ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
01.03.07 Справа№ 5/44-28/15 А
11 год. 40 хв.
За позовом: Державної податкової інспекції у Жовківському районі, м. Жовква Львівської області
до відповідача: Суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, м. Жовква Львівської області
про стягнення 5340 грн. 00 коп.
Суддя Морозюк А.Я.
Секретар судового засідання
Онишко І.Р.
м. Львів, вул. Личаківська,128,
Зал судового засідання № 302.
Представники сторін
Від позивача: Звір Р.П. -старший державний податковий інспектор
Від відповідача: не з”явився
Позов заявлено Державною податковою інспекцією у Жовківському районі до Суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення 5340 грн. 00 коп. штрафних санкцій.
Ухвалою суду від 15.01.2007 року відкрито провадження у адміністративній справі і справу призначено до судового розгляду на 08.02.2007 року. Ухвалою суду від 08.02.2007 року розгляд справи відкладено на 01.03.2007 року.
В судовому засіданні 01.03.2007 року представник позивача позов підтримав, просить стягнути з Суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 до бюджету штрафні санкції в сумі 5340 грн. 00 коп.
Відповідач в судове засідання 01.03.2007 року уповноваженого представника не направив, вимог ухвал суду не виконав, позовних вимог по суті не оспорив, на адресу суду направив письмову заяву про відкладення розгляду справи у зв”язку із неможливістю забезпечити явку уповноваженого представника. Враховуючи, що в судове засідання 08.02.2007 року відповідач теж уповноваженого представника не направив, і теж направив письмову заяву про відкладення розгляду справи, суд не вбачає підстав для подальшого відкладення розгляду справи, оскільки в матеріалах справи наявні всі необхідні докази для вирішення спору по суті.
Суд розглядає справу в порядку ст. 71 КАС України на основі наявних доказів.
В судовому засіданні було досліджено письмові докази, які наявні в матеріалах справи (лист, виписка, акти перевірок, пояснення, податкові повідомлення-рішення, рішення, довідка, розрахунок позовних вимог, направлення на перевірки та інші документи, наявні в матеріалах справи).
Відповідно до п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV, справу розглянуто в порядку, встановленому цим Кодексом.
Повний текст постанови складено 06.03.2007 року.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
Як вбачається із матеріалів справи, зокрема розрахунку позовних вимог, суб”єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 має заборгованість перед бюджетом по сплаті штрафних (фінансових) санкцій, яка становить 5340,00 грн. Заборгованість виникла за результатами нижчезазначених перевірок:
1. Працівниками ДПІ у Жовківському районі 23.10.2004 року проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб”єктами підприємницької діяльності. Перевіркою встановлено порушення: п.1, 2, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР (із змінами та доповненнями). За результатами перевірки складено Акт НОМЕР_1 від 23.10.2006 року та винесено податкове повідомлення-рішення від 09.12.2004 року НОМЕР_2, яким до суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 510 грн. 00 коп.
2. Працівниками ДПІ у Жовківському районі 05.07.2005 року проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб”єктами підприємницької діяльності. Перевіркою встановлено порушення: п.1, 2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР (із змінами та доповненнями) та ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481/95-ВР (із внесеними змінами і доповненнями). За результатами перевірки складено Акт НОМЕР_3 від 05.07.2005 року на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення від 15.07.2004 року НОМЕР_4, яким до суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 510 грн. 00 коп., та рішення про застосування фінансових санкцій від 13.07.2005 року НОМЕР_5, яким до суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 1700,00 грн. Всього на суму 2210,00 грн.
3. Працівниками ДПІ у Жовківському районі 30.08.2005 року проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб”єктами підприємницької діяльності. Перевіркою встановлено порушення: п.2, 5 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), ч.2 ст. 7 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23.03.1995 року №98/96-ВР (із змінами та доповненнями) та ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481/95-ВР (із внесеними змінами і доповненнями). За результатами перевірки складено Акт НОМЕР_6 від 30.08.2005 року на підставі якого винесено: податкове повідомлення-рішення від 31.08.2005 року НОМЕР_7, яким до суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 160 грн. 00 коп., та податкове повідомлення-рішення від 31.08.2005 року НОМЕР_8, яким до суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 340,00 грн. Всього на суму 500,00 грн.
