Справа № 163/1718/15-п
Провадження № 3/163/1206/15
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 липня 2015 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Гайдук А.Л.
при секретарі Горпинко К.О.,
з участю прокурора Романюка С.В.,
особи, що притягується до відповідальності, ОСОБА_1,
розглянувши, направлені відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ у Волинській області, матеріали справи за протоколом №35 від 09.07.2015 року про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт громадянина України серії АС №345361, виданий Ковельським МРВ УМВС України у Волинській області 30.10.1997 року, -
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення згідно підпункту „е" п.1 ч.1 ст.4 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції", після звільнення 04.09.2014 року з посади старшого державного інспектора митного поста «Луцьк» Ягодинської митниці Міндоходів та припинення діяльності, повязаної з виконанням функцій держави, до 01 квітня 2015 року не подав за останнім місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий 2014 рік, чим порушив вимоги ст.12 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції"та вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні факт неподання декларації до 01.04.2015 року визнав повністю та пояснив, що після звільнення з посади старшого державного інспектора митного поста «Луцьк» Ягодинської митниці Міндоходів 04.09.2014 року подавав у відділ кадрів декларацію про доходи, тому вважав, що уже, не будучи державним службовцем, йому в подальшому не потрібно більше подавати таку декларацію за 2014 рік. Після того, як його з Волинської митниці ДФС повідомили про необхідність подання декларації, відразу її склав та надіслав на адресу митниці. У вчиненому щиро розкаявся та просив суд його суворо не карати.
Окрім особистого зізнання ОСОБА_1 в суді, його вина у неподанні за останнім місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік до 01.04.2015 року після припинення діяльності, повязаної з виконанням функцій держави, підтверджується зібраними у справі письмовими доказами.
Так, наказом Ягодинської митниці Міндоходів від 11.08.2014 року №264-о ОСОБА_1 з 12.08.2014 року було переведено на посаду старшого державного інспектора митного поста «Луцьк» Ягодинської митниці Міндоходів на період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основного працівника (а.с.12).
Згідно посадової інструкції старшого державного інспектора митного поста «Луцьк» Ягодинської митниці Міндоходів, затвердженої в.о. начальника Ягодинської митниці Міндоходів 11.08.2014 року, особа, яка обіймає зазначену посаду несе відповідальність, в тому числі, відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції» та інших законодавчих актів. З даною посадовою інструкцією ОСОБА_1 ознайомився під підпис та отримав її копію (а.с.17-21).
Наказом Ягодинської митниці Міндоходів від 02.09.2014 року №342-о ОСОБА_1 04.09.2014 року звільнено із займаної посади старшого державного інспектора митного поста «Луцьк» Ягодинської митниці Міндоходів за угодою сторін, відповідно до п.1 ст.36 Кодексу законів про працю України (а.с.11).
Встановлено, що після вказаного звільнення ОСОБА_1 ніде не працював.
Статтею 1 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції" визначено, що суб'єктами декларування є особи, зазначені в пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, які зобов'язані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
Підпунктом „е" п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено, що суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення, зокрема, є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, дипломатичної служби, доходів і зборів.
Отже, ОСОБА_1, працюючи старшим державним інспектором митного поста «Луцьк» Ягодинської митниці Міндоходів, був суб'єктом декларування та відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до абз.2 ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», суб'єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня. Суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб'єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.
Та обставина, що ОСОБА_1 був ознайомлений з антикорупційним законодавством, яке включає у себе також фінансовий контроль щодо декларування, обєктивно підтверджується письмовими поясненнями головного спеціаліста відділу персоналу Волинської митниці ДФС ОСОБА_2 від 30.06.2015 року (а.с.22-24).
Факт подання ОСОБА_1 декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий 2014 рік за останнім місцем роботи Волинська митниця ДФС лише 23.06.2015 року, тобто з порушенням визначеного антикорупційним законодавством строку до 01.04.2015 року, підтверджується листами Волинської митниці ДФС від 12.06.2015 року за №3890/03-70-04 та від 26.06.2015 року за №4173/03-70-04 (а.с.7-9).
Існування обставин, передбачених абз.2 ч.1 ст.12 «Про засади запобігання і протидії корупції», які б дозволяли ОСОБА_1 подати таку декларацію за останнім місцем роботи до 31.12.2015 року, а саме, перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, по справі не встановлено.
Доводи ОСОБА_1 щодо причин несвоєчасного подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік, судом до уваги не приймаються, оскільки у відповідності до вимог Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції", обовязок подання такої декларації до 01.04.2015 року покладено саме на субєкта декларування, а в силу ст.68 Конституції України, факт незнання такого обовязку не звільняє особу від юридичної відповідальності.
Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 містять склад адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про відповідальність ОСОБА_1, суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу винного, ступінь його вини у вчиненому та щире розкаяння, як обставину, що помякшує відповідальність останнього, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, перебування на його утриманні неповнолітньої дитини, що підтверджується відповідною відміткою в паспорті громадянина України, вимоги санкції статті, згідно якої він притягується до відповідальності, і приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому ч. 1 ст.172-6 КУпАП, в редакції, чинній на момент вчинення правопорушення до 01.04.2015 року, що відповідатиме положенням ст.8 КУпАП .
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп.
Керуючись ст.ст. 8, 33, 221, 283, ч.1 п.1 ст. 284 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», на підставі ст.ст. 1, 4, 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.1 ст.172-6 КУпАП (в редакції від 07.04.2011 року), суддя, -
п о с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Штраф в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень підлягає стягненню на рахунок 31110106700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, одержувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу адміністративні штрафи).
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 36 (тридцять шість) гривень 54 копійки судового збору на рахунок 31214206700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, отримувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 22030001).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області ОСОБА_3