Постанова № 4774881, 15.06.2007, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
15.06.2007
Номер справи
9/176б
Номер документу
4774881
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області  91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области  91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32

ПОСТАНОВА

Іменем України

15.06.07 Справа № 9/176б.

Суддя Ковалінас М.Ю., при секретарі Ликові А.В.,

розглянувши матеріали справи за заявою

кредитора - Державної податкової інспекції в м. Лисичанську

Луганської області

до боржника - Державного підприємства "Спеценергоремонт", м. Лисичанськ

Луганської області

Про банкрутство

В присутності представників сторін:

від кредиторів - Жадан О.О., дов. №6657/10 від 30.05.07. (ДПІ);

від боржника - не прибув; розпорядник майна - Чугунова В.О.;

від засновника - Кустов В.Б., дов. №9/13-2350 від 12.06.07. (Луганська облдержадміністрація).

Обставини справи:  банкрутство, процедура розпорядження майном, підсумкове засідання, розгляд клопотання розпорядника майна та комітету кредиторів.

Розглянувши матеріали справи та додатково надані, вислухавши розпорядника майна, представника кредитора, учасника, суд

в с т а н о в и в :

За заявою кредитора - ДПІ в м. Лисичанську Луганської області, порушено провадження у справі про банкрутство боржника -Державного підприємства "Спеценергоремонт", м. Лисичанськ Луганської області, у зв'язку з неспроможністю останнього сплатити заборгованість перед бюджетом в розмірі 99081грн. 09 коп., протягом встановленого Законом строку.

Ухвалою суду від 08.01.04. у справі введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Ліцоєва Д.В.

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство боржника надруковане в газеті “Голос України” №35 від 24.02.04., встановлений ст. 14 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі за текстом - Закон) 30-ти денний строк на подання заяв конкурсних кредиторів із грошовими вимогами до боржника сплинув 25.03.04.

В межах встановленого Законом строку до суду надійшли заяви з грошовими вимогами до боржника від конкурсних кредиторів:

- ініціюючого - ДПІ у м. Лисичанську Луганської області, з додатковими грошовими вимогами, в загальному розмірі 522048грн. 01коп.;

- УПФУ в м. Лисичанську Луганської області, в розмірі 33095грн. 96коп.;

- Лисичанського міського центру зайнятості, м. Лисичанськ Луганської області, в розмірі 5991грн. 33коп.;

- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Лисичанську Луганської області, в розмірі 715грн. 26коп.

Ухвалою суду від 06.04.04. у справі судом затверджено реєстр вимог кредиторів у складі вимог 4 кредиторів - юридичних осіб, а також дот реєстру внесено окремо вимоги по сплаті заробітної плати - 97600грн.

 Заяв від інших кредиторів з грошовими вимогами та пропозицій про санацію боржника до суду не надійшло.

У виконання вимог ст.16 Закону та суду кредиторами проведені загальні збори, на яких обрано повноважний комітет кредиторів (протокол зборів кредиторів №1 від 15.04.04.), й комітет кредиторів на своєму засіданні (протокол засідання комітету кредиторів №1 від 15.04.04.) вирішив звернутися до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Ліцоєва Д.В., який виконував повноваження розпорядника майна боржника у справі.

Згідно звіту розпорядника майна Ліцоєва Д.В. щодо оцінки платоспроможності боржника (а.с.134-137 т.1) слід, що у підприємства відсутні високоліквідні активи, відсутні власні оборотні засоби для ведення фінансово-господарської діяльності, кредиторська заборгованість становить 659059грн.23коп., залишкова вартість основних засобів на 01.01.03. - 17200грн., дебіторська заборгованість - 477000грн., тобто є ознаки надкритичної неплатоспроможності боржника, у зв'язку з цим запропоновано введення ліквідаційної процедури.

Відповідно до Статуту боржника в редакції 2000 року, Державне підприємство "Спеценергоремонт" засноване на державній власності та підпорядковане Луганській обласній державній адміністрації (п.1.1. Статуту - а.с. 7 т.1), майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання (п.п.4.2. Статуту - а.с.8 т.1), згідно свідоцтва про державну реєстрацію від 13.11.00. та довідки Луганського обласного управління статистики №9639 від 29.11.00. (а.с.10-11 т.1) боржник має загальнодержавну форму власності.

