Cправа № 2а-4637/10/0770
рядок статзвітності 8.1.5
код - 11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 лютого 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючої: судді Маєцької Н.Д.
при секретарі судового засідання Сідей І.І.,
та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився;
відповідача: представник не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до комунального автотранспортного підприємства - 072801 про стягнення податкового боргу в сумі 62464, 12 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 10.02.2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 14.02.2011 року.
Позивач суб'єкт владних повноважень державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до комунального автотранспортного підприємства - 072801 про стягнення податкового боргу в сумі 62464, 12 грн., мотивуючи тим, що відповідач будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обовязки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього виникла вищезазначена заборгованість.
27.01.2011 року від представника позивача надійшла заява, в якій він просить розглянути справу без його участі за наявними у справі матеріалами.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.
Згідно поданої позивачем копії Витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України відповідач зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто, за адресою вказаною в позовній заяві та на яку направлялася кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, тому справа вирішується на підставі наявних у ній матеріалів.
Фіксування судового засідання не здійснювалось у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України, яка передбачає, що у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що комунальне автотранспортне підприємство - 072801, зареєстроване виконавчим комітетом Ужгородської міської ради Закарпатської області, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію від 17.02.2003р. та зроблено запис в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій, присвоєно ідентифікаційний код 03344680; взяте на податковий облік державною податковою інспекцією у м. Ужгороді Закарпатської області 04.02.1999р.
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування", кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 9 Закону України Про систему оподаткування, платники податків повинні подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), а також сплачувати належні суми податків, зборів та інших обовязкових платежів у встановлені законами терміни.
У відповідності із п. п. 4.1.1 п. 4.1.1 п.4.1 ст. 4 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
20 вересня 2010 року Відповідачем подано до інспекції декларацію по податку на додану вартість за серпень 2010 року, де зазначена сума податку до сплати в розмірі 15097,00 грн., Відповідачем сплачено 10090,94 грн.
У зв'язку з невчасною сплатою податкових зобов'язань Відповідачеві нараховано пеню в сумі 8518,17 грн.
15 квітня 2010 року Відповідачем подано до інспекції уточнюючий розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2010 рік, де зазначено суму податку до сплати: за перший квартал - 4761.00 грн., за другий, третій квартал по 3786,00 грн. Відповідачем сплачено 296, 98 грн.
У зв'язку з невчасною сплатою податкових зобов'язань Відповідачеві нараховано пеню в сумі 1589,95 грн.
21 квітня 2010 року Відповідачем подано до інспекції податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за перший квартал 2010 року, де зазначена сума податку до сплати в розмірі 15699, 21 грн., Відповідачем сплачено 7296,71 грн.
23 липня 2010 року Відповідачем подано до інспекції податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за дев'ять місяців 2010 року, де зазначена сума податку до сплати в розмірі 20712,65 грн.
13 серпня 2010 Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді проведено перевірку дотримання Відповідачем вимог податкового законодавства за результатами, якої складено акт № 1933/15-1.
Перевіркою встановлено порушення пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі Закон), а саме несвоєчасна сплата збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009- 2010 роки.
18 серпня 2010 року інспекцією прийняті податкові повідомлення-рішення № 0015571543/0 та № 0015561543/0. якими на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону Відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму штрафних санкцій по збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 797,82 грн. та 1706,64 грн., (вручені 09.09.10).
У зв'язку з невчасною сплатою податкових зобов'язань Відповідачеві нараховано пеню в сумі 3694,31 грн.
Згідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі-Закон), платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з ч. З пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - '"в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідачем вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувались ні в адміністративному, ні в судовому порядку, отже є узгодженими.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання. Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня (пп. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону).
Пеня нараховується починаючи від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами Закону.
Нарахування пені в картках особових рахунків платників податків здійснюється засобами програмного забезпечення у день фактичного погашення податкового боргу (його частини) (згідно інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України - Наказ Державної податкової адміністрації України від 18 липня 2005 року N276).
Погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку, установленому для погашення податкового боргу.
Відповідач вказані суми не сплатив, у зв'язку з чим у нього виник податковий борг по: податку на додану вартість в сумі 13524.23 грн.. в т. ч. пеня - 8518,17 грн.; податку з власників транспортних засобів в сумі 13625,97 грн., в т. ч. пеня - 1589,95 грн.; по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 35313,92 грн., в т. ч. пеня 3694,31 грн., всього на загальну суму - 62464, 12 грн.
Виходячи з вищенаведеного ДПІ у м. Ужгороді на підставі пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вказаного Закону було направлено на адресу Відповідача податкові вимоги:
-№ 1/15 від 30.10.01. вручено 02.11.01;
- № 2/82 від 04.12.01, вручено 10.12.01.
Приписами п. 3.1.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно п. ІІ ст.10 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
На день розгляду даної справи відповідач борг не сплатив.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до комунального автотранспортного підприємства - 072801 про стягнення податкового боргу в сумі 62464, 12 грн. - задовольнити повністю.
2.Стягнути з комунального автотранспортного підприємства - 072801 (88000, вул. Погорєлова, 3, м. Ужгород, Закарпатська область, ідент. код. 03344680) на користь Державного бюджету України податковий борг в сумі 62464, 12 (шістдесят дві тисячі чотириста шістдесят чотири) гривні (дванадцять) копійок.
3.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Маєцька Н.Д.