Постанова № 47455678, 08.11.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2011
Номер справи
2а-1870/7318/11
Номер документу
47455678
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 листопада 2011 р. Справа № 2a-1870/7318/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Кунець О.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі до Державного підприємства "Охтирський комбінат хлібопродуктів" Державного агентства резерву України про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 55992 грн. 01 коп. ,-

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі звернулося до суду з позовом до Державного підприємства "Охтирський комбінат хлібопродуктів" Державного агентства резерву України про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 55992 грн. 01 коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. За порушення строків сплати єдиного внеску відповідачу нарахований штраф в сумі 49308 грн. 93 коп. та пеня в сумі 689 грн. 12 коп., які були сплачені лише частково в сумі 06 грн. 04 коп.. Таким чином, прострочена заборгованість відповідача складає 55992 грн. 01 коп.

08.11.2011 р. від позивача до суду надійшла заява про заміну сторони по справі /а.с.30/, в якій зазначено, що в результаті злиття Управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі та Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирка було утворено Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі, яке є правонаступником реорганізованих управлінь. У зв’язку з цим, Управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі просить замінити позивача на його правонаступника - Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі.

Суд, дослідивши дане клопотання, вважає за необхідне замінити Управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі на його правонаступника - Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі.

В судове засідання представник позивача не з’явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с.28/. 08.11.2011 р. від позивача до суду надійшла заява /а.с.31/, в якій просить розгляд справи проводити без участі представника Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с.29/. Про причини неявки, всупереч ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав. Крім того, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:

Судом встановлено, що відповідач – Державне підприємство "Охтирський комбінат хлібопродуктів" Державного агентства резерву України, зареєстрований як юридична особа та включений до ЄДРПОУ, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4, п. 3 розділу “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 №2464-VІ є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі. Зазначене підтверджується копією довідки з ЄДРПОУ АБ №403334 /а.с.23/, копією виписки з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серія ААА №482763 /а.с.24/.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок

Рішеннями від 05.09.2011 р. №42 ЄСВ та №43 ЄСВ про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на підставі п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до відповідача застосовано штраф в сумі 49308 грн. 93 коп. та пеню – 689 грн. 12 коп. /а.с.6-13,15-21/.

Відповідно до ч. 15 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» рішення територіального органу Пенсійного фонду про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом. У разі якщо платник єдиного внеску не сплатив зазначені в рішенні суми протягом десяти робочих днів, а також не повідомив у цей строк територіальний орган Пенсійного фонду про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, встановленому законом. Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.

Вказані рішення, відповідач - Державне підприємство "Охтирський комбінат хлібопродуктів" Державного агентства резерву України, отримав 08.09.2011 р. /а.с.14,22/, але в установлений законом строк не оскаржив, заборгованість сплатив лише частково в сумі 06 грн. 04 коп.

Таким чином, прострочена заборгованість відповідача, згідно розрахунку позовних вимог, становить 55992 грн. 01 коп. /а.с.5/.

На час розгляду даної адміністративної справи докази про погашення відповідачем заборгованості в сумі 55992 грн. 01 коп. відсутні.

Таким чином, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі до Державного підприємства "Охтирський комбінат хлібопродуктів" Державного агентства резерву України про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 55992 грн. 01 коп. є правомірними, обґрунтованими і відповідно, підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі до Державного підприємства "Охтирський комбінат хлібопродуктів" Державного агентства резерву України про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 55992 грн. 01 коп. – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Державного підприємства "Охтирський комбінат хлібопродуктів" Державного агентства резерву України (42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Червоноармійська, 11, ід. код 00956031) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі (42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 23, код ЄДРПОУ 37761543) заборгованість зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 55992 грн. 01 коп. /п’ятдесят п’ять тисяч дев’ятсот дев’яносто дві грн. 01 коп./.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) О.М. Кунець

З оригіналом згідно

Суддя О.М. Кунець