Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 липня 2015 р. Справа № 805/2821/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Краснолиманського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області
до Комунального підприємства «Краснолиманська служба єдиного замовника» м. Красний Лиман
про стягнення заборгованості у розмірі 546276,14 грн.
ВСТАНОВИВ:
Краснолиманський міжрайонний прокурор, звернувся в інтересах держави в особі Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «Краснолиманська служба єдиного замовника» про стягнення заборгованості у розмірі 546276,14 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач, зазначив, що за відповідачем обліковується заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в загальній сумі 546276 грн., що після закінчення терміну добровільної сплати склалась у недоїмку. В зв'язку з чим, позивач просив суд стягнути з відповідача заборгованість з податку на додану вартість в сумі 546276,14 грн.
Прокурор надав 28 липня 2015 року через канцелярію суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача надав 28 липня 2015 року через канцелярію суду заяву відповідно до якої позовні вимоги визнає у повному обсязі та просить справу розглянути в порядку письмового провадження.
Враховуючи вищевикладене та з урахуванням вимог ст. 41, ст. 122, ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи у письмовому провадженні за наявними в справі матеріалами та доказами.
Суд дослідивши подані матеріали справи встановив наступне.
Комунальне підприємство «Краснолиманська служба єдиного замовника» зареєстровано в якості юридичної особи, включено до ЄДРПОУ за №31046265 та з 27.09.2000 року перебуває на обліку Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області.
За відповідачем станом на 30.06.2015 рік, згідно відомостей зворотнього боку облікової картки платника податків обліковується заборгованість у загальному розмірі 546276,14 грн., з яких за основним платежем 387314,45 грн., за штрафною санкцією 22142,54 грн. та пеня у розмірі 136819,15 грн.
Так, відповідачем було подано до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції податкові декларації з податку на додану вартість, в яких самостійно визначено суми податкових зобов'язань, а саме:
- у сумі 12858,45 грн. згідно декларації з ПДВ №9072223147 від 15.12.2014 року, по терміну сплати 30.12.2014 року;
- у сумі 70966 грн., згідно декларації з ПДВ №9077566327 від 14.01.2015 року по терміну сплати 30.01.2015 року;
- у сумі 52782 згідно декларації з ПДВ №9019154544 від 20.02.2015 року, по терміну сплати 02.03.2015 року;
- у сумі 64162 грн., згідно декларації з ПДВ №9040999927 від 17.03.2015 року по терміну сплати 30.02.2015 року;
- у сумі 63308 згідно декларації з ПДВ №9071748082 від 17.04.2015 року, по терміну сплати 30.04.2015 року;
- у сумі 66531 грн., згідно декларації з ПДВ №9098843534 від 18.05.2015 року по терміну сплати 30.05.2015 року;
- у сумі 56707 згідно декларації з ПДВ №9121932169 від 12.06.2015 року, по терміну сплати 30.06.2015 року.
Слов'янською об'єднаною державною палатковою інспекцією було проведено перевірки дотримання Комунальним підприємством «Краснолиманська служба єдиного замовника» граничних строків сплати узгоджених податкових зобов'язань, за результатами чого складно акти перевірок, якими встановлено порушення строків сплати сум грошових зобов'язань та прийняті податкові повідомлення-рішення якими донараховані штрафні санкції, а саме: у сумі 6380,80 грн., згідно податкового повідомлення-рішення 0000141530 від 05.02.2015 року; у сумі 2846,80 грн., згідно податкового повідомлення-рішення 0000251530 від 04.03.2015 року; у сумі 12915,05 грн., згідно податкового повідомлення-рішення 0000571530 від 08.04.2015 року.
Правовідносини щодо визначення сум податку на додану вартість, його декларування та строків добровільної сплати врегульовано Податковим кодексом України.
Податковий кодекс України, регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно п.15.1 ст. 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 16.1.3., 16.1.4. п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
У п. 57.1 ст.57 ПК України зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.4 статті 59 ПК України, передбачено, що податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з п.59.5 ст.59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Судом встановлено, що з метою погашення податкового боргу, позивачем було надіслано на адресу відповідача податкова вимога від 30.11.2014 року №1434-25 на суму 8028,17 грн.
Відповідно до положень статті 129 Податкового кодексу України пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового (підпункт 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті); у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження), (пункт 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті).
Згідно з п.п. 95.1, 95.2, 95.3 ст.95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи, що з дня надіслання контролюючим органом відповідачу податкової вимоги минуло 60 календарних днів, в першу чергу вживаються заходи щодо погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення коштів, які перебувають у його власності, з рахунків платника податків у банках за рішенням суду.
За змістом п.п.14.1.175 ПК України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 20.1.34 ст. 20 ПКУ контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Керуючись Конституцією України, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Краснолиманського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Комунального підприємства «Краснолиманська служба єдиного замовника» про стягнення заборгованості у розмірі 546276,14 грн.- задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Комунальне підприємство «Краснолиманська служба єдиного замовника» (84404, Донецька область, м. Красний Лиман, пров. Бригадний, буд. 6, ЄДРПОУ 31046265) заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 546276,14 грн. (п'ятсот сорок шість тисяч двісті сімдесят шість гривень чотирнадцять копійок).
Повний текст постанови складено та підписано 28 липня 2015 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кониченко О.М.