Постанова № 4759175, 09.09.2009, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2009
Номер справи
2-а-5675/09
Номер документу
4759175
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2009 р.

м. Полтава

Справа № 2-а-5675/09

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Л.О. Єресько

При секретарі - В.А.Магді

За участю:

представників позивача - Мошака О.М., Дербеньова О.В., Гріненко Н.В., Кононенко О.І.

представників відповідача - Сень О.Ф., Бойко Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу за позовом Зіньківського виробничого управління житлово-комунального господарства до Управління Пенсійного фонду України Зіньківського району Полтавської області про визнання нечинними вимоги та рішення,

В С Т А Н О В И В:

11.09.2008 року Зіньківське виробниче управління житлово-комунального господарства звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі, якою просили визнати рішення відповідача № 205 від 03.09.2008 р. «Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду» у вигляді стягнення суми штрафу та нарахування пені на загальну суму 49 932 грн. 89 коп. нечинним та скасувати його.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12.09.2008 р. провадження у справі за вищевказаним позовом № 2-а-10994/08 було відкрито (перереєстровано в 2009 році - № 2-а-5675/09).

20.10.2008 року Зіньківське виробниче управління житлово-комунального господарства звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі, якою просили вимогу № Ю 125 від 02.10.2008 р. «Про сплату боргу, недоїмки зі страхових внесків, фінансових санкцій (штрафів) та нарахування пені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в сумі 616 773 грн. 19 коп. та скасувати її.

Ухвалою суду від 21.10.2008 р. провадження у справі за вищевказаним позовом № 2-а-15677/08 було відкрито (перереєстровано в 2009 році - № 2-а- 12325/09).

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду Полтавської області від 03.02.2009 року вищевказані адміністративні справи були об'єднані в одне провадження, оскільки в ході розгляду обох справ було встановлено, що рішення № 205 від 03.09.2008 р. «Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду» включено до вимоги № Ю 125 від 02.10.2008 р. «Про сплату боргу, недоїмки зі страхових внесків, фінансових санкцій (штрафів) та нарахування пені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та присвоєно об'єднаній справі № 2-а-5675/09.

В обґрунтування своїх позовних вимог Зіньківське виробниче управління житлово-комунальних підприємств (надалі - позивач) зазначали, що перераховані у вимозі № Ю 125 від 02.10.2008 р. рішення № 154, 110, 357, 345, 306, 251 є спірними і не визнаються позивачем, разом з тим, управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області (надалі - відповідач) в порушення вимог ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», незважаючи на наявність судових спорів про оскарження зазначених рішень, виносить рішення та вимоги, які мають повторність (задвоюваність). Посилались на висновки судово-економічної експертизи, проведеної в ході розгляду господарським судом Полтавської області справи № 22/5 за позовом УПФ Зіньківського району до Зіньківського ВУЖКГ про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків, фінансових санкцій та пені, якою було встановлено, що заявлена сума до стягнення документально не підтверджується, фактичний розмір заборгованості встановити не є можливим.

У судовому засіданні представники позивача підтримали свої позовні вимоги та просили їх задовольнити.

Представники відповідача в судовому засіданні заперечували проти позову та просили відмовити у його задоволенні.

В обгрунтування своїх позовних вимог зазначали, що Управління діяло в межах повноважень та в порядку, передбаченому Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій та вимоги про сплату недоїмки формувались Управлінням у відповідності до вимог чинного законодавства.

Заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Зіньківське виробниче управління житлово-комунального господарства (ідентифікаційний код 03351585) зареєстровано як юридична особа та перебуває на обліку як платник страхових внесків в управлінні Пенсійного фонду України Зіньківського району Полтавської області.

Відповідно до ст.ст. 14, 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» позивач є страхувальником - платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Базовим звітнім періодом для Зіньківського ВУЖКГ є календарний місяць.   

Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків передбачено ст.ст. 19,20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663.

Розмір страхових внесків встановлено Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р. № 400, а саме, 33,2 % від фонду оплати праці та 1 - 5 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.

Згідно з п. 11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1, платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.

