Постанова № 47730546, 29.07.2015, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
29.07.2015
Номер справи
303/3290/15-а
Номер документу
47730546
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

1 із 7 Справа №303/3290/15-а

Провадження 2а/303/154/15

номер рядка статистичного звіту 3

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2015 року м.Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

в складі: головуючої Маргитич О.І.

при секретарі Уста Е.П.

з участю:

позивачів ОСОБА_1

ОСОБА_2

представника позивача ОСОБА_3

представника позивача ОСОБА_4

представника відповідача ОСОБА_5

представника прокуратури м.Мукачево ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мукачево справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, Громадської організації «Народна рада Мукачівщини» до Мукачівської міської ради, третя особа прокуратура м.Мукачеве, про визнання дій протиправними та скасування рішення Мукачівської міської ради, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, Громадська організація «Народна рада Мукачівщини» звернулися до суду з позовом до Мукачівської міської ради, третя особа прокуратура м.Мукачеве, про визнання дій протиправними та скасування рішення Мукачівської міської ради.

В основі своїх вимог позивачі посилаються на те, що рішенням Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», зокрема абзацами 5,6 Розділу VШ ліквідовано « з 01 червня 2015 року Станції юних техніків та Центру туризму, краєзнавства та екскурсій». В подальшому, рішенням Мукачівської міської ради 74 позачергової сесії 6-го скликання №1382 від 26 березня 2015 року, внесено зміни до рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», а саме: абзаци 5,6 викладено в наступній редакції «- з 01 червня 2015 року Мукачівську станцію юних техніків Мукачівської міської ради Закарпатської області; з 01 червня 2015 року Мукачівський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Мукачівської міської ради Закарпатської області.»

Таке рішення органу Мукачівської міської ради вважають незаконним, не обґрунтованим, таким, що порушує права дітей на позашкільну освіту, тягне за собою негативні наслідки та прийняте з порушення процедури ухвалення такого, зокрема порушення ч.3 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Позивачі посилаються на те, що при прийнятті даного рішення в частині ліквідації Мукачівської станції юних техніків Мукачівської міської ради Закарпатської області та Мукачівського центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Мукачівської

2 із 7

міської ради Закарпатської області , субєктом владних повноважень органом місцевого самоврядування не дотримано принципу рівності перед законом, має місце порушення балансу між правами, свободами та інтересами особи.

Вказують, що зазначені вище позашкільні навчальні заклади працюють більше 25 років, надаючи молоді широкі можливості для задоволення інтересів, духовних запитів і потреб за різними напрямками.

Позивачі вважають, що прийняттям даного рішення порушуються вимоги ч.2 ст.9 Закону України «Про позашкільну освіту» про основні засади державної політики у сфері позашкільної освіти. В подальшому можуть мати місце негативні наслідки в частині виховання у дітей та проводження дітьми вільного часу на вулиці.

При цьому вважать, що члени громади міста були позбавлені права обзнайомитися з проектами органів місцевого самоврядування за 20 робочих днів до їх розгляду на сесії міської ради міської ради, передбаченого ч.3 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації.

Таким чином, позивачі просять визнати протиправними дії Мукачівської міської ради щодо прийняття рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», в частині абзаців 5,6 Розділу VШ про ліквідацію « з 01 червня 2015 року Станції юних техніків та Центру туризму, краєзнавства та екскурсій»; щодо прийняття рішення Мукачівської міської ради 74 позачергової сесії 6-го скликання №1382 від 26 березня 2015 року, яким внесено зміни до рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», а саме: абзаци 5,6 викладено в наступній редакції «- з 01 червня 2015 року Мукачівську станцію юних техніків Мукачівської міської ради Закарпатської області; з 01 червня 2015 року Мукачівський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Мукачівської міської ради Закарпатської області.»