4. Працівниками ДПІ у Жовківському районі 23.03.2006 року проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб”єктами підприємницької діяльності. Перевіркою встановлено порушення: п.1, 2, 5, 13 ст.13 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР (із змінами та доповненнями), ст. 7 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23.03.1995 року №98/96-ВР (із змінами та доповненнями) та ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481/95-ВР (із внесеними змінами і доповненнями). За результатами перевірки складено Акт НОМЕР_9 від 23.03.2006 року на підставі якого винесено: податкове повідомлення-рішення від 27.03.2006 року НОМЕР_10, яким до суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові санкції) на суму 80 грн. 00 коп., податкове повідомлення-рішення від 27.03.2006 року НОМЕР_11, яким до суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 340 грн. 00 коп. та рішення про застосування фінансових санкцій від 27.03.2006 року НОМЕР_12, яким до суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 1700,00 грн. Всього на суму 2120,00 грн.
Загальна сума штрафних санкцій складає 5340,00 грн.
Відповідно до ст.3 Закону України „Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до ст.25 Закону України „Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями) суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481/95-ВР (із змінами та доповненнями), імпорт, експорт, оптова і роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій. Проте всупереч ч.3 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" відповідач не сплатив суми фінансових санкцій, які зазначені в ч.2 ст. 17 Закону, що підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до бюджету.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23.03.1995 року №98/96-ВР (із змінами та доповненнями) торговий патент є чинним на території органу, який здійснив реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності чи з яким погоджено місцезнаходження його структурного (відокремленого) підрозділу за місцем видачі торгового патенту цьому суб'єкту. Передача торгового патенту іншому суб'єкту підприємницької діяльності або іншому структурному (відокремленому) підрозділу суб'єкта підприємницької діяльності не дозволяється.
Торговий патент, виданий для здійснення торговельної діяльності з використанням пересувної торговельної мережі (автомагазини, розвозки тощо), дійсний на території України.
Відповідно до ч.3 ст. 8. Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
Відповідно до ч.4 ст. 9. Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” суми штрафів, що стягуються державним податковим органом, підлягають перерахуванню до бюджету місцевого самоврядування (місцевого бюджету) за місцем плати за торговий патент.
Таким чином, матеріалами справи підтверджується факт наявності в діях відповідача порушень, передбачених ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481/95-ВР (із змінами та доповненнями), п.1, 2, 5, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями) та ч. 2 ст. 7 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23.03.1995 року №98/96-ВР (із змінами та доповненнями).
Докази вжиття відповідачем заходів щодо сплати штрафних (фінансових) санкцій, за вищезазначені порушення в матеріалах справи відсутні.
Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Суд не вбачає підстав для вжиття заходів забезпечення позову, оскільки позивачем не подано доказів наявності очевидної небезпеки правам, свободам та інтересам позивача, неможливості чи ускладнення захисту їх без вжиття заходів забезпечення позову.
Судові витрати у вигляді судового збору покладаються на відповідача.
Враховуючи вищенаведене, керуючись п.2-1, п. 3, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень та ст.ст. 69-71, 86, 87, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV (із змінами та доповненнями), господарський суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код ДРФО НОМЕР_13) до бюджету штрафні санкції в сумі 5340 грн. 00 коп.
3. Стягнути з Суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код ДРФО НОМЕР_13) в дохід державного бюджету України (р/р 31119095700006 Банк УДК у Львівській області, МФО 825014, отримувач: ВДК Личаківського району м.Львова, код ЄДРПОУ 22389406, код платежу 22090200) - 53 грн. 40 коп. -судового збору.
4. Виконавчі листи видати після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Морозюк А.Я.