ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/2147/15
29 липня 2015 рокум.ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Баранюк А.З. перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Тернопільській області, третьої особи Тернопільської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 із адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Тернопільській області, третьої особи Тернопільської міської ради про визнання дій неправомірними щодо нарахування податку на нерухоме майно та зобовязання його сплати, а також зобов'язання внести зміни у рішення Тернопільської міської ради.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В позовній заяві позивачка просить суд звільнити її від сплати судового збору, або зменшити його розмір посилаючись на наявність неповнолітніх дітей на утриманні, та додаючи копії пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 та копію ухвали Тернопільського окружного адміністративного суду від 31.01.2012р. по адміністративній справі № 2а/1970/3689/11 (№ 2-а-731/10/1970) про звільнення від сплати судових витрат.
Відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 5 Закону України Про судовий збір визначено перелік субєктів, звільнених від сплати судового збору. Розглянувши документи, що додані ОСОБА_1, та співставляючи їх із підставами та субєктами, визначеними у переліку, що міститься у ст. 5 Закону України Про судовий збір суд приходить до висновку про відсутність підстав для звільнення від сплати судового збору, та про відсутність підстав для задоволення поданого ОСОБА_1 клопотання.
Натомість, ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 31.01.2012 р. по адміністративній справі № 2а/1970/3689/11 (№ 2-а-731/10/1970) вирішено питання про звільнення від сплати судових витрат ОСОБА_1, належних до сплати у адміністративній справі №2а/1970/3689/11 з урахуванням обґрунтування та обставин, що існували на час розгляду цієї справи.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір в сумі 73,08 грн., за наступними реквізитами:
Одержувач: УДКСУ у м. Тернополі, 22030001
код одержувача: 37977726
рахунок одержувача: 31216206784002
назва банку одержувача : ГУДКСУ у Тернопільській області
МФО банку одержувача : 838012.
В ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються найменування відповідача.
Позивачка у позовній заяві вказала одного відповідача Головне управління ДФС у Тернопільській області, та одну третю особу Тернопільську міську раду. Проте у прохальній частині позовної заяви, поряд з позовними вимогами до Головного управління ДФС у Тернопільській області, позивачка також просить суд зобовязати Тернопільську міську раду внести зміни в рішення від 5.01.2011р. № 6/4/3 „Про місцеві податки і збори.
Таким чином, позивачка, у разі наполягання на позовних вимогах до Тернопільської міської ради, повинна вказати Тернопільську міську раду відповідачем, а у разі, якщо позивач бажає залишити Тернопільську міську раду третьою особою у справі, не зазначати позовні вимоги до Тернопільської міської ради.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Тобто, якщо позивачка наполягає на позовних вимогах до Тернопільської міської ради, то вона також повинна зазначити зміст позовних вимог до такого відповідача.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
При поданні позовної заяви позивачка не долучила копії документів, що приєднуються до неї для відповідача та третьої особи.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Для усунення вказаних недоліків і приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст.ст. 105, 106 КАС України, позивачці необхідно долучити до позовної заяви документ про сплату судового збору, копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, зазначити зміст позовних вимог до Тернопільської міської ради у разі, якщо позивач зазначить її відповідачем, або не зазначати позовну вимогу до Тернопільської міської ради у разі, якщо позивачка бажає залишити Тернопільську міську раду третьою особою у справі.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 07 серпня 2015 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяБаранюк А.З.
Копія вірна
СуддяБаранюк А.З.