Також, просить визнати незаконними та скасувати рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», в частині абзаців 5,6 Розділу VШ про ліквідацію « з 01 червня 2015 року Станції юних техніків та Центру туризму, краєзнавства та екскурсій»; рішення Мукачівської міської ради 74 позачергової сесії 6-го скликання №1382 від 26 березня 2015 року, яким внесено зміни до рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», а саме: абзаци 5,6 викладено в наступній редакції «- з 01 червня 2015 року Мукачівську станцію юних техніків Мукачівської міської ради Закарпатської області; з 01 червня 2015 року Мукачівський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Мукачівської міської ради Закарпатської області.»

Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, представник громадської організації «Народна рада Мукачівщини» ОСОБА_3 та представник позивачів ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримали заявлені вимоги, просили їх задоволити. Крім того, зазначили, що постановою Мукачівського міськрайоного суду від 29 квітня 2015 року, яка набула законної сили, визнано незаконним та скасовано оскаржуване ними рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій» в частині ліквідації позашкільного навчального закладу Еколого-натуралістичного центру.

Представник прокуратури м.Мукачеве в судовому засіданні підтримала позицію позивачів, щодо визнання дій відповідача в частині ліквідації з 01 червня 2015 року Мукачівської станції юних техніків та Мукачівського центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді протиправними та скасування рішення Мукачівської міської ради в цій частині.

Представник відповідача в судовому засіданні категорично заперечив проти задоволення позову, мотивуючи тим, що останні події в державі зумовили необхідність економного

3 із 7

витрачання бюджетних коштів, дії Уряду спрямовані на оптимізацію видатків із бюджетів, оптимізацію установ та організацій, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів. Таким чином, саме це стало підставою прийняття такого рішення. Крім того, до завершення процесу ліквідації позашкільних навчальних закладів Мукачівською міською радою створено Мукачівський центр позашкільної освіти, статутом якого передбачено надання освітніх послуг за напрямом, який надавали СЮТ та НТКЕС. Жодних переваг ці школи перед новоствореним Мукачівський центр позашкільної освіти Мукачівської міської ради не має. Твердження позивачів щодо необхідності доведення до відома жителів територіальної громади проектів оскаржуваних рішень не ґрунтується на чинному законодавстві.

Ознайомившись із вказаною позовною заявою, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що рішенням Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», зокрема абзацами 5,6 Розділу VШ ліквідовано « з 01 червня 2015 року Станцію юних техніків та Центр туризму, краєзнавства та екскурсій».

У подальшому, рішенням Мукачівської міської ради 74 позачергової сесії 6-го скликання №1382 від 26 березня 2015 року, яким внесено зміни до рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», де: абзаци 5,6 викладено в наступній редакції «- з 01 червня 2015 року Мукачівську станцію юних техніків Мукачівської міської ради Закарпатської області; з 01 червня 2015 року Мукачівський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Мукачівської міської ради Закарпатської області.»

Крім того, встановлено, що за день до проведення сесії міської ради, на сайті Мукачівської міської ради, було розміщено Розпорядження Мукачівського міського голови № 8 від 14 січня 2015 року «Про скликання позачергової сесії Мукачівської міської ради 6-го скликання» з зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Пунктом 2 зазначеного вище розпорядження визначено внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради. При цьому, не зазначено, нічого щодо «комунальних установ та організацій».

Згідно наданого суду протоколу № 52 засідання постійної депутатської комісії з питань законності та правопорядку, охорони прав та свобод громадян, регламенту та депутатської етики від 14 січня 2015 року, одноголосно вирішено винести на розгляд сесії міської ради проект рішення в тому числі «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради, комунальних установ та організацій».

На обґрунтування своїх заперечень представник відповідача надав суду копію Статуту Мукачівський центр позашкільної освіти Мукачівської міської ради Закарпатської області, який створений на підставі рішення 75 сесії 6-го скликання Мукачівської міської ради від 30 квітня 2015 року за №1440. На підтвердження реєстрації даного Центру суду надана копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Наданими суду розкладами занять позашкільних навчальних закладів в місті Мукачеве підтверджується, що більшість занять проводились на базі загальноосвітніх шкіл міста.

