Ухвала суду № 47838131, 31.07.2015, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.07.2015
Номер справи
803/1913/15
Номер документу
47838131
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

в частині позовних вимог

31 липня 2015 року

Справа № 803/1913/15

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Лозовський О.А., вивчивши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Автопаливо-Сервіс» до Любомльського відділення Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №000340310 від 21.04.2015, №000468310 від 12.06.2015, №000481310 від 16.06.2015, акта від 17.06.2015 №115/21/36828989 «Про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у декларації з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за квітень 2015» та зобов’язання повернути кошти в сумі 64415,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Автопаливо сервіс» звернулося з адміністративним позовом до Любомльського відділення Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №000340310 від 21.04.2015, №000468310 від 12.06.2015, №000481310 від 16.06.2015, акта від 17.06.2015 №115/21/36828989 «Про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у декларації з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за квітень 2015» та зобов’язання повернути кошти в сумі 64415,00 грн.

Позовну заяву в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування акта від 17.06.2015 №115/21/36828989 «Про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у декларації з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за квітень 2015» не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, в зв'язку з чим слід відмовити у відкритті провадження на підставі пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до статті 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою) є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Податковим Кодексом України встановлено, що результати податкової перевірки оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються представниками контролюючого органу, реєструються в податкових органах та надаються для ознайомлення та підписання платника податку. Якщо при перевірці встановлено порушення податкового законодавства - складається акт перевірки. Якщо ж під час проведення перевірки не було виявлено порушення - складається довідка, що передбачно пунктом 86.1 статті 86.1.

Акт перевірки не є рішенням суб’єкта владних повноважень та не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов’язків для осіб, робота яких перевірялася. Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Довідка - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про невстановлення фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Згідно пункту 3 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22 грудня 2010 року №984, акт - це службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово - господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства.

З огляду на викладене, акти перевірки не є рішеннями суб‘єкта владних повноважень, не спричиняють виникнення будь-яких прав і обов‘язків осіб чи суб‘єктів владних повноважень, а отже не породжують відносин, які можуть бути предметом судового спору.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З урахуванням наведеного, у відкритті провадження в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування акта від 17.06.2015 №115/21/36828989 «Про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у декларації з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за квітень 2015» слід відмовити.

Керуючись пунктом 1 частини першої статті 109, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Автопаливо-Сервіс» до Любомльського відділення Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №000340310 від 21.04.2015, №000468310 від 12.06.2015, №000481310 від 16.06.2015, акта від 17.06.2015 №115/21/36828989 «Про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у декларації з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за квітень 2015» та зобов’язання повернути кошти в сумі 64415,00 грн. в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування акта від 17.06.2015 №115/21/36828989 «Про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у декларації з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за квітень 2015» відмовити.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з такими ж позовними вимогами, щодо яких постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.А.Лозовський