ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про відмову у прийнятті заяви про уточнення позовних вимог
27 липня 2015 року № 813/3120/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Лейко-Журомської М.В.,
секретар судового засідання Гавірко О.О.,
за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові питання про прийняття заяви про уточнення позовних вимог в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до відділу Державної виконавчої служби Сколівського районного управління юстиції, за участю третьої особи що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання неправомірною постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №47446272 від 06 травня 2015 року
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до відділу державної виконавчої служби Сколівського районного управління юстиції, третьої особи на стороні відповідача Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області державної архітектурно-будівельної інспекції України, у якому просить визнати неправомірною постанову заступника начальника ВДВС Сколівського РУЮ Бондаренко О.О. про відкриття виконавчого провадження від 06.05.2015 року ВП № 47446272 щодо примусового виконання постанови Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про адміністративне стягнення та зобов'язати державного виконавця чи іншу посадову особу державної виконавчої служби задовольнити вимогу заявника та усунути порушення або іншим шляхом поновити порушені права, свободи позивача.
22.06.215 року відкрито провадження у справі відповідно до статті 181 КАС України.
21.07.2015 року на адресу суду від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог, згідно з якою позивач просить суд:
1.Задовольнити клопотання ОСОБА_2 про поновлення терміну для звернення з адміністративним позовом в суд, вважаючи, що пропущення терміну такого звернення відбулося з поважних причин.
2.Визнати неправомірною постанову від 06 травня 2015 року заступника начальника ВДВС Сколівського РУЮ Бондаренко В.В., якою відкрите виконавче провадження ВП №47446272 про примусове виконання постанови №24/150, виданої 29 вересня 2014 року третьої особою - ІДАБК у Львівській області ДАБІ України про адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 4 250 (чотири тисячі двісті п'ятдесят) гривень, які перераховуються до державного бюджету за реквізитами УДКСУ у Сколівському районі; МФО - 825014, ЗКПО (ЄДРПОУ) - 37904831; р/р 31112106700505; код 21081100, - відносно позивача ОСОБА_2 Зобов'язати державного виконавця або іншу посадову особу державної виконавчої служби задовольнити вимогу заявника та усунути порушення або іншим шляхом поновити порушені права та свободи позивача.
3.Зобов'язати управління Державного казначейства Сколівського району Львівської області стягнути судові витрати в сумі 73 (сімдесят три) гривні 08 коп. на користь позивача, за рахунок Державного бюджету України шляхом безспірного списання із рахунків відповідача за рахунок бюджетних асигнувань.
4.Зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області надати відомості про підстави неотримання поштової кореспонденції, яку суд скеровує на адресу стягувача - ІДАБК у Львівській області про виклик в судове засідання 01 липня 2015 року, 20 липня 2015 року стягувача згідно постанови від 06 травня 2015 року заступника начальника ВДВС Сколівського РУЮ Бондаренка В.В.
5.Зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області надати відомості про підстави перебування ІДАБК у Львівській області за тією ж юридичною адресою: вул.Генерала Чупринки, 71, м.Львів, 79044; відомості про підстави використання того ж з ІДАБК у Львівській області телефону/факсу - (032) 235-21-20.
6.Зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області надати відомості про факт прийому останнім та факт передачі ІДАБК у Львівській області матеріалів, покладених в основу припису від 01 вересня 2014 року про усунення порушення.
7.Зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області надати відомості про факт прийому останнім та факт передачі ІДАБК у Львівській області матеріалів, покладених в основу протоколу №24/82 від 01 вересня 2014 року про адміністративне правопорушення.
8.Зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області надати відомості про факт прийому останнім та факт передачі ІДАБК у Львівській області матеріалів розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 щодо виявленого порушення на земельній ділянці, яка належить позивачу на праві приватної спільної часткової власності з іншим землеволодільцем на підставі державного акту на праві власності на земельну ділянку від 24 грудня 2010 року (НОМЕР_1 по АДРЕСА_1), за фактом здійснення реконструкції літньої кухні з прибудовою та надбудовою другого поверху (п.1 ч.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»). Розгляд справи відбувся об 11год. 00хв. 10 вересня 2014 року.
9.Зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області надати відомості про факт прийому останнім та факт передачі ІДАБК у Львівській області матеріалів, покладених в основу постанови №24/150-ф/7 від 29 вересня 2014 року по справі про адміністративне правопорушення , яким визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.5 ст.96 КУпАП, накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 4 250 (чотири тисячі двісті п'ятдесят) гривень, які перераховуються до Державного бюджету України за реквізитами УДКСУ у Сколівському районі; МФО - 825014, ЗКПО (ЄДРПОУ) 37904831; р/р 31112106700505; код 21081100.
10.Зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області надати відомості про факт прийому останнім та факт передачі ІДАБК у Львівській області документів та матеріалів, покладених в основу протоколу від 10 жовтня 2014 року про адміністративне правопорушення.
11.Зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області надати відомості про факт прийому останнім та факт передачі ІДАБК у Львівській області документів та матеріалів щодо розгляду клопотання (вих..№420 від 27 жовтня 2014 року) про
12.Зупиненити провадження у справі, яка знаходиться в провадженні ІДАБК у Львівській області ДАБІ України про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 щодо виявленого Інспекцією порушення на земельній ділянці, яка належить порушнику на праві приватної спільної часткової власності з іншим землеволодільцем на підставі державного акту на праві власності на земельну ділянку від 24 грудня 2010 року (НОМЕР_1 по АДРЕСА_1), за фактом здійснення реконструкції літньої кухні з прибудовою та надбудовою другого поверху (п.1 ч.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») - до набрання законної сили постановою №24/150-ф/7 від 29 вересня 2014 року по справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.96 КУпАП, накладено на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 4 250 (чотири тисячі двісті п'ятдесят) гривень, які перераховуються до Державного бюджету України за реквізитами УДКСУ у Сколівському районі; МФО - 825014, ЗКПО (ЄДРПОУ) 37904831; р/р 31112106700505; код 21081100.