Статтею 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляд) адміністративних справ.

4 із 7

Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною ОСОБА_10 України.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Статтею 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Статтею 143 Конституції України передбачено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є у комунальній власності, та крім іншого, утворюють, реорганізовують та ліквідують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Згідно пункту 30 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" прийняття рішень про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, відноситься виключно до компетенції сільських, селищних, міських рад.

Відповідно до частини 9 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування" рішення про скликання сесії ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Згідно статті 1 Закону України "Про позашкільну освіту", позашкільний навчальний заклад - складова системи позашкільної освіти, яка надає знання, формуючи вміння та навички за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток, підготовку до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та с тану здоров'я вихованців, учнів і слухачів.

Частиною 5 ст. 14 Закону України "Про позашкільну освіту" визначено, що державні та комунальні позашкільні навчальні заклади створюються відповідно центральними, місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування з урахуванням соціально-економічних, національних, культурно-освітніх потреб за умови наявності необхідної навчально-методичної та матеріально-технічної бази, педагогічних кадрів та дотримання санітарно-гігієнічних норм, правил і стандартів.

Частиною 7 статті 14 Закону України "Про позашкільну освіту" (зі змінами та доповненнями) передбачено, що реорганізація і ліквідація позашкільних навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сесії місцевої ради, державної і приватної форм власності - за рішенням засновника (засновників).

У свою чергу, Закон України «Про доступ до публічної інформації» чітко встановлює строки оприлюднення нормативно-правових актів та актів індивідуальної дії. до яких відносяться і рішення місцевих рад. і передбачає, що такі рішення підлягають оприлюдненню, в тому числі на сайті, невідкладно, але не пізніше 5 робочих днів з моменту їх затвердження, (проекти документів - не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду).

Частиною 1 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що

5 із 7

розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати зокрема, нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньо-організаційних). прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.

Таким чином, встановлено вичерпний перелік проектів рішень, що підпадають під дію цього Закону та підлягають оприлюдненню і обговоренню. При цьому, зазначена вимога є відсилочною до інших нормативно-правових актів, якими має бути передбачене обговорення проектів рішення.

Згідно частини З статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

За таких обставин, проект рішення «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради, комунальних установ та організацій» мав бути доведений до жителів відповідної територіальної громади без встановлення окремого строку.

Таким чином, суд приймає до уваги твердження позивачів, що проект рішення «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради, комунальних установ та організацій» не був доведений до відома жителів територіальної громади міста, у звязку з чим, при прийнятті відповідачем оскаржуваного рішення було порушено вимоги частини 1 статті 15 «Про доступ до публічної інформації».

Крім того, статтею 9 Закону України "Про позашкільну освіту" визначено, державна політика у сфері позашкільної освіти спрямована в першу чергу на збереження та розвиток мережі державних та комунальних позашкільних навчальних закладів без права їх перепрофілювання, перепідпорядкування, злиття, передачі приміщень, обладнання, техніки в оренду. Координацію зусиль органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та сім'ї на подальше становлення і розвиток позашкільної освіти.

Державну політику,у сфері позашкільної освіти та напрями її розвитку визначено в таких документах, як: Закон України "Про освіту"( 1991). Державна національна програма "Освіта" (Україна XXI століття) (1994). Закон України "Про загальну середню освіту" (1999).Закон України "Про позашкільну освіту" (20007. Закон України "Про охорону дитинства" (2001), Положення про позашкільний навчальний заклад (2001). Національна доктрина розвитку освіти (2002) тощо. Зокрема в статтях 29. 38. 39 Закону України "Про освіту" визначено структуру освіти України і позашкільну освіту як її невід'ємну складову.

