обставин, які перешкоджають проведенню підготовчого засідання та винесенню ухвали за наслідками розгляду справи у підготовчому засіданні відсутні.
Ухвалою суду від 15.10.2010р. судом була призначена аудиторська перевірка для з'ясування фінансового стану боржника та встановлення наявності чи відсутності майна на праві власності чи постійного користування, майнових прав, будь - яких інших активів ВАТ " Житомирський м'ясокомбінат".
З аудиторського висновку № 49 від 05.11.2010р. вбачається, що в процесі аудиту проаналізовано ф.№1-м"Баланс", ф.№2-м " фінансові результати", Головна книга, регістри синтетичного і аналітичного обліку, окремі первинні документи і форми податкової та статистичної звітності з 2006 року.
Первинна документація товариства до 2006р. відсутня, у зв'язку з оформленням архіву і знищення первинних документів в установленому порядку.
Висновок аудитора свідчить про те, що в процесі аудиту за обліковими регістрами ВАТ " Житомирський м'ясокомбінат" не виявлено майна на праві власності та постійного користування, майнових прав, будь - яких інших активів і виробничої діяльності, щоб задовольнити вимоги кредиторів, включаючи вимоги ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира.
Представники ініціюючого кредитора та боржника в судових засіданнях підтвердили наявність ознак неплатоспроможності боржника, розмір вимог ініціюючого кредитора на суму 303854,33 грн., безспірність вимог на зазначену суму, а відтак, є всі наявні підстави для застосування подальших судових процедур у справі про банкрутство.
Відповідно до п. 70 Постанови Пленуму ВСУ, судом перевірені вищенаведені обставини в судовому засіданні.
Постановами Корольовської ДВС Житомирського МУЮ (а.с. 60-79) зупинено виконавчі провадження з примусового виконання виконавчих документів.
Господарський суд, на підставі вищевикладених обставин прийшов до висновку, що за наслідками підготовчого засідання встановлені ознаки неплатоспроможності боржника відповідно до вимог ст.1 та ч.3 ст. 6 Закону № 2343, оскільки підтверджено неплатоспроможність ОСОБА_2 акціонерного товариства "Житомирський м'ясокомбінат" виконати грошові вимоги перед ініціюючим кредитором не інакше, як через застосування судових процедур у справі про банкрутство.
Відповідно до ч.5 ст.11 Закону № 2343 з метою виявлення всіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, заявник зобов'язаний подати до офіційних друкованих органів у десятиденний строк за його рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство.
У разі, якщо заявник не виконає вимоги ухвали щодо публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство у визначений строк, господарський суд має право залишити заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду.
Відповідно до ч.9 ст.11 Закону № 2343 кредитор, за заявою якого порушено провадження у справі про банкрутство, має право заявити додаткові майнові вимоги до боржника у межах строку, встановленого у статті 14 цього Закону.
Також, слід зазначити, що відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 11 Закону №2343, якщо при прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство призначити розпорядника майна неможливо, розпорядник майна призначається на підготовчому засіданні.
У судовому засіданні представники ініціюючого кредитора та представники боржника надали згоду на призначення розпорядником майна ОСОБА_2 акціонерного товариства "Житомирський м'ясокомбінат" арбітражного керуючого ОСОБА_8. Заява ініціюючого кредитора в порядку п.3 ст. 3-1 Закону та копія ліцензії на право здійснення діяльності серії АВ №158375 від 13.11.2006р. долучені до матеріалів справи ( а.с. 33-34).
Відповідно до ст.13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право запропонувати кандидатуру розпорядника майна належить ініціюючому кредитору. Однак забезпечення реалізації зазначеного права можливе при дотриманні нижче наведених умов.
За приписами ч.2 ст.13 Закону №2343, розпорядник майна призначається господарським судом із числа осіб, зареєстрованих державним органом з питань банкрутства як арбітражні керуючі, відомості про яких надаються в установленому порядку Вищому господарському суду України. Окрім того, відповідно до ч.3 ст. 3-1 Закону до призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії осіб, наведених у відповідній нормі Закону.
