ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
"28" липня 2015 р.справа № 191/5446/14
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Чумак С.Ю.
перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 17 липня 2015 року в адміністративній справі № 191/5446/14 ( суддя І інстанції Черкова Н.Т.) за позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Синельниківської міської ради про притягнення до адміністративної відповідальності,-
в с т а н о в и в:
Ухвалою Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 17 липня 2015 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху з підстав відсутності документу про сплату судового збору.
Не погодившись із таким судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу суду скасуватита направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Згідно з ч. 2 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Апелянтом в апеляційній скарзі зазначено, що вона звільнена від сплати судового збору на підставі ч. 4 ст. 288 КУпАП. (а.с. 70)
Колегія суддів не погоджується з доводами позивача щодо звільнення останнього від сплати судового збору, виходячи з наступного.
Пунктом першим частини першої статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( далі - КУпАП) визначено, що постанову адміністративної комісії може бути оскаржено у виконавчий комітет відповідної ради або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Таким чином, КУпАП передбачає можливість судового оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення до загального суду, але в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч.4 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита. Разом з тим, відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, за подання до суду адміністративного позову сплачується судовий збір у порядку та розмірах, встановлених Законом України "Про судовий збір". (ч. 2 ст. 87 КАС України)
Законом України "Про судовий збір", який набрав чинності з 1 листопада 2011 року, такі Позивачі не віднесені до кола суб'єктів, що звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а позови з таким предметом не належать до об'єктів, за подання яких судовий збір не справляється. Таким чином, з огляду на розгляд справ про адміністративні правопорушення за правилами адміністративного судочинства, що прямо передбачено КУпАП, застосуванню підлягають саме приписи КАС України та Закону України "Про судовий збір", яким не передбачено звільнення осіб від сплати судового збору у разі оскарження постанов про адміністративні правопорушення.
Крім того, колегія суддів, вважає за необхідне зазначити, що за наявності декількох законів, норми яких по-різному регулюють конкретну сферу суспільних відносин, під час вирішення спорів у цих відносинах суди повинні застосовувати положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше.
Вказане підтверджується і рішенням Конституційного суду України від 03.10.1997 року № 4-зп.
Отже, за подання до суду адміністративного позову по оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення судовий збір сплачується в порядку та розмірах, встановлених Законом України "Про судовий збір".
Так, згідно статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України „Про Державний бюджет України на 2015 рік" встановлено, що на 2015 рік мінімальна заробітна плата в місячному розмірі з 1 січня становить 1218 гривень.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 цього ж Закону ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
За приписами підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлені в розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (на 2014 рік - 1827 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат (на 2014 рік - 4872 грн.).
З огляду на викладене при поданні апеляційної скарги особі, якою подається остання, необхідно сплатити судовий збір в розмірі 913,5 грн. (1218*1,5:2%=913,5 грн.).
Таким чином у даному випадку ОСОБА_1 при поданні апеляційної скарги необхідно сплатити суму судового збору в розмірі 913,5 грн. - за вимогу майнового характеру.
Відповідно до частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу та постановляється ухвала про залишення її без руху.
З огляду на вищевикладене, суд дає можливість у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали усунути зазначені недоліки шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору у сумі 913,5 грн. за наступними реквізитами:
Одержувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська,
ЄРДПОУ 37989274,
р/р 31217206781004,
МФО 805012, Банк: ГУДКСУ у Дніпропетровській області,
Призначення платежу: судовий збір, 34513210, пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", код платежу 22030001.
На підставі викладеного, керуючись статтями 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 17 липня 2015 року у справі №191/5446/14 залишити без руху та надати десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого адміністративного суду України.
Суддя : С.Ю. Чумак