Правові, соціально-економічні, організаційні, освітні та виховні засади позашкільної освіти визначено в Законі України "Про позашкільну освіту". Зокрема ст. 1 даного Закону, визначено основну термінологію у сфері позашкільної освіти. "Система позашкільної освіти" визначається як освітня підсистема, що включає державні, комунальні, приватні позашкільні навчальні заклади; інші навчальні заклади як центри позашкільної освіти у позаурочний та поза навчальний час. Поняття "позашкільна освіта" трактує ться як «сукупність знань, умінь та навичок, що отримують вихованці, учні і слухачі в позашкільних навчальних закладах у час, вільний від навчання в загальноосвітніх та інших навчальних закладах.

В освітньому просторі Європи представники Чехословаччини. Франції. Нідерландів та України у 1991 році ухвалили спільне рішення про створення Європейської асоціації установ вільного часу дітей та молоді (ЕАІСУ). Головними документами Асоціації є Декларація прав дитини 1959 року та Конвенція ООН про права дитини 1989 року. Статтею 31 Конвенції ООП про права дитини визначено, що "держави-сторони поважають і заохочують право дитини на всебічну участь в культурному і творчому житті і сприяють наданню відповідних і рівних можливостей для культурної і творчої діяльності, дозвілля і відпочинку".

Заперечуючи проти задоволення позову, представник відповідача посилається на те, що до завершення процесу ліквідації позашкільних навчальних закладів Мукачівською міською радою створено Мукачівський центр позашкільної освіти, статутом якого передбачено надання освітніх послуг за напрямом, який надавали СЮТ та НТКЕС. В свою чергу, Мукачівський центр позашкільної освіти створений на підставі рішення 75 сесії 6-го скликання Мукачівської міської

6 із 7

ради від 30 квітня 2015 року за №1440, що підтверджується наданими суду доказами, тобто після прийняття рішення Мукачівським міським судом по справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_10, ОСОБА_16, ОСОБА_17, громадська організація «Народна рада Мукачівщини» до Мукачівської міської ради, третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Еколого-натуралістичний центр м. Мукачева до Мукачівської міської ради про визнання протиправними дії Мукачівської міської ради та визнання незаконним і скасування рішення органу місцевого самоврядування.

Наведене вище дає підстави вважати, що дії Мукачівської міської ради в частині прийняття рішення щодо ліквідації позашкільних навчальних закладів Мукачівської станції юних техніків та Мукачівського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, слід визнати протиправними, а прийняте в цій частині Рішення незаконним, тобто таким, що не відповідає основним засадам державної політики у сфері освіти, що призвело до порушення гарантованих конституцією та законами України прав дітей на здобуття позашкільної освіти.

Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання № 1310 від 15 січня 2015 року в частині абзаців 5,6 розділу VІІІ про ліквідацію « з 01 червня 2015 року Станції юних техніків та Центру туризму, краєзнавства та екскурсій» та рішення Мукачівської міської ради 74 позачергової сесії 6-го скликання №1382 від 26 березня 2015 року, яким внесено зміни до рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», а саме: абзаци 5,6 викладено в наступній редакції «- з 01 червня 2015 року Мукачівську станцію юних техніків Мукачівської міської ради Закарпатської області; з 01 червня 2015 року Мукачівський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Мукачівської міської ради Закарпатської області.» суперечить вимогам чинного законодавства і підлягають скасуванню, а адміністративний позов задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163, 254 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, Громадської організації «Народна рада Мукачівщини» до Мукачівської міської ради, третя особа прокуратура м.Мукачева, про визнання дій протиправними та скасування рішення Мукачівської міської ради,-задовольнити.

Визнати протиправними дії Мукачівської міської ради щодо прийняття рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», в частині абзаців 5,6 Розділу VШ про ліквідацію « з 01 червня 2015 року Станції юних техніків та Центру туризму, краєзнавства та екскурсій».

