ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 203
УХВАЛА
21.07.2009
Справа №2-29/2470.1-2009
За позовом – Товариства з обмеженою відповідальністю “Восток-Газсервіс”, м. Київ.
До відповідача – Головного управління капітального будівництва при Раді міністрів АР Крим, м. Сімферополь.
За участю - Прокуратури АР Крим, м. Сімферополь.
Про визнання скасування відкритих торгів.
Суддя О. І. Башилашвілі
Представники:
Від позивача – Яницький О. В., довіреність №7-1/Д від 10.10.2007р., представник.
Від відповідача – Денисова Т. О., довіреність від 22.01.2009р, представник.
Прокурор – не з’явився.
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю “Восток - газсервіс” звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до Головного управління капітального будівництва при Раді міністрів АР Крим про скасування відкритих торгів по закупівлі робіт з будівництва газопроводу високого тиску до с. Гришино Первомайського району АР Крим (оголошення про проведення торгів № 03231 (буд), що розміщене в Інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” від 26 травня 2008 року № 7 (305).
Рішенням господарського суду АР Крим від 02.10.2008р. у справі №2-5/6470-2008 (суддя Гаврилюк М. П.) позов задоволено, вирішено: скасувати відкриті торги з закупівлі робіт з будівництва газопроводу високого тиску до с. Гришино Первомайського району Автономної Республіки Крим згідно оголошення про проведення торгів № 03231 (буд), що розміщене в Інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” від 26 травня 2008 року № 7 (305) та стягнути з Головного управління капітального будівництва при Раді міністрів Автономної Республіки Крим на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Восток-газсервіс» 85,00 грн. державного мита, 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду.
Постановою від 25.12.2008р. Севастопольського апеляційного господарського суду рішення Господарського суду АР Крим від 02.10.2008р. у справі №2-5/6470-2008 залишено без змін.
Постановою Вищого господарського суду України від 14 квітня 2009р. у справі №2-5/6470-2008, касаційну скаргу Головного управління капітального будівництва при Раді міністрів АР Крим задоволено частково. Рішення господарського суду АР Крим від 02.10.2008р. у справі №2-5/6470-2008 та постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 25.12.2008р. скасовано, а справу передано на новий розгляд до господарського суду АР Крим.
Справу передано на розгляд судді Башилашвілі О.І. з привласненням нового номеру 2-29/2470.1-2009.
Заявою від 02.07.2009р. позивач змінив предмет позову та просить:
- визнати дії Головного управління капітального будівництва при Раді міністрів Автономної Республіки Крим (95001, м. Сімферополь, вул. Леніна, 17, код ЄДРПОУ 26226434) з проведення процедури відкритих торгів на закупівлю робіт з будівництва газопроводу високого тиску до с. Гришино, Первомайський район (оголошення № 03231 (буд) про проведення відкритих торгів з будівництва газопроводу високого тиску до с. Гришино, Первомайський район, що розміщене в Інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» від 26 травня 2008 року № 7 (305) протиправними.
- припинити дії Головного управління капітального будівництва при, Раді міністрів Автономної Республіки Крим (95001, м. Сімферополь, вул. Леніна, 17, код ЄДРПОУ 26226434) з проведення процедури відкритих торгів на закупівлю робіт з будівництва газопроводу високого тиску до с. Гришино, Первомайський район (оголошення № 03231 (буд) про проведення відкритих торгів з будівництва газопроводу високого тиску до с. Гришино, Первомайський район, що розміщене в Інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» від 26 травня 2008 року № 7 (305).
Слід зазначити, що в судовому засіданні яке відбулося 02.07.2009р. судом оголошено перерву в проведені судового засідання на 21.07.2009р. на 11 год. 10 хв. та в продовженому судовому засіданні позивач наполягав на уточнених позовних вимогах, а суд прийняв заяву позивача про уточнення позовних вимог.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує.
Також, в судовому засіданні яке відбулося 21.07.2009р. позивач заявив клопотання про призначення по справі судової будівельно – технічної експертизи, однак суд відмовляє в задоволенні останнього, адже предметом спору є визнання протиправними та припинення дій Головного управління капітального будівництва при, Раді міністрів Автономної Республіки Крим з проведення процедури відкритих торгів.
Суд встановив, що відповідно до Положення про Головне управління капітального будівництва при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, затвердженою Постановою ради міністрів АР Крим від 26 серпня 2005р. № 388, Головне управління капітального будівництва при раді міністрів АРК є органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим в системі органів виконавчої влади АР Крим, підзвітним Верховній Раді АР Крим, підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед Радою міністрів АР Крим.
Згідно Положення, Головного УКБ виконує функції замовника по будівництву об'єктів житлово-комунального і соціального призначення на території Автономної Республіки Крим, є головним розпорядником коштів бюджету АР Крим в частині капітальних вкладень, володіє правом здійснювати бюджетні призначення в області капітального будівництва, передбачені бюджетом АР Крим.
Головне УКБ відповідно до покладених на нього завдань зокрема виконує функції замовника по закупівлі товарів, робіт, послуг у сфері будівництва.
Законодавством, яке регулювало порядок проведення процедури відкритих торгів, що діяло на момент розміщення оголошення в Інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» від 26.05.2008р., було Тимчасове положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2008р. № 274, відповідно до п. 13 якого, розміщення оголошення про закупівлю робіт за державні кошти є обов'язковою умовою здійснення закупівлі.
Таким чином, суд вважає, що дії відповідача по розміщенню оголошення про проведення процедури відкритих торгів, фактично є реалізацією владних управлінських функцій, передбачених законом.
Відповідно до ст.. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Враховуючи приписи п. 1 ст.17 та п. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства, суд вважає, що змінені позовні вимоги позивача, мають публічно – правовий характер, тому відноситься до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
З урахуванням викладеного, керуючись п. 1 ч.1 ст. 80, ст. 86, ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву про зміну предмета позову прийняти.
2. Провадження по справі припинити.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Башилашвілі О.І.