13.Зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області надати відомості про факт прийому останнім та факт передачі ІДАБК у Львівській області документів та матеріалів щодо негайного надіслання на адресу ОСОБА_2 або її представника рішення за підсумками (якщо таке приймалося за відсутності представника ОСОБА_2 о 12год. 00хв. 24 жовтня 2014 року) - розгляду даної справи про повторне притягнення до адміністративної відповідальності щодо адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_2, щодо виявленого порушення на земельній ділянці, яка належить ОСОБА_2 на праві приватної спільної часткової власності з іншим землеволодільцем на підставі державного акту на праві власності на земельну ділянку від 24 грудня 2010 року (НОМЕР_1 по АДРЕСА_1), за фактом здійснення реконструкції літньої кухні з прибудовою та надбудовою другого поверху (п.1 ч.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).
14.Зобов'язати Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області надати відомості про факт прийому останнім та факт передачі ІДАБК у Львівській області документів та матеріалів щодо письмових доказів наявності у Комісії з ліквідації повноважень для винесення рішення суб'єкта владних повноважень, а саме, - ІДАБК у Львівській області ДАБІ України постанови №24/150-ф/7 від 29 вересня 2014 року по справі про адміністративне правопорушення, яким визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.5 ст.96 КУпАП, накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 4 250 (чотири тисячі двісті п'ятдесят) гривень, які перераховуються до Державного бюджету України за реквізитами УДКСУ у Сколівському районі; МФО - 825014, ЗКПО (ЄДРПОУ) 37904831; р/р 31112106700505; код 21081100.
15.Витребувати від Львівського окружного адміністративного суду (суддя Ланкевич А.З.) матеріали справи №813/6939/14, Львівського окружного адміністративного суду (суддя Дем'яновський Г.С.) матеріали справи №813/231/15, Львівського окружного адміністративного суду (суддя Мартиноюк В.Я.) матеріали справи №813/978/15.
16.Витребувати від Сколівського районного суду матеріали справи №453/1549/14-ц, провадження №2/586/61/14.
В судовому засіданні представник позивача подану заяву підтримав, просив прийняти заявлені уточнення.
При прийнятті ухвали суд виходить з наступного.
Положеннями КАС України визначені загальні та спеціальні способи судового контролю.
Зокрема загальні способи контролю мають усі суди, незалежно від спеціалізації, і вони полягають у розгляді скарг на рішення, дії чи бездіяльність державних виконавців. Загальний судовий контроль в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому статтею 181 КАС України.
Гарантією прав фізичних і юридичних осіб у виконавчому провадженні є можливість оскарження дій або бездіяльності державних виконавців.
За змістом частини 1 статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною 3 статті 181 КАС України передбачено, що відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Згідно з частиною 5 цієї статті адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Отже, подавши до Львівського окружного адміністративного суду вищезазначений позов, позивач звернувся за захистом своїх прав у виконавчому провадженні, а даний спір повинен розглядатися адміністративним судом в порядку статті 181 КАС України.
Згідно з частиною 1 статті 51 КАС України позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Відповідно до частини 1 статті 137 КАС України позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Зміна предмету позову означає зміну матеріально-правової вимоги до позивача, а зміна підстави позову означає зміну обставин, якими позивач обґрунтовує свою вимогу до відповідача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається.
В ухвалі від 09.10.2012 року у справі К/9991/14325/11 Вищий адміністративний суд України вказав, що одночасна зміна цих двох елементів позову веде до зміни первісного позову на інший самостійний позов, який нічого спільного з первісним позовом не має. Такий позов повинен заявлятися в установленому КАС України порядку.
Отже, зміна позову повинна стосуватися тих спірних правовідносин, які вже винесені на розгляд і вирішення суду. Нею не повинно підмінюватися подання нового адміністративного позову.
Як вбачається із поданої заяви про уточнення позовних вимог, позивачем фактично змінюється підстава та предмет позову, оскільки заявляються вимоги до нових сторін, яких первинний спір в порядку статті 181 КАС України не стосувався. Такий спір не підлягає розгляду в строки та в порядку, передбаченому статтею 181 КАС України.
В судовому засіданні представник позивача підтвердив, що вказаною заявою змінює і підставу і предмет адміністративного позову. Фактично позивач не уточнив позовні вимоги, а пред'явив новий адміністративний позов.
Згідно з частиною 1 статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
У даному випадку право позивача на доступ до правосуддя може бути реалізоване у спосіб подання ним нової позовної заяви, а не зміною предмету та підстав первинного позову.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що заява про уточнення позовних вимог не може бути прийнята до розгляду, що не позбавляє позивача права подати окремий позов.
Керуючись ст.ст. 51, 137, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в :
відмовити представнику позивача у прийнятті заяви про уточнення позовних вимог.
Ухвала суду, прийнята за результатами розгляду питання про прийняття заяви про зміну позовних вимог окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Повний текст ухвали виготовлено 31 липня 2015 року.
Суддя Лейко-Журомська М.В.