Постанова № 47801757, 11.06.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2010
Номер справи
2а-1624/10/0970
Номер документу
47801757
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" червня 2010 р. Справа № 2a-1624/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

судді Скільський І.І.,

при секретарі Дякун М.М.,

за участю сторін:

прокурора Попова О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Прокуратури Калуського району в інтересах держави в особі Калуської об`єднаної державної податкової інспекції

до СФГ ім.Б.Хмельницького

про стягнення заборгованості по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 2636,74грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Прокуратура Калуського району в інтересах держави в особі Калуської об`єднаної державної податкової інспекції звернулася з адміністративним позовом до СФГ ім.Б.Хмельницького про стягнення заборгованості по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 2636,74грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується податковий борг, в розмірі 2636,74 грн.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що в результаті проведеної перевірки додержання вимог податкового законодавства встановлено, що СФГ ім.Б.Хмельницького являється боржником по сплаті обовязкових платежів до бюджету, сума боргу якого складає 2636,74 грн. Податковий борг виник в результаті несплати штрафних санкцій застосованих за неподання звітності по податку на прибуток станом на 31.03.2009 року. На підставі п.6.2. ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.2000 року Калуською ОДПІ направлено підприємству податкові вимоги. Однак, СФГ ім.Б.Хмельницького на податкові вимоги не відреагувало і не погасило узгоджені суми податкових зобовязань.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, подав клопотання про розгляд справи без їхньої участі.

Відповідач в судове засідання не зявився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи в друкованому засобі масової інформації (газета „Калуський Нафтохімік №23 (03966) від 05.06.2010 року) за останнім відомим місцем знаходження.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши прокурора, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи від 25.05.2000 року СФГ ім.Б.Хмельницького є субєктом підприємницької діяльності юридичною особою.

Закон України «Про систему оподаткування»визначає принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників.

Стаття 4 Закону України «Про систему оподаткування»визначає, що платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно до частини 1 статті 14 Закону України «Про систему оподаткування»до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів) належать податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств, у тому числі дивіденди, що сплачуються до бюджету державними некорпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, податок з доходів фізичних осіб.

Згідно частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Судом встановлено, що відповідач являється платником податку на прибуток підприємств.

Як вбачається з матеріалів справи, Калуською ОДПІ на підставі п.1. статті 11 Закону України «Про державну податкову службу»проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт перевірки № 1901/1501/30917670 від 16.10.2008 року. Перевіркою встановлено порушення пп.4.1.4 п.4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та п.16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме неподання СФГ ім.Б.Хмельницького податкової звітності за десять періодів. На підставі акту перевірки Калуська ОДПІ винесла податкове повідомлення-рішення № 0010441501/0 від 17 жовтня 2008року, яким визначено суму податкового зобовязання відповідача в розмірі 1700 грн. Дане повідомлення-рішення вручене відповідачу 23 жовтня 2008 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

На підставі акту №2471/1501/30917670 від 18.12.2008 року винесено податкове повідомлення-рішення форми „р №0012761501/0 від 23.12.2008 року на суму 170 грн.

На підставі акту № 1083/1501/30917670 від 27.05.2009 року винесено податкове повідомлення-рішення фори „р №000441501/0 від 28.05.2009 року на суму 510 грн

Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Згідно підпункту 1.1. пункту 1 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платники податків юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, на яких згідно з законами покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Підпунктом «б»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлено, що контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових деклараціях.

Відповідно підпункту 17.1.3. пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобовязання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобовязаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше пятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Абзацом 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлено, що у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Оскільки, відповідачем не була порушена процедура апеляційного узгодження податкового зобовязання, то сума вказаних податкових зобовязань відповідача, у відповідності до пункту 5.2 статті 5 Закону України Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є узгодженою.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 зазначеного Закону передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Судом встановлено, що позивачем відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»було надіслано відповідачу 06.11.2008 року першу податкову вимогу форми „ю № 25839/10/240 на суму 1699 грн., а 08.12.2008 року другу податкову вимогу форми „ю2 № 29515/10/240 на суму 1699 грн. Однак, відповідач податкового боргу не сплатив, а податкові вимоги залишив без реагування.

Законом України Про систему оподаткування визначені види податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України. Згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України Про систему оподаткування платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни. Відповідно до ч.3 ст.9 вказаного Закону обов'язок платника податків щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Положенням п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами встановлено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п.5.3.2 п.5.2 ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків протягом 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження. Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

З матеріалів справи вбачається та підтверджується довідкою № 6514/10/240 від 31.03.2010 року, виданою Калуською ОДПІ, що станом на 31.03.2010 року за СФГ ім.Б.Хмельницького рахується заборгованість з податку на прибуток приватних підприємтсв в сумі 2636,74 грн., в тому числі пеня - 258,84 грн.

Відповідач у справі суму податкового зобовязання не сплатив, чим порушив вимоги п.п.5.3.2 п.5.2 ст.5 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач правомірно, рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій, за порушення відповідачем своєчасності подання податкової звітності, застосував штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2636,74 грн. гривень.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст.158-163, ст. 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з СФГ ім.Б.Хмельницького, вул.Колгоспна, 2, с.Тужилів, Калуський район, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 30917670 в доход державного бюджету заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 2636,74 грн.(дві тисячі шістсот тридцять шість гривень 74 копійок).

Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя:/підпис/ОСОБА_1

Постанова складена в повному обсязі 16.06.2010 року.