УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
______________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"31" липня 2015 р. Справа № 906/1005/15
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді: Прядко О.В.
розглядаючи справу за позовом: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
до Головного територіального управління юстиції у Житомирській області (м. Житомир)
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:
1. Відділу ДВС Новоград-Волинського міськрайонного управління юстиції (м. Новоград-Волинський);
2. Відділу ДВС Малинського районного управління юстиції (м. Малин);
3. Відділу ДВС Коростенського міськрайонного управління юстиції (м. Коростень)
про зобов'язання підписати договори, додаткові угоди до договорів, акти прийому-передачі наданих послуг, стягнення 101600,00 грн
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2 - дор. від 01.07.2015;
від відповідача: Ус Н.С. - дов. №2.6-10/16/316 від 25.05.2015;
від третіх осіб: не прибули
ВСТАНОВИВ:
Позивач подав до господарського суду Житомирської області позов про зобов'язання відповідача підписати договори, додаткові угоди до договорів, акти прийому-передачі наданих послуг, а також про стягнення з відповідача на свою користь 101600,00 грн заборгованості за надані у 2013-2014 роках послуги з проведення експертних оцінок.
30.07.2015 на електронну адресу суду від відділу державної виконавчої служби Коростенського міськрайонного управління юстиції надійшов супровідний лист від 30.07.2015 вих. № 2-21/20060 з додатками про надіслання суду належним чином завірених копій постанов про виплату винагороди з доказом направлення документів про оплату до Головного управління юстиції у Житомирській області.
Також 31.07.2015 до суду від позивача надійшла заява про відкладення розгляду справи у зв'язку з проведенням звірки заборгованості за надані послуги з Головним територіальним управлінням юстиції у Житомирській області.
Представник позивача в судовому засіданні просив відкласти розгляд справи з метою проведення звірки розрахунків та уточнення змісту та розміру позовних вимог.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримала клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки вбачає за доцільне проведення між сторонами звірки розрахунків за надані послуги зважаючи на факт часткової оплати відповідачем послуг з проведення експертних оцінок, наданих позивачем та ПП "Україна-Експерт-Центр", на несплату яких позивач посилається у своєму позові. Зокрема, в судовому засіданні представник відповідача надав довідку від 21.04.2015 вих. № 2.4-36/225 згідно з якою повідомлено, що у 2013 році відповідачем було оплачено послуг експертів на загальну суму 347709,10 грн, з них 222479,10 грн було направлено на погашення кредиторської заборгованості по послугам експертів за 2012 рік, з яких сума заборгованості перед ПП "Україна-Експерт-Центр" складала 1370,00 грн. В 2013 році була проведена процедура закупівлі послуг за державні кошти та підписаний договір з переможцем ПП "Україна-Експерт-Центр" на предмет - надання послуг суб'єктів оціночної діяльності на загальну суму 140000,00 грн, з яких 108480,00 грн було погашено у 2013 році, а сума 31500,00 грн залишилась на кінець року як кредиторська заборгованість. У 2014 році послуг експертів було оплачено на загальну суму 394205,70 грн, з них на погашення кредиторської заборгованості за 2013 рік було направлено суму 214468,20 грн, сума ПП "Україна-Експерт-Центр" склала 31500,00 грн. Сума 179737,50 грн була використана для оплати послуг по наданню експертних оцінок 17 суб'єктам оціночної діяльності, з яких сума оплати робіт ПП "Україна-Експерт-Центр" склала 79547,20 грн. На підтвердження частково здійснених відповідачем проплат за надані позивачем послуги з проведення експертних оцінок, представник відповідача надав до суду копії платіжних доручень №№ 2249, 2652, 3021 за 2014 рік, а для підтвердження дотримання сторонами вимог закону про закупівлю також додаткові пояснення від 30.07.2015 вих. № 2.6-09/14/414, копії річних планів закупівлі на 2013 - 2014 роки, копії договорів про закупівлю послуг за державні кошти, укладених між відповідачем та ПП "Україна-Експерт-Центр" в особі директора ОСОБА_1 № 11 від 14.06.2013, № 12 від 14.06.2013 та додаткових угод до них.
Представники третіх осіб в судове засідання не прибули.
В процесі вирішення спору судом встановлено, що відповідно до вимог Бюджетного кодексу України управління юстиції як бюджетні установи фінансуються із загального та спеціального фондів Державного бюджету України.
