Постанова № 47872238, 14.09.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.09.2010
Номер справи
2а-2597/10/0970
Номер документу
47872238
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" вересня 2010 р. Справа № 2a-2597/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Грицюка П.П.

при секретарі Кузишин Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку в особі Головного управління на автомобільному транспорті та структурного підрозділу територіального управління Головного управління на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області,

до відповідача: Відкритого акціонерного товариства "Івано-Франківське СУ механізації будівництва",

про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

19.07.2010 року Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області (далі-позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Івано-Франківське СУ механізації будівництва" (далі- відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся, про дату, час та місце судового засідання. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не направив.

Представник позивача в судове засідання не зявилась, однак на адресу суду направив клопотання про розгляд справи за його відсутності. Заявлений адміністративний позов підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання повторно не зявився, хоча про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не направив.

За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази, суд вважає вимоги позивача обгрунтованими а позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.

31.07.2009 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області складено акт № 130392 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання ВАТ "Івано-Франківське СУ механізації будівництва" послуг з перевезення вантажу, згідно товарно - транспортної накладної №РН-0004118 від 31.07.2009 року (відправник ДП "Спецзалізобетон", одержувач - ВАТ "Управління виробничо - технологічної комплектації"). Під час перевірки встановлено таке порушення вимог законодавства, як відсутність ліцензійної картки (а.с.6).

13.08.2009 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області щодо ВАТ "Івано-Франківське СУ механізації будівництва" винесено постанову №068635 про застосування фінансових санкцій на суму 1700 грн. за порушення, відповідальність за яке передбачено абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" (а.с.7).

В судовому засіданні встановлено, що у передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому п. 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалась.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України "Про автомобільний транспорт".

Стаття 48 Закону України Про автомобільний транспорт визначає перелік документів, на підставі яких виконують вантажні перевезення, згідно положень якої:

Автомобільні перевізники, водії повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Стаття 1 Закону України Про автомобільний транспорт визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.

Статтею 60 Закону України Про автомобільний транспорт встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 цього Закону, а саме - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України Про автомобільний транспорт встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Статтею 6 Закону України Про автомобільний транспорт передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно п. З Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головне управління на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м.Севастополі.

Згідно до п. 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.

У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Та обставина, що на момент перевірки у відповідача була відсутня ліцензійна картка підтверджується довідкою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 09.08.2010 року де вказано, що згідно даних регіонального реєстру щодо виданих, переоформлених ліцензій, виданих дублікатів ліцензій, анульованих та визнаних недійсними ліцензій ВАТ "Івано-Франківське СУ механізації будівництва" не отримувало ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідач ВАТ "Івано-Франківське СУ механізації будівництва" на час винесення постанови № 068635 було зареєстроване як юридична особа.

Доказів сплати заборгованості на час розгляду справи відповідачем суду не представлено.

Суд зазначає, що при наданні відповідачем послуг перевезення вантажів наявність документів, передбачених статтею 48 Закону України Про автомобільний транспорт є обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкцій, передбачених статтею 60 Закону України Про автомобільний транспорт.

Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що позов підставний та належить до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Івано-Франківське СУ механізації будівництва" (77423, с.Угринів, Тисменицький район, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 01272462) в дохід Державного бюджету України фінансові санкції по постанові №068635 від 13.08.2009 року в сумі 1700 (одна тисяча сімсот гривень) 00 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя:/підпис/ОСОБА_1

Постанова складена в повному обсязі 17.09.2010 року.