Постанова № 47694173, 15.02.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2012
Номер справи
2а-16070/10/0470
Номер документу
47694173
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 лютого 2012 р. Справа № 2а-16070/10/0470 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потолової Г.В.

при секретарі Кузнецові С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу зі сплати штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій,

ВСТАНОВИВ:

Західно-Донбаська ОДПІ звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь державного бюджету податкового боргу зі сплати штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сумі 4 726грн. 25коп.

Ухвалою суду від 01.11.2010р. відкрито скорочене провадження у справі №2а-11965/10/0470.

У звязку з частковим визнанням відповідачем позову, а саме: на суму 849грн.24коп., ухвалою суду від 08.12.2010р. позовні вимоги Західно-Донбаської ОДПІ розєднані в самостійні провадження.

Так, в окреме провадження виділені позовні вимоги Західно-Донбаської ОДПІ про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості в сумі 3 877грн.00коп.

Справі присвоєно №2а-16070/10/0470.

Ухвалою суду від 08.12.2010р. провадження по справі №2а-16070/10/0470 зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі №2а-214/10/0470 за позовом субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 до Західно-Донбаської ОДПІ про визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій №0003402343 від 25.08.2009р. на суму 3 877грн. 00коп.

На підставі розпорядження голови Дніпропетровського окружного адміністративного суду №84 від 25.11.2011 р. про перерозподіл та передачу адміністративних справ і матеріалів, які знаходяться в провадженні судді Букіної Л.Є. іншим суддям, справу призначено головуючому судді Потоловій Г.В.

Ухвалою суду від 19.12.2011р. адміністративну справу №2а-16070/10/0470 прийнято до провадження суддею Потоловою Г.В.

Ухвалою суду від 15.02.2012р. провадження по справі №2а-16070/10/0470 поновлено з підстав набрання законної сили судовим рішенням по справі №2а-214/10/0470.

Позивач підтримав свої вимоги в повному обсязі, просив суд розглянути справу без участі його представника (а.с.56).

Відповідач у судове засідання не зявився, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце його проведення, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.57). З клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався, заперечення проти позову не надав.

За таких обставин, з урахуванням приписів ст. 128 КАС України, судом на місці ухвалено щодо здійснення подальшого розгляду адміністративної справи за даної явки сторін та на підставі наявних у ній доказів, в порядку письмового провадження.

Суд, розглянувши подані документи і матеріали, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, при розгляді справи виходить з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Павлоградської міської ради Дніпропетровської області 28.10.2005р. (а.с.9) та перебуває на податковому обліку у Західно-Донбаській ОДПІ Дніпропетровської області.

Західно-Донбаською ОДПІ 10.08.2009р. проведена перевірка з дотримання суб'єктом господарювання ОСОБА_1 порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої встановлені наступні порушення :

-п.1 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - проведення розрахункових операцій без використання реєстратора розрахункових операцій на суму 46,10 грн.;

- п.9 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - не забезпечено щоденного друкування та зберігання фіскальних звітних чеків за 01.01.2009р., 04.01.2009р., 09.01.2009р., 07.01.2009р., 21.03.2009р., 10.06.2009р., 11.06.2009р.;

- п.13 ст. Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - невідповідність готівки на місці проведення розрахунків, сумі коштів, що вказана в денному «X» звіті на суму 253,30 грн.

За результатами перевірки складений Акт №0260/04/10/23/НОМЕР_1 від 10.08.2009р. (далі - Акт перевірки) (а.с.15-17).

На підставі Акту перевірки податковим органом прийняте податкове повідомлення-рішення №0003402343 від 25.08.2009р. щодо застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 3 877грн. 00коп., яке вручене останньому 26.08.2009р. (а.с.18).

Таким чином, податковий борг відповідача зі сплати штрафних санкцій складає 3 877грн. 00коп., який на час розгляду справи не погашений.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд виходить з наступного.

Згідно ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та в розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.

З 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 року №2755-VІ, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Проте, оскільки правовідносини у даній адміністративній справі виникли до набрання чинності ПК України, суд приходить до висновку, що, в даному випадку, при розгляді справи, слід застосовувати норми раніше діючого законодавства. При цьому, згідно до ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.

У відповідності до ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.

Відповідно до п.1, п.9, п.13 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно п.1, п.4 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;

- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Станом на час розгляду справи відповідачем не сплачено податковий борг по штрафним санкціям у розмірі 3 877грн. 00коп. згідно податкового повідомлення-рішення №0003402343 від 25.08.2009р., у звязку з чим зазначена сума підлягає примусовому стягненню.

Одночасно, суд звертає увагу, що постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.03.2011р. по справі №2а-214/10/0470 у задоволенні позовних вимог фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Західно-Донбаської ОДПІ про визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій №0003402343 від 25.08.2009р. на суму 3 877грн. 00коп. відмовлено. Постанова набрала законної сили 13.06.2011р. (а.с.47-49).

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.86, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, про стягнення податкового боргу зі сплати штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (51400, м.Павлоград, вул.Будьоного, 11-А, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України через відділення Державного казначейства у м.Павлограді (р/р31113104700032, код 21080900, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код отримувача 24237540) податковий борг зі сплати штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сумі 3 877грн. 00коп. (три тисячі вісімсот сімдесят сім грн. 00коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.

Суддя ОСОБА_2