В зв'язку з чим, господарський суд за наслідками підготовчого засідання вводить процедуру розпорядження майном ОСОБА_2 акціонерного товариства "Житомирський м'ясокомбінат" строком на шість місяців та призначає на цей строк розпорядника майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_8, що має ліцензію серії АВ №158375 від 13.11.2006р., проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Керуючись ст. 11 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Визнати ознаки неплатоспроможності боржника ОСОБА_2 акціонерного товариства " Житомирський м'ясокомбінат" ( ідентифікаційний код 00443401).
2. Визнати грошові вимоги кредитора ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира Житомирської області до боржника на суму 303397,45 грн. заборгованості, які підлягають включенню в реєстр вимог кредиторів з віднесенням до другої черги погашення.
Включити окремим рядком до реєстру вимог кредиторів боржника з віднесенням до шостої черги погашення 456,88 грн. штрафних санкцій.
3. Ввести процедуру розпорядження майном ОСОБА_2 акціонерного товариства " Житомирський м'ясокомбінат" ( м. Житомир, ідентифікаційний код 00443401 ) строком на шість місяців до 11.05.2011 року.
4. Зобовязати заявника ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира Житомирської області подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради або Кабінету Міністрів України оголошення про порушення справи про банкрутство, в якому повинні міститися: повне найменування боржника, його юридична адреса, банківські реквізити, найменування та адреса господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна (дату, номер ліцензії та адресу розпорядника майна).
5. Призначити розпорядником майна ОСОБА_2 акціонерного товариства " Житомирський м'ясокомбінат" ( м. Житомир) арбітражного керуючого ОСОБА_8, що має ліцензію серії АВ №158375 від 13.11.2006р., проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
6. Зобов'язати ініціюючого кредитора погодити текст оголошення з розпорядником майна.
7. Ініціюючому кредитору подати в господарський суд в строк до 01.12.2010 року докази публікації оголошення про порушення справи про банкрутство в офіційному друкованому органі: газеті "Голос України" або газеті "Урядовий кур'єр".
8. Попередити ініціюючого кредитора, що у разі невиконання вимог ухвали щодо публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство у визначений строк, господарський суд має право залишити заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду.
9. Роз'яснити ініціюючому кредитору, що відповідно до статті 53 ГПК України за заявою сторони господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку і відновити пропущений десятиденний строк подання до офіційних друкованих органів оголошення про порушення справи про банкрутство.
10. Зобов'язати розпорядника майна ОСОБА_8 вивчити стан справ на підприємстві боржника, підготувати довідку про заборгованість по заробітній платі з вказівкою фізичних осіб, суми заборгованості та періоду за який утворилась. Подати погоджений з боржником висновок щодо перспектив подальшого розгляду справи та погашення заборгованості по заробітній платі. Довідку про майновий стан боржника з вказівкою балансової вартості майна та місце його знаходження.
11. Розпоряднику майна ОСОБА_8 в строк до 04.01. 2011 р. подати до суду на затвердження реєстр вимог кредиторів, складений з врахуванням ч. 6 ст. 14 та ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та відповідно до методичних рекомендацій щодо заповнення реєстру вимог кредиторів, затверджених наказом Міністерства економіки України № 788 від 02.07.2010 р., а також за наявності письмові заперечення щодо вимог конкурсних кредиторів.
12. Призначити попереднє засідання суду на "18" січня 2011 р. об 10:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, кім. № 409.
13. Дати проведення перших зборів кредиторів та засідання суду для вирішення питання про санацію боржника чи визнання його банкрутом визначити за результатами розгляду справи в попередньому засіданні суду.
14. В засідання суду викликати уповноважених представників ініціюючого кредитора, боржника та розпорядника майна ОСОБА_8
Суддя Макаревич В.А.
Друк. :
Віддрукувати:
1 - в справу;
2 - ініціюючому кредитору,
3 - боржнику ( рек. з пов. про вруч.);
4 - розпоряднику майна - ОСОБА_8
5 - Сектору з питань банкрутства у Житомирській області.