Постанова № 47898835, 24.01.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.01.2011
Номер справи
2а-2741/10/0770
Номер документу
47898835
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

24 січня 2011 рокум. Ужгород№ 2а-2741/10/0770

Закарпатський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,

з участю секретаря судового засідання - Семаль Т.М.,

за участю сторін:

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

представника третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 управління Державного казначейства України в Закарпатській області - ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 управління Державного казначейства України в Закарпатській області про визнання нечинним податкового повідомлення - рішення та стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 24 січня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 28 січня 2011 року.

Позивач товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 управління Державного казначейства України в Закарпатській області, якою просить визнати податкове повідомлення-рішення №0009032340/0 від 18 червня 2010 рокуна суму 33275грн., видане Мукачівською об'єднаною державною податковою інспекцією Закарпатської області, нечинним та стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» бюджетне відшкодування з податку на додану вартість в сумі 33275грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М», в порядку, визначеному пунктом 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03 квітня 1997 року № 168, набуло право на одержання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, приняло рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування та подало Мукачівській об'єднаній державній податковій інспекції Закарпатської області податкову декларацію №9002260352 від 18 грудня 2009 року за листопад 2009 року та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування в сумі 33275 грн.

На підставі поданої податкової декларації Мукачівською ОДПІ проведена позапланова документальна перевірка щодо правомірності відшкодування податку на додану вартість, про що була складена довідка №47/23-01/25434716 від 10.02.2010 року.

Перевіркою підтверджено відображене ТОВ «Транс-Карпати-М» у декларації за листопад 2009 року бюджетне відшкодування в сумі 70,26 грн. За результатами перевірки неможливо підтвердити заявлену суму бюджетного відшкодування за листопад 2009 року в розмірі 35274,74 грн., так як на день підписання акта не отримано відповідь на запити.

15-16 червня 2010 року головним державним податковим ревізором-інспектором відділу перевірок ризикових операцій управління податкового контролю юридичних осіб Мукачівської ОДПІ проведено невиїздну документальну перевірку ТОВ «Транс-Карпати-М», про що складено акт №1003 від 16 червня 2010 року «Про результати невиїздної документальної перевірки ТОВ «Транс-Карпати-М» по питанню правомірності відшкодування податку на додану вартість ТОВ «Транс-Карпати-М» 25434716 : №47/23-01/25434716 від 10 лютого 2010 року».

У висновках акту зазначено, що позивачеме допущені порушення п.п. 7.4.1, п. 7.4 ст. 7 , п.п. 7.7.10 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03 квітня 1997 року № 168, внаслідок чого Мукачівською обєднаною державною податковою інспекцією Закарпатської області зменшено відшкодування ПДВ в сумі 33275 грн. за листопад 2009 року.

За наслідками проведеної перевірки Мукачівською ОДПІ видано податкове повідомлення-рішення № 0009032340/0 від 18 червня 2010 року, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 33275 грн.

Позивач не погоджується зі зменшенням суми бюджетного відшкодування, а тому просить позов задовольнити.

Мукачівська обєднана державна податкова інспекція Закарпатської області надала свої заперечення, відповідно до яких зазначає, що за листопад 2009 року товариством з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» подано до Мукачівської ОДПІ декларацію з ПДВ від 18 грудня 2009 р. № НОМЕР_1, згідно якої сума ПДВ, заявлена до відшкодування (р.25.1 декларації) - 35345 грн. По поданій декларації проведена позапланова документальна перевірка щодо правомірності відшкодування податку на додану вартість - довідка № 47/23-01/25434716 від 10.02 2010 р.

З аналізу норм закону вбачається, що умовою для отримання бюджетного відшкодування ПДВ є його надмірна сплата до бюджету, оскільки специфіка нарахування та сплат ПДВ полягає в тому, що дана форма універсального акцизу (непрямого податку) нараховується та сплачується на кожному етапі руху товару від виробника до споживача.

Обставини свідчать про те, що у даній ситуації відсутня основна, законодавчо регламентована умова для відшкодування ПДВ, а саме надмірна сплата даного виду податкового платежу до бюджету, а тому відповідач просить у задоволенні позову відмовити.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з мотивів, що наведені в позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечила проти задоволення позову з мотивів наведених у запереченнях до позовної заяви.

Заслухавши представників сторін, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов, із наведених у ньому мотивів, є частково обґрунтованим і позовні вимоги слід частково задовольнити з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що згідно податкової декларації з податку на додану вартість від18 грудня 2009 року за листопад 2009 року та заяви позивача про повернення суми бюджетного відшкодування, товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» заявило бюджетне відшкодування у сумі 35345 грн. (а.с.а.с. 12-28).

Згідно пункту 3.1.4 довідки №47/23-01/25434716 від 10.02.2010 року, зазначено, що частина залишку відємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) за даними підприємства становить 35345 грн., за даними перевірки -35345 грн., в пункті 4 довідки зазначено, що перевіркою підтверджено відображене ТОВ «Транс-Карпати-М» у декларації за листопад 2009 року бюджетне відшкодування в сумі 70,26 грн. За результатами перевірки не можливо підтвердити заявлену суму бюджетного відшкодування за листопад 2009 року в розмірі 35274,74 грн., так як на день підписання акта не отримано відповідь на запити (а.с.а.с. 29-38).

