Ухвала суду № 47849302, 29.07.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2015
Номер справи
826/9459/15
Номер документу
47849302
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/9459/15 Головуючий у 1-й інстанції: Бояринцева М.А. Суддя-доповідач: Петрик І.Й.

У Х В А Л А

Іменем України

29 липня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого суддіПетрика І.Й.СуддівБорисюк Л.П., Ключковича В.Ю.,При секретаріВаляєвій Х.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 червня 2015 року у справі за адміністративним позовом Державного підприємства «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві про скасування рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» пред'явило позов до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві, в якому просить визнати протиправними та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 06.05.2015 р. №0012001705, №0012011705, №0011971705, №0011941705, №0011951705, №0012031705, №0012041705 та №0011981705.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 червня 2015 року позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення яким у задоволені позовних вимог позивачу відмовити. В обґрунтування апеляційної скарги апелянт вказує, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, судове рішення прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 198, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Державне підприємство «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» зареєстровано як юридична особа 10.09.1993 р. і є платником єдиного внеску.

24.02.2014 р. Державне підприємство «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування" звернулося до ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві з листом №2/34-9, в якому просило підтвердити сальдо на 01.10.2013 р. за платежами, які сплачені до Управління Пенсійного фонду України за 9 місяців 2013 р., при цьому підприємство зазначило, що не згодне з тими залишками, які подав пенсійний фонд до ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, а також те, що зроблено акт звіряння особового рахунку позивача з Пенсійним фондом, відповідно до якого відхилення в нарахуванні єдиного соціального внеску за серпень 2013 р. складає 226 174,48 грн.

31.03.2014 р. з аналогічним листом ДП «НДПІ містобудування» звернулося Управління Пенсійного фонду України у Печерському районі м. Києва, в якому, крім зазначеного вище, також звернуто увагу останнього на те, що Пенсійним фондом помилково в базі даних задвоєно ЄСВ за серпень 2013 р. в сумі 226 174,48 грн. (452 348,96 грн.), що призвело до виникнення недоїмки, яка перейшла на облік в ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві.

ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві листом №20804/10/26-55-17-05-10 від 06.05.2014 р. повідомлено позивача, що помилка допущена Пенсійним фондом виправлена 25.04.2014 р., в зв'язку з чим проведено коригування картки згідно даних отриманих від Пенсійного фонду України.

При цьому, 06.05.2015 р. ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві були прийняті рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску: №0012041705, яким до ДП "НДПІ містобудування" застосовано штраф у розмірі 1 337,11 грн. та нараховано пеню у розмірі 160,45 грн. за період з 23.09.2013 р. по 04.10.2013 р.; №0011981705, яким до ДП "НДПІ містобудування" застосовано штраф у розмірі 3 778,58 грн. та нараховано пеню у розмірі 558,68 грн. за період з 22.10.2013 р. по 30.10.2013 р.; №0012001705, яким до ДП "НДПІ містобудування" застосовано штраф у розмірі 11 995,11 грн. та нараховано пеню у розмірі 678,25 грн. за період з 21.11.2013 р. по 26.11.2013 р.; №0012011705, яким до ДП "НДПІ містобудування" застосовано штраф у розмірі 2 770,49 грн. та нараховано пеню у розмірі 130,92 грн. за період з 23.12.2013 р. по 26.12.2013 р.; №0011971705, яким до ДП "НДПІ містобудування" застосовано штраф у розмірі 11 239,74 грн. та нараховано пеню у розмірі 969,86 грн. за період з 21.01.2014 р. по 07.02.2014 р.; №0011941705, яким до ДП "НДПІ містобудування" застосовано штраф у розмірі 11 998,49 грн. та нараховано пеню у розмірі 1 144,82 грн. за період з 21.02.2014 р. по 07.03.2014 р.; №0011951705, яким до ДП "НДПІ містобудування" застосовано штраф у розмірі 12 236,62 грн. та нараховано пеню у розмірі 665,66 грн. за період з 21.03.2014 р. по 31.03.2014 р.; №0012031705, яким до ДП "НДПІ містобудування" застосовано штраф у розмірі 5 726,21 грн. та нараховано пеню у розмірі 57,26 грн. за період з 23.04.2014 р. по 23.04.2014 р.;

Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, позивач звернувся із даним позовом до суду.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд першої інстанції дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Із такою правовою позицією суду першої інстанції колегія суддів погоджується із огляду на наступне.

Пунктами 1, 4 ч.2 ст. 6 Закону України №2464-VI від 08.07.2010 р. «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (надалі - Закон №2464-VI) передбачено, що платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно п.3 ч.1 ст.14 Закону №2464-VI органи доходів і зборів зобов'язані, зокрема, здійснювати контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог цього Закону.

Частинами 2, 3, 14 ст.25 Закону №2464-VI встановлено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею (ч.2 ст.25 Закону № 2464-VI).

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів (ч.3 ст.25 Закону № 2464-VI).

Про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску (ч.14ст.25 Закону № 2464-VI).

Статтею 9 Закону №2464-VI передбачено, що єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі (ч.1 ст.9 Закону № 2464-VI).

Обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок (ч.3 ст.9 Закону № 2464-VI).

Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи (абз.5 ч.8 ст.9 Закону №2464-VI).

Платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця (абз.1 ч.8 ст.9 Закону №2464-VI).

Крім того, згідно п.2.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України №454 від 09.09.2013 р. (надалі - Порядок №454), звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів в один із таких способів: засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством; на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації; на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти.

З матеріалів справи вбачається, що 06.09.2013 р. ДП «НДПІ містобудування» було направлено Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за серпень 2013 р., в якому сума єдиного внеску, що підлягає сплаті, визначена у розмірі 226 174,48 грн., факт сплати якої підтверджується, наявними в матеріалах справи, платіжними дорученнями та банківськими виписками з відмітками банку від 13.08.2013 р., від 16.08.2013 р., від 21.08.2013 р. та від 06.09.2013 р.

11.10.2013 р. ДП "НДПІ містобудування" було направлено Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за вересень 2013 р., в якому сума єдиного внеску, що підлягає сплаті, визначена у розмірі 249 642,25 грн., факт сплати якої підтверджується, наявними в матеріалах справи, платіжними дорученнями та банківськими виписками з відмітками банку від 10.09.2013 р., від 11.09.2013 р., від 12.09.2013 р., від 19.09.2013 р., від 23.09.2013 р., від 25.09.2013 р., від 04.10.2013 р. та від 07.10.2013 р.

19.11.2013 р. ДП "НДПІ містобудування" було направлено Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за жовтень 2013 р., в якому сума єдиного внеску, що підлягає сплаті, визначена у розмірі 272 671,02 грн., факт сплати якої підтверджується, наявними в матеріалах справи, платіжними дорученнями та банківськими виписками з відмітками банку від 15.10.2013 р., від 17.10.2013 р., від 21.10.2013 р., від 24.10.2013 р., від 30.10.2013 р., від 04.11.2013 р. та від 07.11.2013 р.

11.12.2013 р. ДП "НДПІ містобудування" було направлено Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за листопад 2013 р., в якому сума єдиного внеску, що підлягає сплаті, визначена у розмірі 257 711,65 грн., факт сплати якої підтверджується, наявними в матеріалах справи, платіжними дорученнями та банківськими виписками з відмітками банку від 21.11.2013 р., від 29.11.2013 р., від 25.11.2013 р. та від 06.12.2013 р.

15.01.2014 р. ДП "НДПІ містобудування" було направлено Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за грудень 2013 р., в якому сума єдиного внеску, що підлягає сплаті, визначена у розмірі 311 142,57 грн., факт сплати якої підтверджується, наявними в матеріалах справи, платіжними дорученнями та банківськими виписками з відмітками банку від 16.12.2013 р., від 27.12.2013 р.

14.02.2014 р. ДП "НДПІ містобудування" було направлено Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за січень 2014 р., в якому сума єдиного внеску, що підлягає сплаті, визначена у розмірі 193 081,20 грн., факт сплати якої підтверджується, наявними в матеріалах справи, платіжними дорученнями та банківськими виписками з відмітками банку від 21.01.2014 р., від 07.02.2014 р. та від 13.02.2014 р.

17.03.2014 р. ДП "НДПІ містобудування" було направлено Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за лютий 2014 р., в якому сума єдиного внеску, що підлягає сплаті, визначена у розмірі 193 827,98 грн., факт сплати якої підтверджується, наявними в матеріалах справи, платіжними дорученнями та банківськими виписками з відмітками банку від 28.02.2014 р. та від 07.03.2014 р.

15.04.2014 р. ДП "НДПІ містобудування" було направлено Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за березень 2014 р., в якому сума єдиного внеску, що підлягає сплаті, визначена у розмірі 202 888,78 грн., факт сплати якої підтверджується, наявними в матеріалах справи, платіжними дорученнями та банківськими виписками з відмітками банку від 21.03.2014 р., від 26.03.2014 р., від 28.03.2014 р., від 31.03.2014 р., від 08.04.2014 р., від 09.04.2014 р. та від 11.04.2014 р.

Таким чином, звітність по сплаті єдиного внеску за серпень-грудень 2013 р. та січень-березень 2014 року, і його сплата проведені ДП «НДПІ містобудування» у відповідності до вимог чинного законодавства.

Враховуючи вищезазначене, звертаючи увагу на те, що матеріали справи не містять, а відповідачем, в порушення вимог ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, не надано належних доказів щодо порушення позивачем вимог законодавства по сплаті єдиного соціального внеску, внаслідок чого були прийняті оскаржувані рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 06.05.2015 р. №0012001705, №0012011705, №0011971705, №0011941705, №0011951705, №0012031705, №0012041705 та №0011981705, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про необґрунтованість та протиправність оскаржуваних рішень.

З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 160, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 червня 2015 року залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 червня 2015 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя: Петрик І.Й.

Судді: Борисюк Л.П.

Ключкович В.Ю.

.

Головуючий суддя Петрик І.Й.

Судді: Борисюк Л.П.

Ключкович В.Ю.