КОПІЯ
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 листопада 2011 р. Справа № 2a-1870/7804/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу та фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Охтирська міжрайонна державна податкова інспекція Сумської області (далі позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) податковий борг по орендній платі з фізичних осіб у розмірі 483, 38 грн. та фінансові санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 1 022, 00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до Акту фактичної перевірки від 10.03.2011 за порушення відповідачем вимог п.п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 № 265/95 винесене податкове повідомлення-рішення на суму 1 022, 00 грн. Вказана сума фінансових санкцій у втсановлені законодавством строки не сплачена. Крім того, відповідач не сплатив у встановлені законодавством строки податок з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 474, 30 грн. та у повному обсязі пеню за несвоєчасну сплату вказаного податку у розмірі 9, 08 грн. Внаслідок порушення вимог законодавства у відповідача утворився борг зі сплати податків та фінансових санкцій, який складає 1 022, 00 грн. та 483, 38 грн.
Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі отримав, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 34), але в установлений строк заперечення проти позову чи заяви про визнання позову до суду не подав.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець 05.11.1997 Тростянецькою районною державною адміністрацією Сумської області, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстарцію фізичної особи-підприємця Серії В00 № 990344 (а.с. 6).
10.03.2011 посадовими особами позивача, згідно направлень вд 10.03.2011 № 000054 та від 10.03.2011 № 000055 (а.с. 15-16), була проведена фактична перевірка дотримання порядку проведення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій та патентів, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів, про що складено акт фактичної перевірки від 10.03.2011 № 0052/18/16/23/НОМЕР_1 (а.с. 17-21). В ході перевірки встановлено порушення відповідачем вимог п.п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 № 265/95 (далі - Закон № 265/95), а саме встановлено невидачу розрахункового документу (косового чеку) при здійсненні розрахункових операцій (при продажі товару); невідповдність готівкових коштів на місці проведення розрахунків та незабезпечення щоденного друкування трьох фіскальних звітних чеків.
Відповідальність за порушення, встановлені актом перевірки, передбачена п.п. 1, 4 ст. 17 Закону № 265/95. Так, відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95 у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання, вчинене вперше, застосовується фінансова санкція у розмірі 1 гривня. Згідно п. 4 ст. 17 Закону № 265/95 у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання застосовується фінансова санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1 020, 00 грн.
На підставі вищевказаного акту перевірки від 10.03.2011, позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.03.2011 № 00001223226, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) за платежем фінансова санкція у розмірі 1 022, 00 грн. (а.с. 25). Дане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 23.03.2011, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення з підписом представника відповідача у відповідній графі.
Згідно ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 № 265/95 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. Як вбачається зі змісту позовних вимог та карток особового рахунку фінансові санкції у розмірі 1 022, 00 грн. згідно податкового-повідомлення рішення від 17.03.2011 № 00001223226 відповідачем сплачені не були.
Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
19.01.2010 відповідач подав до Охтирської МДПІ Сумської області податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 35, якою визначив суму до сплати у розмірі 540, 00 грн. (а.с. 13).
Зі змісту позовної заяви та карток особового рахунку вбачається, що відповідач орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності сплатив частково. Залишок несплаченої орендної плати становить 474, 30 грн. За несвоєчасну сплату у повному обсязі вказаного податку відповідачу була нарахована пеня. Залишок несплаченої пені становить 9, 08 грн.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 № 1251 (чинний на момент виникнення спірних правовідносин) до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Згідно п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181 "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими" (далі Закон № 2181) (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Відповідно п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно п.п. 5.3.1 ст. 5 Закону України № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно з п.п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п. 16.1.1 ст. 16 Закону № 2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Фінансові санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 1 022, 00 грн. та орендна плата з фізичних осіб у розмірі 483, 38 грн., у т.ч. 474, 30 грн. - основний платіж, 9, 08 грн. - пеня відповідачем не сплачені, що підтверджується довідкою-розрахунком заборгованості СПД-ФО ОСОБА_1 (а.с. 31).
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону № 265/95 контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Згідно п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Ураховуючи, що спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
За таких обставин суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 112, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу та штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (42621, Сумська область, Тростянецький район, с. Боромля, вул.Леніна, 50, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг по орендній платі з фізичних осіб у розмірі 483 (чотириста вісімдесят три) грн. 38 коп. на р/р 33216815700391 місцевий бюджет Боромлянської с/р, код податку 13050500, код одержувача 23635190, МФО 837013 ГУ ДКУ в м. Суми.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (42600, Сумська область, Тростянецький район, с. Боромля, вул.Леніна, 50, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 1022 (одна тисяча двадцять дві) грн. 00 коп. на користь Державного бюджету на р/р 31110106700090, код податку 21081100, код одержувача 23635244 ГУ ДК в Сумській області МФО 837013.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко
З оригіналом згідно
Суддя Є.Д. Кравченко