15-16 червня 2010 року Мукачівською обєднаною державною податковою інспекцією Закарпатської області проведено перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М», за результатами якої складено акт №1003 від 16 червня 2010 року «Про результати невиїздної документальної перевірки ТОВ «Транс-Карпати-М» по питанню правомірності відшкодування податку на додану вартість ТОВ «Транс-Карпати-М» 25434716 : №47/23-01/25434716 від 10 лютого 2010 року», у якому зафіксовано, що позивачем допущено порушення п.п. 7.4.1, п. 7.4 ст. 7 , п.п. 7.7.10 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03 квітня 1997 року № 168, внаслідок чого Мукачівською обєднаною державною податковою інспекцією Закарпатської області зменшено до відшкодування ПДВ в сумі 33275 грн. за листопад 2009 року (а.с.а.с. 39-42).

Згідно податкового повідомлення-рішення Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області № 0009032340/0 від 18 червня 2010 року, сума завищення бюджетного відшкодування позивачем становить 33275,00 грн. (а.с. 11).

Постачальниками товарів товариству з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» є ВАТ «Закарпатнафтопродукт Мукачево», а саме, до суми бюджетного відшкодування за листопад 2009 року включено ПДВ в розмірі 30858 грн та СПД ОСОБА_6С, до суми бюджетного відшкодування за період листопад 2009 року включено ПДВ в розмірі 2417 грн. (а.с.а.с. 43-64).

ОСОБА_6 є платником ПДВ, про що свідчить свідоцтво № 72472965 про реєстрацію платника податку на додану вартість, видане Городоцькою міжрайонною державною податковою інспекцією 16 травня 2005 року (а.с. 65).

ВАТ «Закарпатнафтопродукт Мукачево» є платником ПДВ, про що свідчить свідоцтво № 10441571 про реєстрацію платника податку на додану вартість, видане Мукачівською ДПА 29 червня 1997 року (а.с. 66).

Згідно абз.1 пп. 7.2.6 п. 7.2. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168 від 3 квітня 1997 року, податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, встановленої Національним банком України для готівкових розрахунків, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника.

Відповідно до положень п.п 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168 від 3 квітня 1997 року, податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 6.1 ст. 6 та ст. 8-1 цього Закону протягом такого звітного періоду, зокрема у звязку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою подальшого їх використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податків.

Належним доказом сплати товариством з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» постачальникам товарів ВАТ «Закарпатнафтопродукт Мукачево» та СПД ОСОБА_6 сум ПДВ в ціні поставленого позивачу товару являються платіжні доручення, а саме : платіжне доручення № 646від 02.10.2009 року на суму 27422,70 грн.; платіжне доручення №656 від 08.10.2009 року на суму 25511,30 грн.; платіжне доручення № 667 від 08.10.2009 року на суму 8500 грн.; платіжне доручення № 674 від 12.10.2009 року на суму 26695,95 грн.; платіжне доручення № 683 від 14.10.2009 року на суму 25279,80 грн.; платіжне доручення № 723 від 22.10.2009 року на суму 6000 грн.; платіжне доручення № 724 від 22.10.2009 року на суму 26437,30 грн.; платіжне доручення № 739 від 26.10.2009 року на суму 26900,30 грн.; платіжне доручення № 740 від 26.10.2009 року на суму 26900,30 грн.

Контрагент за укладеними договорами - ВАТ «Закарпатнафтопродукт Мукачево», виконуючи приписи п.7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168 від 3 квітня 1997 року надав позивачу належним чином оформлені податкові накладні на суми податку, які були товариством з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» сплачені йому, як постачальнику, в ціні товару, а саме: податкова накладна №9385 від 13.10.2009 року на суму ПДВ 4449,33 грн., податкова накладна №9386 від 23.10.2009 року на суму ПДВ 4406,22 грн., податкова накладна №7569 від 05.10.2009 року на суму ПДВ 4570,45 грн., податкова накладна №7879 від 09.10.2009 року на суму ПДВ 4251,88 грн., податкова накладна №7977 від 15.10.2009 року на суму ПДВ 4213,30 грн., податкова накладна №8358 від 27.10.2009 року на суму ПДВ 4483,38 грн., податкова накладна №8361 від 28.10.2009 року на суму ПДВ 4483,38 грн.

Контрагент за укладеними угодами - СПД ОСОБА_6С, надала позивачу належним чином оформлені податкові накладні на суми податку, які були товариством з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» сплачені їй як постачальнику товару в ціні поставленого товару, а саме: податкова накладна № FС0000121/09 від 01.10.2009 року на суму ПДВ 240,66 грн., податкова накладна №FС0000133/09 від 03.10.2009 року на суму ПДВ 253,34 грн., податкова накладна № FС0000149/09 від 08.10.2009 року на суму ПДВ 136,58 грн., податкова накладна № FС0000157/09 від 12.10.2009 року на суму ПДВ 174,57 грн., податкова накладна № FС0000167/09 від 15.10.2009 року на суму ПДВ 1554,33 грн., податкова накладна№ FС0000219/09 від 30.10.2009 року на суму ПДВ 83,31 грн.

Згідно абз. 1 п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України Закону України «Про податок на додану вартість» №168 від 3 квітня 1997 року, не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

Відповідно до абз. 1 пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168 від 3 квітня 1997 року, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду..

Відповідно до пп. «а» пп. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168 від 3 квітня 1997 року, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Що стосується вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» про стягнення з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 33275грн., то позивач не навів доказів, що за наслідками двох податкових періодів різниця між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту позивача має відємне значення.

Враховуючи обставини встановлені у судовому засіданні, суд вважає позовні вимоги частково обґрунтованими, і, зважаючи на це, такими, що підлягають частковому задоволенню.

Керуючись ст. ст. 17, 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Карпати-М» до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 управління Державного казначейства України в Закарпатській області про визнання нечинним податкового повідомлення - рішення та стягнення заборгованості - задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області від 18 червня 2010 року № 0009032340/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування на додану вартістю у розмірі 33 275 грн.

В решіт позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СуддяОСОБА_7