Справа № 444/1489/15-п
Провадження № 3/444/466/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 липня 2015 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши матеріали адміністративної справи які надійшли від ДПІ у Жовківському районі про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, проживає ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1, ІПН НОМЕР_2, працює директором ТзОВ «Гульдман-Україна»,-
- за ст. 163-1 ч. 1 КпАП України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, працюючи директором ТзОВ «Гульдман-Україна», вчинив порушення порядку ведення податкового обліку, чим вчинив правопорушення передбачене ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, не повідомивши суд про причини своєї неявки, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Відповідно до ст. 268 КУпАП України, присутність правопорушника в судовому засідання не є обовязковою. А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи у його відсутності.
Факт порушення ст. 163-1 ч. 1 КпАП України ОСОБА_1 підтверджується протоколом АА № 064313 від 01.07.2014 року, актом.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 163-1 ч.1 КпАП України, так як він порушив порядок ведення податкового обліку.
Обставини, що обтяжують чи помякшують відповідальність правопорушника, не встановлено.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини, майновий стан, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ст. 163-1 ч. 1 КпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Крім того, відповідно до ст. 4 ч 2. п. 5 Закону України Про судовий збір, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору який підлягає до стягнення становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а саме 36,54 грн. А тому, з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 36,54 грн.
З врахуванням наведеного, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, та на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. 163-1 ч. 1, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суддя,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 102.00 /сто дві/ грн. в користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 - 36,54 грн. судового збору в дохід держави / УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО-825014, ЄДРПОУ- 36762986/.
Строк предявлення виконавчого документу до виконання 3 місяці.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адмінвідповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується :
- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Мікула В. Є.