Справа № 539/2692/15-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.07.2015 м.Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Даценко В. М. ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Лубенського міжрайонного управління юстиції, державного реєстратора прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України ОСОБА_2 про скасування рішення про державну реєстрацію прав, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Реєстраційної служби Лубенського міжрайонного управління юстиції, державного реєстратора прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України ОСОБА_2 про скасування рішення про державну реєстрацію прав.
Позов мотивує тим, що державним реєстратором під час реєстрації гаража «Е», розташованого на території домоволодіння по провулку Петровського, 10 в м.Лубнах Полтавської області, гаражу було надано новий номер обєкта нерухомого майна. Гараж став окремим обєктом, розташованим на земельній ділянці з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, внаслідок чого позивач не може оформити договір купівлі-продажу домоволодіння по провулку Петровського, 10 в м.Лубнах Полтавської області.
Ознайомившись з даною позовною заявою, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження слід відмовити.
Згідно ст.15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до ч.1 та п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.9 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» Державний реєстратор є державним службовцем.
Згідно ст.2 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі -державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Згідно з п.1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Позов пред'явлено до реєстраційної служби та державного реєстратора, які у даних правовідносинах виступають як орган державної влади та її службова особа, на яку покладені функції державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Згідно п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи, що відповідачами в даному випадку є спеціальні субєкти, які здійснюють владні управлінські функції, спір виник саме у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій і стосується оскарження вчинених ним реєстраційних дій, тобто має публічно-правовий характер, суд доходить висновку, що даний спір відноситься до адміністративної юрисдикції і не може бути розглянутий в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.
За таких обставин провадження у справі слід закрити, судовий збір повернути позивачу.
Керуючись ст.ст.15, 122 ЦПК України, ст.ст.3, 17 КАС України, ст.ст.2, 9 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», ст.7 ЗУ «Про судовий збір», -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Лубенського міжрайонного управління юстиції, державного реєстратора прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України ОСОБА_2 про скасування рішення про державну реєстрацію прав.
Зобовязати управління Державної казначейської служби України у Лубенському районі Полтавської області код ЄДРПОУ 37710415 сплачений судовий збір в розмірі 243 грн. 60 коп. повернути ОСОБА_1, згідно квитанції Відділення ПАТ «Полтава-банк» №4Р121776 від 25.07.2015 року про сплату судового збору.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області протягом пяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Лубенського
міськрайонного суду ОСОБА_3 В. М.