В той же час, засновник боржника - Луганська обласна державна адміністрація, у листі №5/13-2057 від 24.06.04. (а.с. 155 т.1) висловив свою згоду щодо ліквідації ДП "Спеценергоремонт", й повідомив про те, що з 2003 року підприємство не працює, директор підприємства звільнений з 29.01.03., а також звільнилися й інші працівники, фактично підприємство ліквідоване; згідно пояснення (а.с.157-158 т.1) Луганської обласної державної адміністрації, висловлено думку засновника боржника щодо недоцільності введення процедури санації та надано пропозицію щодо визнання боржника банкрутом й відкриття ліквідаційної процедури у справі.

Але, у зв'язку з тим, що державна частка у боржника складає 100%, ухвалою суду від 02.07.04. провадження у справі №9/176б про банкрутство боржника -Державного підприємства "Спеценергоремонт", м. Лисичанськ Луганської області, згідно ч. 1 ст. 79 ГПК України, зупинено, відповідно до вимог ст.1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ, оскільки цим Законом встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна, в тому числі й у ліквідаційній процедурі, який поширюється на підприємства, у статутних фондах яких частка державної власності становить понад 25%.

Ухвалою суду від 30.01.07. провадження у справі поновлено в порядку п.3 ст. 79 ГПК України, суду надано:

- лист від 08.02.07. №1-8/107 Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області, з якого слід, що у базі даних приватизованих об'єктів немає Державного підприємства "Спеценергоремонт" (а. с. 38 т. 2);

- лист 38/13-738 від 20.02.07. Луганської обласної державної адміністрації -засновника боржника, з доданими до нього копіями Статуту ДП "Спеценергоремонт" та змін до нього, розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17.06.02. №346 (а. с. 43- 55 т.2 ), якими підтверджено, що боржник на 100% є державним підприємством.

Комітетом кредиторів суду надано протокол №1 від 26.02.07. зборів комітету кредиторів, на якому комітетом знову було прийнято рішення щодо подання до суду клопотання про введення ліквідаційної процедури у відношенні боржника (а.с. 61 т.2).

Засновник боржника -Луганська обласна державна адміністрація подала до суду лист №6/13-844 від 27.02.07., згідно якого повідомляє, що фактично підприємство -боржник з 2003 року не працює, працівники звільнені на протязі 2002 року, частина майна знаходиться на території ВАТ "ЛИНОС", а другу частину передано виконкому Лисичанської міської ради, тому засновник не заперечує проти подальшої ліквідації - ДП "Спеценергоремонт" (а. с. 64, 84-86 т. 2).

Оскільки арбітражного керуючого Ліцоєва Д.В. було позбавлено ліцензії на право провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (наказ Державного департаменту з питань банкрутства №14 від 20.02.07.), ухвалою суду від 03.04.07., за пропозицією Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України (лист №216-30/20/580 від 01.03.07.) та Луганського обласного відділу з питань банкрутства (лист №493 від 14.03.07.), наданими відповідно до "Порядку подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих", затвердженому наказом Міністерства економіки України від 25.04.01. №87, з подальшими змінами (далі - Порядку), призначено новим розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Чугунову В.О. (ліцензія НОМЕР_1 від 22.06.06.), на що була її згода (заява б/н від 14.03.07.).

Згідно листа №10-24-5605 від 05.04.07. Фонду державного майна України, м. Київ, рішення про приватизацію боржника не приймалося, функції управління державним майном ДП "Спеценергоремонт" до Фонду не передавалися (а.с. 82 т.2).

Засновник боржника - Луганська обласна державна адміністрація надіслала до суду лист №3/13-2371 від 13.06.07., у якому повідомляє, що у ДП "Спеценергоремонт" за даними Лисичанського КП "Бюро технічної інвентаризації" не зареєстровано нерухомості; звітність підприємством не подається з січня 2003 року, оскільки з цього часу звільнені працівники та директор, головний бухгалтер підприємства; за підприємством станом на 13.05.03. враховувались основні засоби всього на суму 17,2 тис. грн., але вони прийшли у стан непридатний для використання й 15.05.03. передані на відповідальне зберігання Лисичанському КАТП №032806 за приймально - здавальним актом, але їх стан на даний час такий, що ці засоби (обладнання) підлягають лише списанню, це підтверджується зазначеним актом, кошти на рахунках підприємства відсутні, тому облдержадміністрація не заперечує проти подальшої ліквідації ДП "Спеценергоремонт".