Визнати протиправними дії Мукачівської міської ради щодо прийняття рішення Мукачівської міської ради 74 позачергової сесії 6-го скликання №1382 від 26 березня 2015 року, яким внесено зміни до рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», а саме: абзаци 5,6 викладено в наступній редакції «- з 01 червня 2015 року Мукачівську станцію юних техніків Мукачівської міської ради Закарпатської області; з 01 червня 2015 року Мукачівський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Мукачівської міської ради Закарпатської області.»

Визнати незаконним та скасувати рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», в частині

7 із 7

абзаців 5,6 Розділу VШ про ліквідацію « з 01 червня 2015 року Станції юних техніків та Центру туризму, краєзнавства та екскурсій».

Визнати незаконним та скасувати рішення Мукачівської міської ради 74 позачергової сесії 6-го скликання №1382 від 26 березня 2015 року, яким внесено зміни до рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», а саме: абзаци 5,6 викладено в наступній редакції «- з 01 червня 2015 року Мукачівську станцію юних техніків Мукачівської міської ради Закарпатської області; з 01 червня 2015 року Мукачівський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Мукачівської міської ради Закарпатської області.»

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуюча О.І.Маргитич

1 із 2 Справа №303/3290/15-а

Провадження 2а/303/154/15

номер рядка статистичного звіту 3

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

вступна та резолютивна частина

29 липня 2015 року м.Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

в складі: головуючої Маргитич О.І.

при секретарі Уста Е.П.

з участю:

позивачів ОСОБА_1

ОСОБА_2

представника позивача ОСОБА_3

представника позивача ОСОБА_4

представника відповідача ОСОБА_5

представника прокуратури м.Мукачево ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мукачево справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, Громадської організації «Народна рада Мукачівщини» до Мукачівської міської ради, третя особа прокуратура м.Мукачева, про визнання дій протиправними та скасування рішення Мукачівської міської ради, -

В С Т А Н О В И В:

Зважаючи на складність у викладенні повного тексту постанови суду, повязаного з потребою у обґрунтуванні доводів сторін, на що може бути витрачено значний час, суд вважає на необхідне, у відповідності з вимогами ст.167 КАС України, проголосити вступну та резолютивну частини, зазначивши, що повний текст рішення буде оголошено 31 липня 2015 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163, 254 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, Громадської організації «Народна рада Мукачівщини» до Мукачівської міської ради, третя особа прокуратура м.Мукачева, про визнання дій протиправними та скасування рішення Мукачівської міської ради,-задовольнити.

Визнати протиправними дії Мукачівської міської ради щодо прийняття рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», в частині абзаців 5,6 Розділу VШ про ліквідацію « з 01 червня 2015 року Станції юних техніків та Центру туризму, краєзнавства та екскурсій».

Визнати протиправними дії Мукачівської міської ради щодо прийняття рішення Мукачівської міської ради 74 позачергової сесії 6-го скликання №1382 від 26 березня 2015 року, яким внесено зміни до рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та

2 із 2

організацій», а саме: абзаци 5,6 викладено в наступній редакції «- з 01 червня 2015 року Мукачівську станцію юних техніків Мукачівської міської ради Закарпатської області; з 01 червня 2015 року Мукачівський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Мукачівської міської ради Закарпатської області.»

Визнати незаконним та скасувати рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», в частині абзаців 5,6 Розділу VШ про ліквідацію « з 01 червня 2015 року Станції юних техніків та Центру туризму, краєзнавства та екскурсій».

Визнати незаконним та скасувати рішення Мукачівської міської ради 74 позачергової сесії 6-го скликання №1382 від 26 березня 2015 року, яким внесено зміни до рішення Мукачівської міської ради 70 позачергової сесії 6-го скликання №1310 від 15 січня 2015 року «Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради комунальних установ та організацій», а саме: абзаци 5,6 викладено в наступній редакції «- з 01 червня 2015 року Мукачівську станцію юних техніків Мукачівської міської ради Закарпатської області; з 01 червня 2015 року Мукачівський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Мукачівської міської ради Закарпатської області.»

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуюча О.І.Маргитич