Ухвала суду № 47508790, 12.01.2015, Індустріальний районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
12.01.2015
Номер справи
644/6/15-к
Номер документу
47508790
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

12.01.2015

Справа № 644/6/15-к,

1-кс/644/3/15

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 січня 2015 року Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі: слідчого судді Глібко О.В., при секретарі - Омесь В.Ю., за участі прокурора - Гурянової Н. М.,

розглянувши в залі судового засідання в приміщенні Орджонікідзевського районного суду м. Харкова клопотання прокурора прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова ОСОБА_1 по кримінальному провадженню № 12014220530003229 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії,

в с т а н о в и в :

05.01.2015 року до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова надійшло клопотання прокурора прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова ОСОБА_1 по кримінальному провадженню № 12014220530003229 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії.

В обґрунтування поданого клопотання прокурор посилається на те, що прокуратура Орджонікідзевського району м. Харкова здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014220530003229 від 06 грудня 2014 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 ч. 1 КК України, за фактом розтрати бюджетних коштів посадовими особами КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС».

Досудове розслідування здійснюється СВ Орджонікідзевського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області.

26.12.2014 до прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова надійшла постанова слідчого СВ Орджонікідзевського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області від 22.12.2014 про призначення позапланової виїзної ревізії по даному кримінальному провадженню.

В клопотанні вказано, що кримінальне провадження зареєстровано в ЄРДР на підставі скарги гр. ОСОБА_2, колишньої заступниці головного лікаря КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС», яка вказує про систематичні присвоєння посадовими особами даного закладу охорони здоровя бюджетних та благодійних коштів, які заклад отримує на закупку продуктів харчування, ліків та інших першочергових товарів, закуповуючи їх за значно завищеними цінами або гіршої якості, ніж це передбачено договорами.

Заявниця вказує, що головний лікар закладу, починаючи з 2010 року та до сьогодні, призначає на додаткові посади наближених до себе працівників КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС», які фактично свої посадові обовязки не виконують, а зарплату отримують.

Крім того, допитана в якості свідка ОСОБА_3 пояснила, що з вересня 2003 року по вересень 2012 року працювала на посаді касира в КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС». В подальшому, за порадою та згодою працівників відділу кадрів, ОСОБА_3 була прийнята на посаду молодшої медсестри онкологічного відділення з заробітною платою 0,25% ставки та прибиральниці службових приміщень лікувального закладу з заробітною платою 0,5% ставки. Проте, фактично обовязки молодшої медсестри онкологічного відділення та прибиральниці службових приміщень лікувального закладу ОСОБА_3 не виконувала.

Вказані факти також підтверджуються протоколами допитів в якості свідків працівників КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС» ОСОБА_4 та ОСОБА_5

Разом з цим встановлено, що остання ревізія фінансово господарської діяльності КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС» спеціалістами Державної фінансової інспекції в Харківській області проводилась за період з 01.12.2006 по 31.11.2010, яка була оформлена актом №04-11/2 від 12.01.2011.

В клопотання ставиться питання, щодо надання дозволу Державній фінансовій інспекції в Харківській області на проведення упродовж 15 робочих днів, а саме з 19 січня 2015 року по 06 лютого 2015 року, позапланової виїзної ревізії фінансово господарської діяльності КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС» (код ЄДРПОУ 30511890, м. Харків, вул. Луї Пастера, 4-А) за період з 01.01.2011 по завершений місяць 2014 року.

На вирішення ревізії прокурор просить поставити наступні питання: - дотримання вимог чинного законодавства з питань штатної дисципліни, оплати праці працівників та нарахувань на заробітну плату;- дотримання вимог чинного законодавства при витрачанні коштів на харчування та лікування осіб, які утримуються в закладі; - дотримання вимог чинного законодавства при взятті на облік зобовязань, стан розрахункової дисципліни та виконання господарських угод; - дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні видатків на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт; - дотримання вимог чинного законодавства при утворенні та використанні власних надходжень.

В судовому засіданні прокурор підтримала подане клопотання та просила його задовольнити.

Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

Відповідно до п.4 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України №499/2011 від 23 квітня 2011 року, Держфінінспекція України здійснює державний фінансовий контроль за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, ефективним використанням коштів і майна, за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів; дотриманням законодавства про державні закупівлі тощо.

Відповідно до ст. ст. 91, 92 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Обовязок доказування покладається на слідчого, прокурора.

Згідно ч.2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до вимог ст. 36 КПК України прокурор уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова ревізія проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізії у підконтрольних установах від органів прокуратури, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю. Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

Так, слідчим суддею встановлено, що 06 грудня 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014220530003229 внесено інформацію, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 ч. 1 КК України, за фактом розтрати бюджетних коштів посадовими особами КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС».

Встановлено, що досудове розслідування здійснюється СВ Орджонікідзевського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області. 26.12.2014 до прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова надійшла постанова слідчого СВ Орджонікідзевського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області від 22.12.2014 про призначення позапланової виїзної ревізії по даному кримінальному провадженню.

