Справа № 337/633/13-п
20.02.2013 року
Провадження № 3/337/181/2013
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2013 року суддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Гнатик Г.Є., розглянув матеріали, що надійшли з спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який працює директором ТОВ ЗЗКМ, мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за ст.ст.163-1 ч.1КпАП України,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу № 615741 від 29.01.2013 року, ОСОБА_1 порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку на ТОВ «ЗЗКМ»- не забезпечено зберігання первинних документів облікових та інших регістрів бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів.
У судове засідання з'явився захисник ОСОБА_2, який звернувся до суду з клопотанням про закриття провадження у справі в зв'язку з відсутністюу діях ОСОБА_1 складу правопорушення.
Судом при розгляді справи встановлено наступне.
Підставою для складання зазначеного протоколу став акт перевірки від 23.01.2013 року № 40/29-0/36911851 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ЗЗКМ», яким зафіксовано, порушення ст. 44 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, внаслідок незабезпечення зберігання первинних документів облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів.
Відповідно до ст. 44 п.1 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Згідно з ст 44 п.3 ПК України платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті ст. 44 п.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.
Однак податковим органом не враховано що ст. 44 п.5 ПК України надає можливість платнику податків відновити відсутні документи протягом 90 календарних днів, і платник податків не несе відповідальності у вигляді визначення податкових зобовязань з податків зборів. Даний пункт регламентує у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених в ст.. 44 пунктах 1 і 3 цієї статті, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити орган державної податкової служби за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності, та митний орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації.
Платник податків зобов'язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу державної податкової служби, митного органу.
Відповідно до п.п. 1.2.3 Положення про організацію бухгалтерського обліку та звітності в банках України затвердженого постановою Національного банку України від 30.12.1998 року № 566, податковий облік ведеться відповідно до Податкового кодексу України і використовується для складання податкової звітності. Зміни в податковому обліку не впливають на бухгалтерський облік.
Згідно з п. 46.1 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання.
Податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.
Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору (п. 48.1 ПК України).
Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ПК України)
Відповідно до п.п. 14.1.156 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
З огляду на зазначені норми, порушення порядку ведення податкового обліку полягає в неподанні звітності, подання звітності з помилками, подання звітності не встановленої форми, включення до податкової звітності даних, які не відповідають дійсності, що призвело до нарахування податкових зобовязань, тобто ті дії платників податків, що безпосередньо повязані з формуванням та подачею звітності по податкам та зборам.
У висновках акту перевірки не зазначено про порушення ведення податкового обліку. Акт перевірки стосується не забезпечення зберігання первинних документів, однак навіть такі висновки є спірними, так як ТОВ ЗЗКС повідомлено про відсутність первинних документів, чи є вина посадових осіб ТОВ ЗЗКС у відсутності документів буде встановлено комісією ТОВ ЗЗКС.
Так, наказом керівника ТОВ Запорізький завод кольорових сплавів від 11.01.2013 року призначено комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі або знищення.
Таким чином, до закінчення роботи комісії не можливо встановити вину ОСОБА_1 у відсутності первинних документів.
З огляду на вищевказане, у відповідності до ст. 247 КпАП України, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись: ч.1 ст.247, ст. ст. 221, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по справі про притягнення до адміністративної вiдповiдальностi за ст. 163-1 ч.1 КУпАП ОСОБА_1 - закрити у зв'язку з відсутністю складу правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги або протесту прокурора через Хортицький районний суд м. Запоріжжя на протязі 10 днів з дня її проголошення.
Суддя:Г.Є. Гнатик