Постанова № 47801173, 11.06.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2010
Номер справи
2а-1864/10/0970
Номер документу
47801173
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" червня 2010 р. Справа № 2a-1864/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Грицюка П.П.

при секретарі Кузишин Р.М.,

представника позивача: Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - ОСОБА_1,

представника відповідача: Комунального підприємства "Надвірнянський житловик"- ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: прешого заступника прокурора Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства "Надвірнянський житловик" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 16866,88 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

20 травня 2010 року перший заступник прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся в суд з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Надвірнянський житловик" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 16866,88 грн.

Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання вимог ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Прокурор в судове засідання не зявився.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що відповідач відповідно до вимог закону зобовязаний забезпечити інвалідів робочими місцями. Двох інвалідів відповідачем було працевлаштовано, а за не працевлаштування другого - відповідач до 16.04.2010 року повинен був самостійно сплатити 16731,34 грн. адміністративного-господарських санкцій та 135,54 грн. пені за невиконання нормативу з працевлаштування інваліда. Несплата даної заборгованості завдає значної шкоди державним інтересам, не дозволяє в повній мірі створити інвалідам необхідні умови, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя. Просив позов задовольнити повністю.

Представники відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечили, проте подали клопотання щодо відстрочення виконання судового рішення. Заперечення проти позову не подали.

Суд, розглянувши позовну заяву, заслухавши представника позивача, представників відповідача, дослідивши наявні у справі матеріали, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи із наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця. Роботодавці, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів і відповідно до нормативу забезпечують працевлаштування інвалідів.

Відповідно до статті 20 загаданого Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України (ч.4 ст.20 даного Закону).

Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» у ст.20 передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство "Надвірнянський житловик" є підприємством, яке використовує найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу та забезпечують працевлаштування інвалідів. Відповідно до звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу Комунального підприємства "Надвірнянський житловик" становить 67 осіб. В даному звіті зазначено, що кількість штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», визначено у кількості 2 інвалідів.

Комунальним підприємством "Надвірнянський житловик" у вказаному звіті самостійно визначено суму середньорічної заробітньої плати штатного працівника в розмірі 16731,34 грн. (а.с.6).

Однак відповідач не виконав належним чином норматив, встановлений ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", що підтверджується звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік та розрахунком позивач, внаслідок чого допустив заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій за нестворені робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів за 2009 рік.

Розмір таких санкцій в сумі 16731,34 грн. був визначений відповідачем у звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік, а розмір пені у сумі 135,54 грн. підтверджується також розрахунком, складеним Івано-Франківським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів.(а.с. 7)

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів» N 1767 від 28.12.2001р. визначено, що штрафні санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.

Спори, що виникають із правовідносин за статтями 19, 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку. Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси, у тому числі в суді.

Оскільки відповідач не погасив заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкціях до Фонду соціального захисту інвалідів в сумі 16731,34 грн. та пеню в сумі 135,54 грн., то вона підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.

Стосовно клопотання представника відповідача про відстрочення судового рішення, суд зазначає, що такі питання можуть розглядатися судом тільки на стадії виконання судових рішень в порядку визначеному ст.263 КАС України.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства "Надвірнянський житловик" (вул. Комунальна, 4, м. Надвірна, Надвірнянський район, Івано-Франківська область, 78400, код ЄДРПОУ 34976634) на користь Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції та пеню в сумі 16866 (шістнадцять тисяч вісімсот шістдесять шість) гривень 88 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя /підпис/ ОСОБА_4

Постанова складена в повному обсязі 15.06.2010 року.