Крім того, розпорядник майна Чугунова В.О. представила суду:

- клопотання про визнання боржника ДП "Спеценергоремонт" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення її ліквідатором (лист вих. №121 від 15.06.07.);

- протокол №1 від 12.06.07. зборів кредиторів про повторне обрання членів комітету кредиторів;

- протокол №1 від 12.06.07. засідання комітету кредиторів, яким було прийнято рішення щодо звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Чугунової В.О., яка виконує повноваження розпорядника майна;

- аналіз фінансово - господарського стану і стану платоспроможності боржника ДП "Спеценергоремонт" від 11.06.07., з якого вбачається, що підприємство не звітує з 2003 року, його керівництво відсутнє, відсутнє й саме підприємство за юридичною адресою, основні засоби складають всього 17,2 тис. грн., але вони знаходяться у стані непридатному до використання за призначенням, грошові кошти на рахунках відсутні, кредиторська заборгованість складає 636850грн. 56коп., тобто фінансовий стан підприємства є надкритичним, задоволення вимог кредиторів можливе лише шляхом введення ліквідаційної процедури.

Довідка №979 від 10.05.07. Лисичанського КП "Бюро технічної інвентаризації" свідчить про відсутність зареєстрованого за боржником на праві власності нерухомого майна; довідкою №16/722 від 25.12.03. Філії "Відділення Промінвестбанку в м. Лисичанськ Луганської області" підтверджено відсутність залишків грошових коштів на рахунках боржника та відсутність руху коштів на його рахунках протягом тривалого часу (з 03.12.02.).

Таким чином, матеріалами справи та додатково наданими, підтверджується неплатоспроможність боржника, перевищення пасиву над активом, його надкритичний фінансовий стан, відсутність достатніх активів для задоволення вимог кредиторів, зокрема відсутність активів на які розповсюджується дія Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ, тривале припинення боржником виробничої діяльності.

За таких обставин, суд вважає за можливе визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та враховуючи рекомендацію Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України (лист №216-30/20/580 від 01.03.07.) й Луганського обласного відділу з питань банкрутства (лист №493 від 14.03.07.) ліквідатором призначити арбітражного керуючого Чугунову В.О., звільнивши її від виконання повноважень розпорядника майна у справі, та визначає проводити ліквідаційну процедуру у справі, зокрема реалізацію майна банкрута, яке входить до складу його ліквідаційної маси з урахуванням Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003, згідно якого дія мораторію не поширюється на відчуження рухомого та іншого майна підприємств, що не забезпечує ведення їх виробничої діяльності.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 1, 2, 3-1, 22 - 34 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 86, 87 ГПК України, суд

п о с т а н о в и в :

1.Визнати банкрутом -Державне підприємство "Спеценергоремонт", м. Лисичанськ Луганської області, вул. Карла Маркса, буд. 151 (ВАТ "ЛИНОС", Майданчик теплоелектроцентралі), ідент. код 19074455, відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, тобто до 15.06.08.

2.Ліквідатором банкрута призначити - арбітражного керуючого Чугунову Віру Олексіївну (ліцензія серії АВ №081069 від 22.06.06., яка мешкає за адресою: м. Луганськ, вул. Лутугінська, 123/6), звільнивши її від виконання повноважень розпорядника майна у справі.

3.Ліквідатору здійснити публікацію оголошення про визнання боржника банкрутом у офіційних друкованих органах Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України (газеті “Голос України” чи “Урядовий кур'єр”) в порядку, передбаченому п. п. 3, 5 ст. 23 Закону, провести ліквідаційну процедуру та, у строк до 12 місяців, з дня винесення даної постанови подати до суду звіт про роботу та ліквідаційний баланс банкрута.

4.Проводити ліквідаційну процедуру у справі, зокрема реалізацію майна банкрута, яке входить до складу його ліквідаційної маси, з урахуванням Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003.

5.Судові витрати віднести на банкрута.

6. Дану постанову надіслати:

- кредиторам у справі;

- банкруту - ДП "Спеценергоремонт";

- ліквідатору Чугуновій В.О.;

- службі зайнятості в м. Лисичанську;

- Філії "Відділення Промінвестбанку в м. Лисичанську Луганської області";

- ВДВС Лисичанського міського управління юстиції Луганської області;

- Луганському обласному відділу з питань банкрутства;

- Державному департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України,

м. Київ;

- Фонду державного майна України, м. Київ;

- Державному реєстратору - виконкому Лисичанської міської ради;

- засновнику - Луганській обласній державній адміністрації.

Суддя М.Ю. Ковалінас