УХВАЛА
20 серпня 2012 р. 2а/0470/8899/12
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Коренев А.О. , перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до до судді Жовтневого районного м. Дніпропетровська ОСОБА_2 про визнання протиправним відмову до публічної інфармації , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з позовом до судді Жовтневого районного м. Дніпропетровська ОСОБА_2 про визнання противоправною відмову у доступі до публічної інформації, про зобовязання відповідача надати інформацію, про визнання противоправними невизначеність фактичних звинувачень, про зобовязання відповідача вказати певні дані, та про стягнення суми в розмірі 144 000 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 серпня 2012 року позовну заяву залишено без руху, через її невідповідність вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, та встановлено строку для усунення недоліків позовної заяви до 17 серпня 2012 року.
Станом на 20.08.12 до суду не надійшло повідомлення про вручення поштового відправлення в підтвердження отримання позивачем зазначеної ухали суду, як і не надійшло від позивача документів на усунення недоліків позовної заяви.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне продовжити позивачу строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду від 06.08.12, які зводяться до наступного.
Згідно з приписами п.4 ч.1 ст.106 КАС України зміст позовних вимог у позовній заяві зазначається згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу, також у позовні заяві мають бути викладені обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Так, відповідно до ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Зміст позовних вимог ОСОБА_1, зокрема вимоги щодо зобовязання відповідача вказати певні дані та про визнання противоправним невизначеність фактичних звинувачень, не відповідає наведеним положеннями ч.2 ст.105 КАС України.
З метою усунення наведених недоліків позивач має надати до суду позовну заяву (та її копій відповідно до кількості відповідачів) із викладенням позовних вимог відповідно до ч.4 ст.105 КАС України та наведенням обставин, якими такі вимоги обґрунтовуються.
Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. В порушення наведених положень позивачем не додано до позову жодного доказу, в обґрунтування заявлених позовних вимог, зокрема, належним чином завірені копії запитів, направлених відповідачу, відповідей на них, докази спричинення позивачу немайнової шкоди, не зазначено позивачем і причин неможливості їх надання.
Також приписами ч.3 ст.106 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру дорівнює 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 32 грн. 19 коп. (1073 грн. * 0,03), а розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру дорівнює 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, тобто, враховуючи розмір мінімальної заробітної плати на час звернення до суду з позовом, не менше 107,30 грн. та не більше 2 146 грн.
Таким чином, з огляду на розмір майнових вимог позивача (144 000 грн.), враховуючи законодавчо визначені граничні розміри судового збору за звернення до адміністративного суду з позовом майнового характеру, позивачу необхідно було сплатити судовий збір в розмірі 2 146 грн. за наступними реквізитами: отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ (отримувача): 37989253, рахунок: 31210206784008, МФО: 805012, банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код бюджетної класифікації доходів: 22030001, призначення платежу: судовий збір за подання адміністративного позову. Також, враховуючи заявлені позивачем вимоги немайнового характеру, останній має сплатити судовий збір в розмірі 32,19 грн. за таким ж реквізитами.
З метою усунення зазначених недоліків позивачу необхідно надати до суду належним чином оформлені копії документів доказів в обґрунтування позовних вимог та платіжну квитанцію в підтвердження сплати судового збору в розмірі 32 грн. 19 коп. (за вимоги немайнового характеру) та в розмірі 2 146 грн. (за вимоги майнового характеру) за реквізитами, наведеним вище.
На підставі викладеного, керуючись ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до до судді Жовтневого районного м. Дніпропетровська ОСОБА_2 про визнання протиправним відмову до публічної інфармації залишити без руху.
Продовжити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі суду від 06.08.12 по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до судді Жовтневого районного м. Дніпропетровська ОСОБА_2 про визнання противоправною відмову у доступі до публічної інформації, зобовязання вчинити певні дії, стягнення суму в розмірі 144 000 грн., - 11 вересня 2012 р.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя ОСОБА_3