Копія
Справа № 822/3010/15
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
30 липня 2015 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Касап В.М., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Міністерства закордонних справ України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Міністерства закордонних справ України в якому просить:
1. визнати протиправною бездіяльність Консульської служби Міністерства закордонних справ України щодо розгляду звернень відносно законності арешту в Республіці Сербія доньки ОСОБА_2;
2. зобов'язати Консульську службу Міністерства закордонних справ України розглянути звернення подані в інтересах ОСОБА_2;
3. здійснити заходи з припинення домашнього арешту ОСОБА_2, призначеного судом Республіки Сербія, а також щодо припинення міжнародного розшуку.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) , суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
З аналізу вказаних норм вбачається, що публічно-правовим спором за Кодексом адміністративного судочинства України є не будь-який публічно-правовий спір, а лише той, який випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій.
Рішенням Конституційного Суду України від 23 травня 2001 року №6-рп/2001 передбачено, що кримінальне судочинство визначається як врегульований нормами КПК України порядок діяльності органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу - підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів.
Водночас, відповідні органи під час розслідування кримінальних справ виконують не владні управлінські функції, а владні процесуальні функції.
Тому, позовна вимога позивача щодо здійснення заходів з припинення домашнього арешту ОСОБА_2, призначеного судом Республіки Сербія, а також щодо припинення міжнародного розшуку повинна розглядатися у межах кримінального, а не адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 3, 4, 17, 107, 109, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства закордонних справ України в частині позовної вимоги щодо здійснення заходів з припинення домашнього арешту ОСОБА_2, призначеного судом Республіки Сербія, а також щодо припинення міжнародного розшуку.
Роз'яснити позивачу його право звернення із зазначеним позовом до суду в порядку кримінального судочинства.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ОСОБА_3"Згідно з оригіналом" Суддя