Під час досудового розслідування встановлено, що кримінальне провадження зареєстровано на підставі скарги гр. ОСОБА_2, колишньої заступниці головного лікаря КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС», яка вказує про систематичні присвоєння посадовими особами даного закладу охорони здоровя бюджетних та благодійних коштів, які заклад отримує на закупку продуктів харчування, ліків та інших першочергових товарів, закуповуючи їх за значно завищеними цінами або гіршої якості, ніж це передбачено договорами. Заявниця вказує, що головний лікар закладу, починаючи з 2010 року та до сьогодні, призначає на додаткові посади наближених до себе працівників КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС», які фактично свої посадові обовязки не виконують, а зарплату отримують.

Крім того, допитана в якості свідка ОСОБА_3 пояснила, що з вересня 2003 року по вересень 2012 року працювала на посаді касира в КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС». В подальшому, за порадою та згодою працівників відділу кадрів, ОСОБА_3 була прийнята на посади молодшої медсестри онкологічного відділення з заробітною платою 0,25% ставки та прибиральниці службових приміщень лікувального закладу з заробітною платою 0,5% ставки. Проте, фактично обовязки молодшої медсестри онкологічного відділення та прибиральниці службових приміщень лікувального закладу ОСОБА_3 не виконувала. Вказані факти також підтверджуються протоколами допитів в якості свідків працівників КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС» ОСОБА_4 та ОСОБА_5

Разом з цим ,як вбачається із поданого клопотання , остання ревізія фінансово господарської діяльності КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС» спеціалістами Державної фінансової інспекції в Харківській області проводилась за період з 01.12.2006 по 31.11.2010, яка була оформлена актом №04-11/2 від 12.01.2011. Тому на даний час, у кримінальному провадженні виникла необхідність у проведенні позапланової ревізії в діяльності КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС» за період з 01.01.2011 по завершений місяць 2014 року з метою встановлення істини по справі та встановлення наявності або відсутності складу злочину відповідно до ст. 191 ч.1 КК України.

Слідчий суддя, вважає, що прокурором доведено ту обставину, що існують наявні підстави для проведення виїзної ревізії, що підтверджено матеріалами досудового провадження, а отримання доказів в даному кримінальному провадженні, взагалі, неможливе без проведення позапланової ревізії в діяльності КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС». При цьому, слідчим суддею перевірено, що питання, які пропонує поставити прокурор на вирішення ревізії є коректними, відповідають вимогам порушеного кримінального провадження, а також, не лише нормам діючого Закону, але і Методичним рекомендаціям, щодо здійснення інспектування органами Державної фінансової інспекції України, затверджених Наказом Державної фінансової інспекції України

14.12.2011 N 90,а також Наказу Держфінінспекції України

14 березня 2014 року N 80 про затвердження примірних програм ревізії фінансово - господарської діяльності. При цьому, під час проведення позапланової виїзної ревізії слід вирішити наступні питання: - дотримання вимог чинного законодавства з питань штатної дисципліни, оплати праці працівників та нарахувань на заробітну плату;- дотримання вимог чинного законодавства при витрачанні коштів на харчування та лікування осіб, які утримуються в закладі; - дотримання вимог чинного законодавства при взятті на облік зобовязань, стан розрахункової дисципліни та виконання господарських угод; - дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні видатків на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт; - дотримання вимог чинного законодавства при утворенні та використанні власних надходжень.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 40,91,92,93,99,110 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та п.п. 4, 6 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України №499/2011 від 23.04.2011слідчий суддя, -

у х в а л и в :

Клопотання прокурора прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова ОСОБА_1 по кримінальному провадженню № 12014220530003229 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії задовольнити.

Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Харківській області (61022, м. Харків, Держпром, 4 підїзд, 10 поверх) на проведення упродовж 15 робочих днів, а саме з 19 січня 2015 року по 06 лютого 2015 року, позапланової виїзної ревізії фінансово господарської діяльності КЗОЗ «Харківський обласний центр паліативної медицини «ХОСПІС» (код ЄДРПОУ 30511890, м. Харків, вул. Луї Пастера, 4-А) за період з 01.01.2011 по завершений місяць 2014 року.

На вирішення ревізії поставити наступні питання:

- дотримання вимог чинного законодавства з питань штатної дисципліни, оплати праці працівників та нарахувань на заробітну плату;

- дотримання вимог чинного законодавства при витрачанні коштів на харчування та лікування осіб, які утримуються в закладі;

- дотримання вимог чинного законодавства при взятті на облік зобовязань, стан розрахункової дисципліни та виконання господарських угод;

- дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні видатків на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт;

- дотримання вимог чинного законодавства при утворенні та використанні власних надходжень.

У розпорядження Державної фінансової інспекції в Харківській області надати матеріали кримінального провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя : О.В.Глібко