1Справа № 335/4117/15-п 3/335/588/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2015 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Апаллонова Ю.В. матеріали, що надійшли із Спеціалізованої ДПА з ОВП у м.Запоріжжі Міжрегіонального Головного управління Міндоходів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка України, працюючої бухгалтером 1 категорії сектору витрат на виробництво, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 за ч. 1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу серії АА № 736385 від 29.04.2015 року та акту № 82/28-04-41-00/32121458 від 17.04.2015 року Спеціалізованої ДПА з ОВП у м.Запоріжжі Міжрегіонального Головного управління Міндоходів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, при проведенні камеральної перевірки Концерну МТМ було встановлено: порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що полягає у несвоєчасній реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, чим п.201.10 ст.201 Податкового Кодексу України, п.2,3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, ч.1 ст. 163-1 КпАП України.
В судове засідання ОСОБА_1 зявилася, вину у вчиненні даного правопорушення не визнала, надала до суду письмові пояснення, просить закрити провадження у справі у звязку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що провадження по справі підлягає закриттю, у звязку з наступним.
Частиною 1 статті 163-1 КУпАП України передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Об'єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері оподаткування.
Платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори. Об'єктами оподаткування є доходи (прибуток), додана вартість продукції (робіт, послуг), вартість продукції (робіт, послуг), зокрема, митна, або її натуральні показники, спеціальне використання природних ресурсів, майно юридичних і фізичних осіб та інші об'єкти, визначені законами України про оподаткування.
Об'єктивною стороною правопорушення є: а) відсутність податкового обліку; б) порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, зокрема, неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Стаття 9 КУпАП зазначає, що адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.При цьому, виняток із цього загального правила встановлено в абзаці 11 ч. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, в якому зазначено, що у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.
Посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, звязані з недодержанням установлених правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків (ст. 14 КУпАП).
Стаття 280 КУпАП вказує, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення зясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Об'єктивною стороною правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, є, в тому числі, порушення встановленого закону порядку ведення податкового обліку. Таке правопорушення є формою активних дій, які порушують встановлений законом порядок ведення податкового обліку. Даних про об'єктивну сторону адміністративного правопорушення, суду не надано.
Крім того, з суб'єктивної сторони правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП характеризується наявністю вини, як у формі умислу так і у формі необережності. Даних про наявність суб'єктивної сторони суду не надано.
Окрім того, з аналізу диспозиції ст. 163-1 КУпАП вбачається, що видача податкової накладної покупцю без реєстрації в єдиному реєстрі податкових накладних сама по собі не свідчить про відсутність податкового обліку чи порушення порядку його ведення, а може бути підставою для відповідальності відповідно до ст. 120-1 Податкового Кодексу України або для настання наслідків, визначених абз. 9 пункту 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України.
До того ж, в акті камеральної перевірки Концерну МТМ зазначено, що допущено методологічну помилку, яка не вплинула на розрахунки з бюджетом. При цьому ПДВ у лютому 2015 року був задекларований повно та своєчасно, про що зазначено у акті перевірки.
Оскільки опис події вчиненого проступку, який зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, не відповідає диспозиції ст. 163-1 ч.1 КУпАП, не зазначена обєктивна та субєктивна сторона правопорушення та наслідки правопорушення, а матеріали справи не містять інших доказів, які б підтверджували вчинення ОСОБА_1 правопорушення, за яке передбачена відповідальність ст. 163-1 ч.1 КУпАП, то суд приходить до висновку про відсутність складу правопорушення, відповідно до ст. 247 п. 1 КУпАП є підставою для припинення провадження по справі.
При вищевикладеному, керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В :
Закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у звязку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області, через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Орджонікідзевського
районного суду м. Запоріжжя Ю.В. Апаллонова