У 2010 - 2012 роках Головне управління юстиції у Житомирській області проводило видатки за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, а також за надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (виконавчий збір і витрати на проведення виконавчих дій).
11.07.2013 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25.06.2001 № 702 "Про порядок використання коштів, отриманих органами державної влади від надання ними послуг відповідно до законодавства, та їх розміри" згідно з якою установлено, що кошти, отримані органами державної влади від надання послуг відповідно до законодавства, спрямовуються у розмірах згідно з додатком на організацію надання цих послуг шляхом зарахування на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, та використовуються згідно з відповідними кошторисами, затвердженими в установленому порядку. Відповідальність за цільове використання зазначених коштів несе головний розпорядник бюджетних коштів.
Тобто у період з 14.01.2010 по 10.07.2013 розмір коштів, що спрямовувалися на організацію надання послуг органами юстиції через Міністерство юстиції України як головного розпорядника коштів державного бюджету, складав 50 % суми виконавчого збору та 100 % суми витрат на проведення виконавчих дій, стягнутих з боржника Державною виконавчою службою. Після змін, внесених згідно з постановою КМУ від 25.06.2001 № 702, на витрати, пов'язані з проведенням виконавчих дій відповідно до ст. 41 Закону України "Про виконавче провадження" зменшено розмір коштів, що спрямовувалися на організацію надання послуг до 100 % суми витрат на проведення виконавчих дій, стягнутих з боржника структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції України, що забезпечують реалізацію повноважень ДВС, тобто всі отримані кошти спрямовуються в загальний фонд державного бюджету.
Враховуючи, що оплата за надані послуги з експертної оцінки Головним територіальним управлінням юстиції у Житомирській області залежить від забезпечення коштами з державного бюджету за відповідними кошторисними призначеннями, суд, виходячи з повноважень, наданих ст. 27 ГПК України, дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ГУ Державної казначейської служби України у Житомирській області (10008 м. Житомир, вул. 1-го Травня, 24).
Відповідно до ч.1 ст. 77 ГПК України, господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні, зокрема у випадку нез'явлення в судове засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, неподання сторонами витребуваних доказів, необхідністю витребування нових доказів.
Зважаючи на необхідність проведення між сторонами звірки розрахунків щодо оплат, проведених за послуги з експертної оцінки, та враховуючи залучення до справи третьої особи, розгляд справи слід відкласти.
Керуючись ст.ст. 27, 77, 86 ГПК України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ГУ Державної казначейської служби України у Житомирській області (10008 м. Житомир, вул. 1-го Травня, 24).
2. Розгляд справи відкласти.
3. Наступне судове засідання призначити на "11" серпня 2015 р. об 11:30 в приміщенні господарського суду Житомирської області, кім. № 106
4. Зобов'язати позивача надати господарському суду:
- докази надіслання ГУ Державної казначейської служби України у Житомирській області копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів;
- заяву про зміну позовних вимог, за необхідності;
- письмовий виклад своєї позиції з урахуванням відзиву відповідача;
- докази проведення звірки розрахунків з відповідачем;
- інші докази на підтвердження позовних вимог, за наявності.
5. Зобов'язати відповідача надати господарському суду:
- докази проведення звірки розрахунків з позивачем;
- докази врегулювання спору, за наявності.
6. Зобов'язати третіх осіб надати господарському суду:
- в п о в н о м у обсязі виконати вимоги ухвали суду від 07.07.2015 та 20.07.2015 щодо надання належним чином з а с в і д ч е н и х витребуваних документів.
7. В судове засідання викликати уповноважених представників сторін та третіх осіб, повноваження яких підтвердити належним чином оформленою довіреністю.
В разі неможливості направити в засідання суду повноважного представника, до дня розгляду справи подати через канцелярію суду, витребувані ухвалою матеріали, оформлені відповідно до вимог ст. 36 ГПК України.
8. Попередити сторони про передбачену п. 5 ст. 83 ГПК України відповідальність за невиконання вимог ухвали суду.
Суддя Прядко О.В.
Друк. :
1 - в справу
2,3 - сторонам
4,5,6 - третім особам - рек. з повід.
7 - ГУ Державної казначейської служби України у Житомирській області (10008 м. Житомир, вул. 1-го Травня, 24) - рек. з повід.