ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення без руху заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
30 липня 2015 рокум. Ужгород№ 807/2048/13-а № провадження: Н/807/11/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є., вирішуючи питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами за заявою Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 29 листопада 2013 року в адміністративній справі № 807/2048/13-а за позовною заявою Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
29 липня 2015 року Комунальне підприємство "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із заявою про перегляд рішення у звязку з нововиявленими обставинами, якою просить суд: 1. Скасувати постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 29 листопада 2013 року по справі 807/2048/13-а; 2. Ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги, а саме: - визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 22 березня 2013 року № 0001621504/342/15-04/03344326/2327, № 0001631504/343/15-04/03344326/2328, № 0001601504/344/15-04/03344326/2329, № 0001551504/345/15-04/03344326/2330; - стягнути з Державного бюджету України судові витрати.
Розглянувши подану заяву, суд вважає за необхідне залишити її без руху з огляду на наступне.
Вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами встановлені статтею 248 КАС України. Відповідно до частини 4 цієї статті, до заяви додається документ про сплату судового збору.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір" № 3674 (далі по тексту Закон України № 3674).
Відповідно до статті 3 частини 1 абзацу 3 Закону України № 3674, судовий збір справляється, у тому числі, за подання до суду заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами.
Згідно зі статтею 4 частини 2 пункту 3 підпункту 4 Закону України № 3674, за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами сплачується судовий збір у розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Відповідно до статті 4 частини 1 Закону України № 3674, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2015 рік" передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2015 року становить 1218 грн., з 1 грудня - 1378 гривень.
Як вбачається з матеріалів справи № 807/2048/13-а, зокрема, позовної заяви, позивачем Комунальним підприємством "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" подано до суду позовну заяву майнового характеру.
До заяви було надано платіжне доручення № 5679 про сплату судового збору у розмірі 91,35 грн..
Відповідно до статті 4 частини 2 пункту 3 Закону України № 3674 за подання до суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відтак, згідно зі статтею 4 частиною 2 пунктом 3 підпунктом 4 Закону України № 3674, за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами, у разі подання позовної заяви майнового характеру, сплачується судовий збір у розмірі 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; код банку отримувача (МФО) - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; код класифікації доходів бюджету 22030001; призначення платежу - "судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455".
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду доказ сплати судового збору згідно ставок, передбачених Законом України № 3674 за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами, враховуючи те, що ним була подана позовна заява майнового характеру. Тобто 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми(1218*1,5*50%=913,5 грн.).
Таким чином заява про перегляд за нововиявленими обставинами не відповідає вимогам статті 248 КАС України.
Вимоги, що встановлені у статті 4 частині 3 Закону України № 3674 застосовуються лише у разі подання саме позовної заяви.
Згідно до статті 250 частини 3 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 9, 106, 108, 160, 165, 248, 250 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 29 листопада 2013 року в адміністративній справі № 807/2048/13-а за позовною заявою Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Надати Комунальному підприємству "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода"строк до 14 серпня 2015 року для усунення вищезазначених недоліків.
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також постановлення ухвали в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_1