ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" лютого 2010 р. Справа № 2а-3189/09/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Панікара І.В.
при секретарі Богусевич А.С.
за участю сторін:
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Калуської об'єднаної державної податкової інспекції, вул. В.Стуса, 2, м. Калуш, Івано-Франківська область,77300
до відповідача: Сільської територіальної виборчої комісії з виборів депутатів Негівської сільської ради та сільського голови, вул. Тарантюка, 1, с. Негівці, Калуський район, Івано-Франківська область,77325
про стягнення заборгованості в сумі 1700,00 гривень,-
ВСТАНОВИВ:
13 листопада 2009 року Калуська оДПІ звернулася з адміністративним позовом до Сільської територіальної виборчої комісії з виборів депутатів Негівської сільської ради та сільського голови про стягнення заборгованості в сумі 1700 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на 18.11.2009 року за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 1700 гривень.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві та просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча про його місце, час та дату був повідомлений належним чином, своїм правом подати заперечення на позовні вимоги не скористався.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідності задоволення позову з наступних мотивів.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України Про систему оподаткування визначені види податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України. Згідно пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України Про систему оподаткування платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Відповідно до частини 3 статті 9 вказаного Закону обов'язок платника податків щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням чи списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно статті 5 Закону України від 21.12.2000 року №2181ІП Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами податкове зобовязання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Узгоджена сума податкового зобовязання визнається сумою податкового боргу, про який податковий орган повідомляє платника податків шляхом надіслання податкових вимог.
Підпунктом 7.2.1 статті 7 Закону України Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами встановлює, що джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стгнення, які виконавчими документами, є будь-які активи платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Як встановлено в судовому засідання Сільська територіальної виборча комісія з виборів депутатів Негівської сільської ради та сільського голови 09.02.2006 року зареєстрована Калуським районним управлінням юстиції. Калуською оДПІ 05.11.2008 року було складено акт № 2168/1501/34160132 про результати невиїзної перевірки своєчасності подання податкової звітності, в якому зазначено, що відповідачем не подано звітності про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за 2006 рік (І квартал, І півріччя, 9 місяців та 2006 рік вцілому), 2007 рік ( І, ІІІ квартали та І півріччя, 9 місяців та за 2007 рік вцілому), 2008 рік (І квартал та І півріччя). Неподанням зазначених звітностей, відповідач порушив п.п.4.1.4 п.4.1 статті 4 Закону України Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами, яким передбачено порядок подання декларацій за відповідні звітні періоди.
Підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондамиперебачено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі вищезазначеного акта та на виконання вимог статті 6 вищевказаного Закону Калуська оДПІ надіслала відповідачу податкове повідомлення-рішення №0011801501/0 від 12.11.2008 року на суму 1700 гривень. 08.12.2008 року та 10.01.2009 року відповідачу було направлено першу та другу податкові вимоги № 1/49229489/10/240 від 08.12.2008 року та №2/28263/10/240 від 10.01.2009 року про загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов'язаннями в розмірі 1700 гривень.
Однак, в порушення вимог статті 9 Закону України Про систему оподаткування Сільська територіальна виборча комісія з виборів депутатів Негівської сільської ради та сільського голови станом на 18 листопада 2009 року добровільно суму податкового боргу в розмірі1700 гривень не сплатила та в установленому Законом порядку не оскаржувала.
Станом на 18 листопада 2009 року відповідач допустив податковий борг по сплаті податку на прибуток приватних підприємств в сумі 1360 гривень.
Відповідно до підпункту 3 пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами встановлено, що активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи, що станом на момент розгляду справи, податковий борг відповідачем добровільно не сплачено, відповідно податкова заборгованість в сумі 1700 гривень підлягає до стягнення в судовому порядку.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Сільської територіальної виборчої комісії з виборів депутатів Негівської сільської ради та сільського голови, вул. Тарантюка, 1, с. Негівці, Калуський район, Івано-Франківська область в доход Державного бюджету України заборгованість в сумі 1700 гривень (одна тисяча сімсот гривень).
Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя:/підпис/ОСОБА_2
Постанова складена в повному обсязі 12.02.2010.