Копія
Справа № 822/785/13-а
У Х В А Л А
07 серпня 2013 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі :головуючого-суддіОСОБА_1 при секретарі за участі: представника позивача: ОСОБА_2 ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву про приведення у відповідність виконавчого листа по адміністративній справі за позовом Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області до Відділу освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради про зобов'язання виконати пункт 7 Вимог,
В С Т А Н О В И В :
Державна фінансова інспекція у Хмельницькій області звернулась до Хмельницького окружного адміністративного суду із заявою про приведення у відповідність виконавчого листа, у якому вказує, що судом не вказано ідентифікаційний номер відповідача, внаслідок чого, головним державним виконавцем було відмовлено у відкритті виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого листа №822/785/13а, виданого Хмельницьким окружним адміністративним судом 25.04.2013 р., а тому просить суд виправити помилку, допущену при оформленні даного виконавчого листа у відповідності до вимог ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження".
Представник позивача заявлені вимоги підтримав та просив задоволити їх у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду заяви повідомлений належним чином, інформація про що знаходиться у матеріалах справи. На адресу суду 06.08.2013 р. за вх. №23381 надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, яке до уваги судом не приймається, оскільки строк розгляду даної категорії заяв є обмеженим у часі, а тому, керуючись ч. 3 ст. 259 КАС України, суд проводить судовий розгляд за відсутності представника Відділу освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради.
Заслухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи, заяви та доданих до неї доказів, суд встановив наступне.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 12 березня 2013 року у справі 822/785/13-а адміністративний позов Державної фінансової інспекції у Хмельницькій області до Відділу освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради задоволено у повному обсязі, виклад резолютивної частини постанови оформлено у повній кореспонденції із позовними вимогами позивача.
При детальному огляді позову на предмет виявлення інформаційних даних щодо відповідача - Відділ освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради, судом було з'ясовано найменування відповідача, юридична адреса та засоби зв'язку відповідача. Так, при виготовленні виконавчого документу у відповідному розділі про відомості щодо відповідача було вказано усі реквізити Відділу освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради, що були зазначені у позовній заяві та позовних вимогах даного позову. Жодних інших відомостей щодо боржника при виготовленні виконавчого документу судом не вказувалось, оскільки у суду відсутня компетенція щодо включення до тексту рішення та виконавчого документу інформації, яка не може бути достовірно встановлена або яка не зазначена сторонами.
У судовому засіданні на вимогу суду представником заявника не надано офіційного документу - Витягу із ЄДР, у якому міститься достовірна інформація щодо ідентифікаційного номера (коду) відповідача. Також представник заявника вказував, що оскільки судом заявника не було зобов'язано надати Витяг із ЄДР, тому й дана інформація не повинна надаватись суду, натомість суду повинно вистачити відомостей, які були отримані через мережу Інтернет.
Суд не приймає до уваги посилання Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області на інформацію, отриману через мережу Інтернет, оскільки вказаний інформаційний ресурс не відноситься до офіційного джерела, у якому відображено достовірні відомості, які повинні розцінюватись судом як об'єктивні.
Частина 4 статті 71 КАС України вказує, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. Вказуючи на неможливість представлення суду офіційного Витягу із ЄДР із відомостями щодо боржника, заявником було знехтувано припис ч. 3 цієї ж статті (якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися) - оскільки жодних причин та обставин, які б перешкоджали наданню необхідних доказів заявником вказано не було, клопотань про витребування у відповідних органів офіційної інформації щодо коду ЄДРПОУ відповідача до суду не надходило.
Окрім цього, відповідно до довідки від 07.08.2013 р., складеної керівником апарату Хмельницького окружного адміністративного суду, у Хмельницькому окружному адміністративному суді відсутня можливість на безоплатній основі отримувати безперешкодний доступ до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, оскільки Хмельницький окружний адміністративний суд не забезпечений електронними ключами доступу до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.
Зазначене дає можливість робити висновок про те, що у Хмельницького окружного адміністративного суду відсутня об'єктивна можливість знати достовірні дані відповідача, які не вказані у адміністративному позові та не підтверджені даними із офіційних джерел, відтак, судом було вжито усіх належних заходів про правильному оформленні виконавчого документу, а твердження заявника про той факт, що помилки у виконавчому листі виникли із вини суду, а не із сторони Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області не знаходять належної обґрунтованості.
Частина 2 ст. 259 КАС України передбачає, що суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що при виготовленні виконавчого листа судом вжито усі заходи по відображенню усієї інформації, наявної у позовній заяві та додатках щодо відповідача, а тому, посилання заявника на недотримання судом вимог чинного законодавства при виготовленні виконавчого документа не знаходять належного підтвердження у судовому засіданні, а тому, дана заява не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 158, 160, 259 КАС України, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви Державної фінансової інспекції у Хмельницькій області про приведення у відповідність виконавчого листа по справі №822/785/13-а, виданого Хмельницьким окружним адміністративним судом - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали виготовлено 09 серпня 2013 року о 09 год. 45 хв.
Суддя "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1