Постанова № 4749304, 17.09.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2009
Номер справи
2а-3105/09/0870
Номер документу
4749304
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2009 року 9 год. 25 хв.

Справа №2а

-3105/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Каракуши С.М.

при секретарі Святенко О.В.

за участю представника позивача ОСОБА_1.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

за позовом:  Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя

до: Приватного підприємства «ЧВЯК»

про: стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м. Запоріжжя звернулася з адміністративним позовом до Приватного підприємства «ЧВЯК» про стягнення заборгованості по штрафним санкціям по податку на прибуток підприємств в сумі 170 грн. 00 коп. та комунального податку у розмірі 680 грн., а всього 850 грн., вказуючи, що дана заборгованість виникла в результаті нарахованих штрафних (фінансових) санкцій згідно з актом перевірки № 261/1510/ІНФОРМАЦІЯ_2 від 15.05.2008 р.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити та дав пояснення в обґрунтування позову аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, про час та місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином, про причини неявки суду представника не повідомив, у зв'язку з чим суд розглянув справу на підставі наявних доказів.

Вислухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «ЧВЯК» зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Запорізької міської ради від 19.11.2007 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» №1251-ХІІ від 25.06.1991 р. та відповідно до ст.9 цього Закону зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби наділені функціями по контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і своєчасного надходження.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. № 1251-XII (зі змінами та доповненнями), платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ від 04.12.1990 р., органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

15.05.2008 р. Державною податковою інспекцією у Хортицькому районі м. Запоріжжя було проведено невиїзну документальну перевірку з питання неподання декларації з податку на прибуток за 1 кв. 2008 р. та податкових розрахунків комунального податку. Актом перевірки № 261/1510/ІНФОРМАЦІЯ_2 від 15.05.2008 встановлено не своєчасне подання розрахунку по комунальному податку з грудня 2007 по березень 2008 року, та неподання декларації з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2008 року, чим самим порушив п.16.4, ст..16 Закону України від 28.12.1994 р. № 334 /94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» та п.п.4.1.7, п.п.4.1.4 п.4.1. ст.4 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За наслідками перевірки та встановлених перевіркою порушень Державною податковою інспекцією у Хортицькому районі м. Запоріжжя згідно з п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-111 (із змінами та доповненнями), ПП «ЧВЯК» визначено податкове зобов'язання зі сплати комунального податку за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 680 грн.00 коп. та податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 170 грн.

Про визначені суми податкового зобов'язання зі сплати комунального податку ПП «ЧВЯК» було повідомлено податковими повідомленнями-рішеннями № 0001291530/ 0 від 26.05.2008 року та № 0003501510/0 від 26.05.2008 року, які були отримані відповідачем 26.06.2009 року.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 податковий борг - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

За п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі визнання податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними и у підпунктах «а»- «в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Як вбачається з матеріалів справи, доказів оскарження в апеляційному чи судовому порядку зазначених податкових вимог та повідомлень-рішень суду не надано. Отже, сума податкових зобов'язань вважається узгодженою. Протягом встановленого Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» строку сума податкового зобов'язання відповідачем не погашена.

Згідно п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами « від 21.12.2000 р. № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені цим законом визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно з вимогами ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами « від 21.12.2000 р. №2181 (із змінами та доповненнями), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

З метою погашення податкового боргу відповідачу направлено першу податкову вимогу №1/222 від 09.07.2008 р. на загальну суму 850 грн., яка не була отримана відповідачем, про що ДПІ складено акт № 496 від 11.08.2008 р. про неможливість вручення податкової вимоги. Згідно з вимогами Закону № 2181 зазначена податкова вимога розміщена на дошці податкових оголошень.

10.09.2008р. боржнику направлено другу податкову вимогу № 2/325 на загальну суму 850 грн. Згідно з поштовим повідомленням зазначена податкова вимога вручена відповідачу 25.09.2008 року.

Вищезазначені податкові вимоги в установленому порядку не оскаржувались, та на момент розгляду справи заборгованість сплачена відповідачем не була.

Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетом та державними цільовими фондами «, у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

27.10.2008 р. ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя прийнято рішення № 221/ІНФОРМАЦІЯ_2/24/10 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 р. активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення з ПП «ЧВЯК» заборгованості в сумі 850 грн., яка є узгодженою та у добровільному порядку не сплачена, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 94, 160, 163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства «ЧВЯК» (АДРЕСА_1, ЄДРПОУ ІНФОРМАЦІЯ_2) на користь Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (р/р 31115009700008, отримувач: Державний бюджет Хортицького району, код платежу 11021000, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) заборгованість з податку на прибуток в сумі 170 грн. 00 коп.

Стягнути з приватного підприємства «ЧВЯК» (АДРЕСА_1, ЄДРПОУ ІНФОРМАЦІЯ_2) на користь Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (р/р 33219828700008, отримувач: Місцевий бюджет Хортицького району, код платежу 16010200, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) заборгованість комунального податку в сумі 680 грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя   С.М. Каракуша

Постанова виготовлена у повному обсязі 23 вересня 2009 року.