Постанова № 47602346, 23.06.2015, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2015
Номер справи
814/1481/15
Номер документу
47602346
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв

23.06.2015 р. № 814/1481/15

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Лісовської Н.В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом

товариства з обмеженою відповідальністю "ЮЛИГС-МС",

вул. Галицінівська, 7, м. Миколаїв, 54052

до відповідачів

1: Очаківської ОДПІ Головного управління ДФС

у Миколаївській області, вул. Шкрептієнко, 27, м. Очаків, Миколаївська область, 57500

2: Головного управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області,

пр. Леніна, 141-В, м. Миколаїв, 54055

про

повернення помилково зарахованих коштів

у сумі 262351,46 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю "ЮЛИГС-МС", звернувся з адміністративним позовом до Очаківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області (далі – відповідач 1) та Головного управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області (далі – відповідач 2) про повернення помилково зарахованих до бюджету коштів у сумі 262351,46 грн.

На підставі повідомлення від 05.06.2015 р. у справу вступив прокурор Миколаївського району.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що помилково сплатив орендну плату за використання землі, яка не використовувалась у його господарській діяльності. Незважаючи на звернення до відповідача 1 з заявами про повернення помилково сплачених коштів, відповідач 1 залежних від нього дій не вчинив

Відповідач 1 надав письмові заперечення проти позову, в яких посилається на лист прокуратури Миколаївського району, в якому вказано, що сплата позивачем 262351,46 грн. здійснена за самовільне використання земель сільськогосподарського призначення і кошти зараховані правомірно. Позивачем не наведено жодних доказів помилковості сплати коштів.

Відповідач 2 не надав письмових заперечень проти позову.

Позивач, відповідач 1 і прокурор подали клопотання про розгляд справи за їх відсутності, в порядку письмового провадження. Відповідач 2 у судове засідання не прибув, про дату і час розгляду справи повідомлений належним чином.

Згідно ст. 128 ч. 4 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

З'ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд дійшов висновку, що позов не належить задоволенню, виходячи з наступного:

14.08.2014 р. на підставі платіжного доручення № 83 позивач перерахував 262351,46 грн. на рахунок Степівської сільської ради. Призначення платежу зазначено: оплата орендної плати за фактичне використання землі сільськогосподарського призначення.

14.10.2014 р. позивач звернувся до відповідача 1 з заявою про повернення помилково сплачених коштів. Відповідач 1 направив йому листа, в якому зазначено, що згідно листа прокуратури Миколаївського району кошти зараховані правомірно і поверненню не підлягають. Доказ вручення відповідного листа 15.11.2014 р. підтверджено повідомленням про вручення поштового відправлення.

28.04.2015 р. позивач повторно просив відповідача 1 повернути на його рахунок сплачені кошти. Відповідач 1 надав обґрунтовану відповідь 07.05.2015 р.

Порядок повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов'язання регулюється ст. 43 Податкового кодексу України.

Зокрема, зазначено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків. Обов'язковою умовою для здійснення повернення є подання платником податків заяви у довільній формі протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми. ДПІ не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань. Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Тобто, обов’язковою умовою для повернення помилково сплачених коштів є відсутність у платника податків податкового боргу.

З листа прокуратури Миколаївського району вбачається, що за результатами перевірок у сфері земельних відносин виявлено самовільну обробку земель сільськогосподарського призначення на території Степівської сільської ради площею 360 га. На виконання подання прокурора району Миколаївською районною державною адміністрацією проведена робота щодо відшкодування завданих державі збитків. Платіжним дорученням від 14.08.2014 р. № 83 позивач перерахував 262351,46 грн. на рахунок Степівської сільської ради як оплату за самовільне використання земель сільськогосподарського призначення.

Відповідач зазначив, що, враховуючи особливості обліку надходжень по коду бюджетної класифікації (обліковується лише факт сплати), у відповідача відсутня технічна можливість визначити наявність податкового боргу чи переплати.

На підставі ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги. Позивач не надав доказів, які б спростовували інформацію прокуратури Миколаївського району та вказували на помилковість сплати коштів на рахунок Степівської сільської ради.

З огляду на викладене вище, позивач не обґрунтував вимоги, заявлені в адміністративному позові.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості (частина 1 статті 11 КАС).

На підставі ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову позивач сплатив 10 відсотків розміру ставки судового збору – 488,00 грн. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги, у зв’язку з чим стягненню з позивача підлягає 4339,00 грн.

Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, ч.3 ст. 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. У задоволенні адміністративного позову відмовити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ЮЛИГС-МС" (ідентифікаційний код 13849412) судовий збір у сумі 4339,00 грн. на користь Державного бюджету України (р/р 31217206784002 УДКСУ у м. Миколаєві, код 37992781, МФО 826013, ЄДРПОУ 35356555).

Постанова суду першої інстанції набирає чинності з моменту закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Суддя Н. В. Лісовська