Позивачем було вчасно складено та подано до Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті, що не заперечувалось відповідачем.

Разом з тим, судом встановлено, що позивачем допускалась несвоєчасна сплата (перерахування) визначених самостійно страхових внесків з 2004 року.

Дану обставину представники позивача пояснили наявністю заборгованості по виплатам заробітної плати працівникам, що підтверджується відомостями про виплату заробітної плати з за період 2004-2008 рр.

Згідно з ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього ж Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються із нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу (в розмірах передбачених цією статтею). Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

На підставі вказаних норм, начальником Управління Пенсійного фонду України Зіньківського району Полтавської області винесено, зокрема, наступні рішення про застосування до позивача фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) позивачем страхових внесків :

№ 251 від 07.08.2007 року за період з 27.06.2007 р. по 07.08.2007 р. застосовано штрафні санкції в сумі 13 654 грн. 77 коп. та пеню в сумі 8 455 грн. 65 коп.

№ 306 від 05.11.2007 року за період з 02.01.2004 р. по 07.08.2007 р. застосовано штрафні санкції в сумі 23 127 грн. 39 коп. та пеню в сумі 11 814 грн. 00 коп.

№ 357 від 28.12.2007 року за період з 08.05.2007 р. по 27.12.2007 р. застосовано штрафні санкції в сумі 11 538 грн. 05 коп. та пеню в сумі 8 759 грн. 12 коп.

№ 345 від 25.12.2007 року за період з 05.11.2007 р. по 20.12.2007 р. застосовано штрафні санкції в сумі 21 418 грн. 98 коп. та пеню в сумі 19 917 грн. 77 коп.

№ 29 від 12.02.2008 року за період з 21.03.2007 р. по 11.02.2008 р. застосовано штрафні санкції в сумі 72 грн. 17 коп. та пеню в сумі 11 593 грн. 29 коп.

№ 69 від 26.03.2008 року за період з 02.01.2004 р. по 12.02.2008 р. застосовано штрафні санкції в сумі 235 грн. 00 коп. та пеню в сумі 2 303 грн. 20 коп.

№ 110 від 28.04.2008 року за період з 21.03.2007 р. по 21.04.2008 р. застосовано штрафні санкції в сумі 13 782 грн. 61 коп. та пеню в сумі 9 402 грн. 55 коп.

№ 154 від 03.06.2008 року за період з 21.05.2007 р. по 29.05.2008 р. застосовано штрафні санкції в сумі 14 502 грн. 64 коп. та пеню в сумі 13 315 грн. 13 коп.

№ 205 від 03.09.2008 року за період з 20.07.2007 р. по 29.08.2008 р. застосовано штрафні санкції в сумі 26 953 грн. 98 коп. та пеню в сумі 22 978 грн. 00 коп.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату. Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків. Суми пені та штрафів можуть бути включені до вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування цих фінансових санкцій пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки. Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

02.10.2008 року відповідачем було сформовано вимогу № Ю 125, до якої включено вищевказані рішення про застосування фінансових санкцій та пені та недоїмка по сплаті страхових внесків станом по 01.10.2008 року та направлено Зіньківському ВУЖКГ.

Надаючи оцінку оспорюваним рішенню та вимозі суд виходить із наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно;розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 1 ст. 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхові внески роботодавцями нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами,  прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці".

 Відповідно до абз. 6 ч. 6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення із цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Згідно п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу (в розмірах передбачених цією статтею). Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Судом встановлено, що оскільки у підприємства існує постійна заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам, позивач перерахував суми самостійно розрахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування одночасно із виплатою коштів на заробітну плату працівникам, що підтверджується відомостями про заробітну плату та копіями виплатних документів.

Відповідно до ч. 1, 2 п. 12 ст. 20 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» збір на державне обов'язкове державне пенсійне страхування сплачується одночасно із одержанням коштів в установах банків на оплату праці.

У разі недостатності у платників збору коштів на оплату праці і сплату збору в повному обсязі, видача коштів на оплату праці і сплата збору здійснюються в пропорційних розмірах.

Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України   “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” у разі наявності у платника страхових внесків, одночасно із зобов'язаннями із сплати страхових внесків зобов'язань зі сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання зі сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу) .

Відповідно до ч. 5 ст. 97 Кодексу законів про працю України оплата праці працівників здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов'язань щодо оплати праці.

Таким чином, суд приходить до висновку, що зміст п. 5.1.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663, згідно якої остаточний розрахунок за базовий звітний період здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески, суперечить змісту ст. 20 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 97 Кодексу законів про працю.

При колізії положень закону та підзаконного нормативного акту застосуванню підлягають положення закону як такого, що має вищу юридичну силу у порівнянні з іншими діючими нормативно-правовими актами.

Отже, страхові внески до Пенсійного фонду не можуть бути сплачені раніше виплат заробітної плати.

Беручи до уваги те, що позивач сплачував страхові внески одночасно із виплатою заробітної плати працівникам, суд вважає, що підстави для застосування до нього фінансових санкцій (штрафу, пені) за несвоєчасне перерахування страхових внесків відсутні. Тому рішення про застосування фінансових санкцій № 205 від 03.09.2008 р. «Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду» у вигляді стягнення суми штрафу та нарахування пені на загальну суму 49 932 грн. 89 коп. прийнято Управлінням Пенсійного фонду України Зіньківського району Полтавської області всупереч положенням вищевказаних законів, не обґрунтовано, тобто без урахування всіх обставин, що мали значення для прийняття рішення та підлягає скасуванню.

Щодо правомірності формування відповідачем вимоги № Ю 125 від 02.10.2008 року суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до пп. 8.2 п. 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: 1) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків; 2) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду борги зі сплати страхових внесків; 3) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.

Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу (згідно змін до Інструкції на підставі постанови Правління Пенсійного фонду України від 25.01.2008 р. № 3-3, набрали чинності 25.02.2008 р.).

02.10.2008 року відповідачем було сформовано вимогу про сплату боргу на загальну суму 616 773 грн. 19 коп., в тому числі недоїмка станом на 01.10.2008 року в розмірі 418 776 грн. 57 коп., фінансові санкції в розмірі 109 264 грн. 47 коп. та пеня в розмірі 88 732 грн. 15 коп.

Розмір недоїмки, фінансових санкцій та пені заперечується представниками позивача, які зазначають, що розмір їх заборгованості є значно меншим. В підтвердження своїх заперечень надали суду акт звірки з відповідачем від 08.05.2009 року, згідно якого ними визнається недоїмка по сплаті страхових внесків на загальну суму 45 788 грн. 23 коп.

Як встановлено в ході судового розгляду, на виконанні у відділі Державної виконавчої служби знаходиться, зокрема, вимога про сплату боргу № Ю - 125 від 02.09.2008 р. про стягнення 42 732 грн. 81 коп. та вимога про сплату боргу № Ю - 125 від 17.09.2008 року про стягнення 70 053 грн. 64 коп.

В оскаржувану вимогу включено всі вищевикладені рішення та вимоги про застосування фінансових санкцій та нарахування пені, а також недоїмка із сплати страхових внесків станом на 01.10.2008 року.

Вимога формується під одним порядковим номером до повного погашення сум боргу.

Згідно пп. 8.9 п. 8 Інструкції якщо протягом наступного базового звітного періоду страхувальник наростив суму боргу, то після проходження відповідної процедури узгодження та оскарження до органу державної виконавчої служби подається вимога тільки на суму зростання боргу.

Також судом встановлено, що в провадженні Господарського суду Полтавської області перебувала справа за позовом управління Пенсійного фонду України Зіньківського району Полтавської області до Зіньківського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 344 220 грн. 05 коп. (у ході судового розгляду розмір позовних вимог збільшено до 414 738 грн. 61 грн. - з урахуванням недоїмки, фінансових санкцій та пені). Справа розглянута з винесенням постанови від 07.07.2009 року, якою було відмовлено у задоволенні позову.

