ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" серпня 2010 р. Справа № 2a-2327/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Матуляка Я.П.
при секретарі Шварговському Д.Д.
за участю представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76000
до відповідача: приватного підприємства "Прикарпатпоставка", вул. Хриплинська, 27, м. Івано-Франківськ,76000
про стягнення податкового боргу за рахунок активів боржника в сумі 897,32 грн.,-
в с т а н о в и в:
23.06.2010 року державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську звернулася з адміністративним позовом до приватного підприємства "Прикарпатпоставка" про стягнення боргу за рахунок активів боржника в сумі 897,32 грн. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом по сплаті податку на прибуток.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявились, хоча судом направлялись повістки про виклик відповідача в судове засідання за адресою, яка зазначена у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Повідомлення про вручення поштового відправлення повернулось до суду з відміткою відділення поштового зв'язку "за даною адресою не значиться".
Відповідно до ч.3 ст.4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або по батькові або місця проживання фізичної особи-підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
З огляду на зазначене, суд вважає, що про час місце та дату судового розгляду відповідач повідомлений належним чином. Не прибуття в судове засідання відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши думку представника позивача, дослідивши письмові докази судом встановлено, що ДПІ в м. Івано-Франківську проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, згідно якої встановлено, що відповідачем допущено несвоєчасне подання податкової звітності, чим порушено вимоги п.п.4.1.4. п. 4.1. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами".
За наслідками перевірки відповідачу, податковим повідомленням-рішенням №0015321501/0 від 29.09.2009 року, яке прийнято на підставі акту перевірки №11659/15-1/30984332 від 22.09.2009 року, визначено податкове зобов»язання по податку на прибуток в сумі 1020 грн.
Підпунктом 4.1.4 ст.4 Закону України № 2181 визначено порядок подання податкових декларацій, а саме: податкові декларації подаються за базовий податковий ( звітний ) період, що дорівнює календарному місяцю,- протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного ( податкового) місяця. Відповідно до п.п. 17.1.1 ст. 17 цього ж закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання.
Згідно підпункту "а" п.п.4.2.2. Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, то контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків.
Положеннями п.п.5.2.1. п.5.2. ст..5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п. 5.3.2. п.5.2.ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження.
Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків ( п.п.5.4.1. п.5.4.ст.5 Закону).
На виконання вимог ст. 6 Закону України від 21.12.2000року № 2181-3 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідачу було надіслано першу податкову вимогу. У звязку з непогашенням податкового боргу на протязі місяця боржнику було надіслано другу податкову вимогу. Однак, в порушення вимог ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»даних вимог приватне підприємство "Прикарпатпоставка" не виконало.
Відповідно до ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховано пеню в сумі 47,43 грн.
Відповідно до п.п.3.1.1. ст. З вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду. Активами платника податків в розумінні п.п.1.7 ст.1 вказаного Закону є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7. ст.1 Закону) Податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів та державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Податковий борг підтверджується довідкою про суми заборгованості, актом невиїзної документальної перевірки, копією податкового повідомлення - рішення, копіями аодаткових вимог, іншими матеріалами справи.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів приватного підприємства "Прикарпатпоставка" (іден. номер 30984332, вул. Хриплинська, 27, м. Івано-Франківськ,76000) в дохід державного
бюджету 897 (вісімсот дев"яносто сім) гривень 32 коп. податкового боргу.
Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя: (підпис)ОСОБА_2
Постанова складена в повному обсязі 25.08.2010 року.