ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
31 липня 2015 року № 813/3978/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Роман Михайлович, ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, Управління державного казначейства Франківського району м. Львова, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача: відділ державної виконавчої служби Сколівського районного управління юстиції, Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області Державної архітектурно-будівельної Інспекції України про зобов'язання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулось до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, Управління державного казначейства Франківського району м. Львова, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача: відділ державної виконавчої служби Сколівського районного управління юстиції, Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області Державної архітектурно-будівельної Інспекції України про зобов'язання до вчинення дій.
Частиною 3 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до частини 1 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за
громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Згідно із п. 1 Положення про Департамент Державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області затвердженого наказом Державно!' архітектурно - будівельної інспекції від 01.10.2014р. № 229, вказаний Департамент є територіальним органом - структурним підрозділом апарату Державної архітектурно - будівельної інспекції України.
Як передбачено пп. 15 п. 6 вказаного положення - Департамент Державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області для виконання покладених на нього завдань має право здійснювати представництво інтересів Державно! архітектурно - будівельної інспекції України в судах відповідно до наданих повноважень, які визначаються в довіреності.
Департамент ДАБІ у Львівській області не є юридичною особою, а отже не може являтись відповідачем у справі.
Крім того, третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача позивачем зазначено Інспекцію Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України, однак суд зазначає, що згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 15 січня 2015 внесено запис №14151110009025725 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (код ЄДРПОУ - 37775556), отже остання не може являтись учасником процесу.
Як видно з позовної заяви, така підписана представником позивача - адвокатом Правосудьком О.М. На підтвердження права представляти інтереси ОСОБА_1 до матеріалів позовної заяви долучено ксерокопію договору №15 про надання правової допомоги.
Відповідно до частини 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або представником позивача із зазначенням дати її підписання.
Отже, надана представником ОСОБА_1 ксерокопія договору про надання правової допомоги не може вважатись належним чином оформленим документом, що підтверджує повноваження особи представляти інтереси довірителя.
Також, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З урахуванням вказаної норми суд зазначає, що позивачу слід зазначити обставини, якими вона обґрунтовує свої позовні вимоги.
За вказаних обставин суддя приходить до висновку про необхідність залишити позовну заяву позивача без руху та надати строк для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 106 КАС України, а саме: шляхом долучення до позовної заяви оригінал договору про надання правової допомоги, уточнення позовної заяви в частині зазначення відповідача та третьої особи та викладу обставин, якими позивач обгнутовує позовні вимоги у відповідності до статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, Управління державного казначейства Франківського району м. Львова, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача: відділ державної виконавчої служби Сколівського районного управління юстиції, Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області Державної архітектурно-будівельної Інспекції України про зобов'язання до вчинення дій - без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви в строк до 14 серпня 2015 року.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п?яти днів з дня отримання копії ухвали шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя Р.М. Брильовський