Відмовляючи у задоволенні позову управлінню Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області, суд виходив із результатів проведених в ході розгляду судово-економічних експертиз, проведення яких було покладено на Полтавське відділення Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса (копії наявні в матеріалах справи).

Так, зокрема, за висновками судово-економічної експертизи від 02.07.2008 р. на підставі наданих документів встановлено, що документально розмір недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням фінансових санкцій та пені в сумі 414 738 грн. 61 коп. не підтверджується, визначено фактичну суму боргу 48 613 грн.

У зв'язку із незгодою УПФ Зіньківського району із висновками експертизи була призначена додаткова експертиза. Проведеною додатковою судово-економічною експертизою у Висновку № 761 від 12.03.2009 р. по справі № 22/5 зазначено, що в ході проведених досліджень, на підставі наданих документів встановлено, що документально розмір недоїмки страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, штрафних санкцій та пені Зіньківського ВУЖКГ в розмірі 414 738 грн. 61 коп. документально не підтверджується. Фактичну суму боргу Зіньківського ВУЖКГ встановити не є можливим.

При вирішенні даної справи судом взято до уваги, що суми визнані вищевказаною судово-економічною експертизою непідтвердженимі документально в розмірі 414 738 грн. 61 коп., включено до вимоги № Ю - 125 від 02.10.2008 р.

Крім того, відповідачем під час формування вимоги не враховано, що частина рішень про застосування фінансових санкцій, а саме № 154, 110, 357, 345, 306, 251 є спірними, оскільки оскаржуються позивачем шляхом подання скарг до Пенсійного фонду.

Відповідно до абз. 3 ч. 13 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладення штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі.

Як встановлено із пояснень представників сторін в судовому засіданні та підтверджено карткою особового рахунку позивача, при винесенні вищевказаних рішень про застосування фінансових санкцій та пені відповідачем не враховувались строки сплати, які зупинялись в зв'язку із оскарженням їх Зіньківським ВУЖКГ.

Крім того, як вбачається із аналізу вищезазначених рішень, деякі періоди, за які застосовувались фінансові санкції та пеня, накладаються. Так зокрема, рішення № 251 від 07.07.2007 р. (період з 22.06.2007 р. по 07.08.2007 р.), рішення № 306 від 05.11.2007 р. (період з 02.01.2004 р. по 07.08.2007 р.), рішення № 357 від 28.12.2007 р. (період з 08.05.2007 р. по 27.12.2007 р.), рішення № 345 від 25.12.2007 р. (період з 05.11.2007 р. по 20.12.2007 р.).

Також представники відповідача в судовому засіданні не змогли пояснити застосування періодів при розрахунку фінансових санкцій та пені, які визначались вибірково (наприклад, з 08.05.2007 р., 02.01.2004 р., 05.11.2007 р. та ін.), хоча термін сплати по сплаті страхових внесків згідно із ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - не пізніше ніж 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду.

Викладені обставини суттєво впливають на розмір застосованих фінансових санкцій і пені, а відтак і на загальну суму виставлену у вимозі № Ю -125 від 02.10.2008 р., та повинні враховуватися при прийнятті рішень.

За таких обставин оскаржувана вимога є необґрунтованою та неправомірною і підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 20, п. 2 ч. 9 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст.ст. 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Зіньківського виробничого управління житлово-комунального господарства до Управління Пенсійного фонду України Зіньківського району Полтавської області про визнання нечинними вимоги та рішення  задовольнити .

Визнати протиправною та скасувати вимогу Управління Пенсійного фонду України Зіньківського району Полтавської області вимоги про сплату боргу від 02.10.2008 р. № Ю - 125 на загальну суму 616 773 грн. 19 коп.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України Зіньківського району Полтавської області від 03.09.2008 р. № 205 «Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду» на загальну суму 49 932 грн. 89 коп.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Зіньківського виробничого управління житлово-комунального господарства витрати зі сплати судового збору у розмірі 6 грн. 80 коп.

 Постанова, відповідно до ст. 254 КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 11 вересня 2009 року.

Суддя   Л.О. Єресько