Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
УХВАЛА
14 червня 2011 року Справа № 1170/2а-2259/11
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Сагун А. В., розглянувши матеріали адміністративного позову приватного підприємства „Агромерк до Кіровоградської обєднаної податкової інспекції про визнання бездіяльності протиправною, зобовязання вчинити певні дії та скасування довідки,-
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство „Агромерк звернулося в Кіровоградський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до Кіровоградської обєднаної податкової інспекції, в якому, зокрема, просить визнати нечинною та скасувати довідку відповідача №277/15-20/37383690 від 08.04.2011 року.
Згідно ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з пунктом 1 частини 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Законодавство України не містить визначення термінів нормативно-правовий акт та правовий акт індивідуальної дії, а тому на підставі ч. 7 ст.9 КАС України, застосовуючи аналогію права, суд виходячи із загальних засад права вважає, що нормативноправовий акт це виданий субєктом владних повноважень документ, який встановлює, змінює чи припиняє дію обовязкових правил поведінки, обмежених в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії це виданий субєктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту/актів/ щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообовязкових правил поведінки та стосується прав і обовязків чітко визначеного субєкта /субєктів/, якому він адресований.
Обовязковою ознакою як нормативно-правового так і правового акту індивідуальної дії є юридичний зміст, тобто визначення прав та обовязків для відповідних учасників суспільних відносин.
У відповідності до п. 3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 р. №984 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 р. за №34/18772, результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка. Довідка - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про невстановлення фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків..
Із зазначеного слідує, що довідка за своїм змістом є документом, який фіксує сам факт проведення перевірки та відсутності виявлення порушень чинного законодавства, і своїм змістом не може визначати права та обовязки особи, яка перевірялась, а тому він не може вважатись рішенням у розумінні КАС України.
Таким чином, у даній частині позовних вимог предметом оскарження є довідку відповідача №277/15-20/37383690 від 08.04.2011 року, яка не є рішенням, в розумінні КАС України і не може бути оскарженим в порядку цього Кодексу.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч. 2 ст. 2, п.1 ч. 1 ст. 109, ст. 165 КАС України,-
УХВАЛИВ
Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі №1170/2а-2259/11 за позовною заявою приватного підприємства „Агромерк до Кіровоградської обєднаної податкової інспекції про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії в частині позовних вимог про визнати нечинною та скасування довідки Кіровоградської обєднаної податкової інспекції №277/15-20/37383690 від 08.04.2011 року
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд, шляхом подання в 5-денний строк з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, апеляційної скарги, з одночасним направленням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_1