Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 липня 2015 р. Справа №818/2448/15
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.,
розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/2448/15
за позовом Сумського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський міський центр зайнятості (далі по тексту - позивач, Сумський МЦЗ) звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач, ОСОБА_1), в якому просять суд:
- стягнути з відповідача на користь позивача вартість соціальних послуг за профнавчання в сумі 2129 грн. 14 коп.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 09.12.2014 року ОСОБА_1 звернувся до Сумського міського центру зайнятості, де спеціалістом центру зайнятості була заповнена персональна картка за №185014120900019 і особистим підписом підтверджено достовірність внесених до неї даних.
З 09.12.2014 року відповідачу в центрі зайнятості надано статус безробітного.
Сумським міським центром зайнятості із ОСОБА_1 укладено договір від 21.04.2015 року про направлення його з 22.04.2015 року по 11.08.2015 року на профнавчання до ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище" за професією "Слюсар з ремонту автомобілів" з метою сприяння подальшого працевлаштування.
З 22.04.2015 року ОСОБА_1 зараховано до слухачів навчальної групи наказом ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище" від 22.04.2015 року №2 "З-СНН".
З 18.05.2015 року наказом ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище" від 18.05.2015 року №5 "В-СНН" ОСОБА_1 відраховано зі складу слухачів у зв'язку з невідвідуванням занять без поважних причин.
Витрати Сумського МЦЗ на профнавчання ОСОБА_1 згідно з довідкою ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище" від 26.05.2015 року склали 2129 грн. 14 коп.
З 19.05.2015 року реєстрація безробітного ОСОБА_1 припинена відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про зайнятість населення" у зв'язку з припиненням професійного навчання за направленням служби зайнятості без поважних причин.
Представники сторін в судове засідання не з'явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином (а.с.17,18) Представником позивача до канцелярії суду подано клопотання про розгляд справи без його участі (а.с.19), відповідач причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження). Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 09.12.2014 року ОСОБА_1 звернувся до Сумського міського центру зайнятості, де спеціалістом центру зайнятості була заповнена персональна картка за №185014120900019 і особистим підписом підтверджено достовірність внесених до неї даних (а.с.4-5). Крім того, відповідач повідомив, що на момент звернення до центру зайнятості він не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, отримує пенсію по інвалідності, що підтверджується його особистою заявою від 09.12.2014 року. (а.с.7).
Сумським міським центром зайнятості із ОСОБА_1 укладено договір від 21.04.2015 року про направлення ОСОБА_1 з 22.04.2015 року по 11.08.2015 року на профнавчання до ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище" за професією "Слюсар з ремонту автомобілів" з метою сприяння подальшого працевлаштування (а.с.8-9).
З 22.04.2015 року ОСОБА_1 зараховано до слухачів навчальної групи наказом ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище" від 22.04.2015 року №2 "З-СНН" (а.с.10).
З 18.05.2015 року наказом ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище" від 18.05.2015 року №5 "В-СНН" ОСОБА_1 відраховано зі складу слухачів у зв'язку з невідвідуванням занять без поважних причин (а.с.11).
Витрати Сумського МЦЗ на профнавчання ОСОБА_1 згідно з довідкою ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище" від 26.05.2015 року склали 2129 грн. 14 коп. (а.с.12)
З 19.05.2015 року реєстрація безробітного ОСОБА_1 припинена відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про зайнятість населення" у зв'язку з припиненням професійного навчання за направленням служби зайнятості без поважних причин.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 № 803-XII в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.
Згідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 № 1533-III (далі по тексту - Закон № 1533) застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно до п. 6, 8 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 р. № 60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13 лютого 2009 р. № 7-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 р. за № 232/16248 у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. У разі відмови особи чи роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Відповідно до ст. 12 Закону № 1533 функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Невідшкодування цих витрат порушує інтереси держави, яка є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття.
Позивач повідомив відповідача про необхідність повернути на рахунок Сумського МЦЗ суму витрат за профнавчання у розмірі 2129, 14 грн. (а.с.14).
Таким чином, судом достовірно встановлено, що кошти, незаконно отримані відповідачем як вартість соціальних послуг з профнавчання у розмірі 2129, 14 грн. у добровільному порядку не сплачені, що підтверджується матеріалами справи, тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (40007, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Сумського міського центру зайнятості (40009, м. Суми, вул. Баумана, 45, р/р 37170001000293 ГУДКСУ в Сумській області, МФО 837013, код 13996509) вартість соціальної послуги з профнавчання в сумі 2129 (дві тисячі сто двадцять дев'ять) грн. 14 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.В. Воловик
З оригіналом згідно
Суддя С.В. Воловик