Рішення № 47448994, 21.07.2015, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
21.07.2015
Номер справи
916/1954/15
Номер документу
47448994
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"21" липня 2015 р.Справа № 916/1954/15

За позовом Ізмаїльського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Ізмаїльської міської ради

до відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про внесення змін до договору оренди землі

Суддя Гут С.Ф.

В судовому засіданні приймали участь:

Від прокуратури: Шарандак О.І., посвідчення №031643 від 26.01.2010р.;

Від Ізмаїльської міської ради : не з'явився;

Від відповідача: не з'явився;

СУТЬ СПОРУ: Ізмаїльський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Ізмаїльської міської ради звернувся до господарського суду Одеської області із позовною заявою до відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про внесення змін до договору оренди землі від 26.09.2008р., укладеного між Ізмаїльською міською радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, площею 0,3287га, яка знаходиться у АДРЕСА_1, зареєстрованого в Одеській регіональній філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 28.09.2009р. №040950700027 про зміну розміру орендної плати:

- викласти пункт 2.2 в наступній редакції: „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 2442372,00грн."

- викласти пункт 4.5 в наступній редакції: „Всі розрахунки за договором оренди земельної ділянки здійснюються в грошовій формі (безготівковій) шляхом перерахування „Орендарем" суми орендної плати на розрахунковий рахунок бюджету м. Ізмаїл".

Ухвалою господарського суду Одеської області від 14.05.2015р. було порушено провадження по справі №916/1954/15.

За клопотанням відповідача, ухвалою господарського суду Одеської області від 07.07.15р. строк вирішення спору по справі було продовжено до 27.07.15р., в порядку ст. 69 ГПК України.

07.07.15р. від відповідача надійшло клопотання(вх.№17192/15 від 07.07.15р.) про залучення до матеріалів справи доказів по справі.

Судом клопотання розглянуто то задоволено, та залучено до матеріалів справи надані докази по справі.

Прокурор підтримує позовні вимоги, з підстав викладених у поясненнях(вх.№18456/15 від 20.07.15р. та вх.№18643/15 від 21.07.15р.).

Так у поясненнях зазначає про те, що 07 липня 2015р. встановлено, що відповідно до договору дарування від 16.06.2015р. ФОП ОСОБА_2 передано ОСОБА_4 об'єкт нерухомості, що розташований на земельній ділянці 0,3287га за адресою АДРЕСА_1. Факт набуття іншою особою права власності на нежитлові будівлі, розташовані на орендованій ФОП ОСОБА_2 земельній ділянці та наявність законодавчої підстави для припинення спірного договору оренди (ч.2 ст. 120, п. "є" ст. 141 ЗК України, ч.1 ст. 377 ЦК України) не свідчать про автоматичне розірвання цього договору, а є лише підставою для його припинення у спосіб передбачений ст. 651 ЦК України та ст. 31, 32 Закону України "Про оренду землі" шляхом дострокового його розірвання за рішенням суду на вимогу однієї із сторін договору. Крім того, 17.06.15р. ОСОБА_2 звернувся до Ізмаїльської міської ради із заявою про припинення договору оренди земельної ділянки. За результатами розгляду вказаного листа Ізмаїльською міською радою у відповідь направлено лист від 19.06.2015р. №01/13-1102 з якого слідує, що відповідно до ст. 120 Земельного кодексу України визначено, якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди. Для запобігання виникнення ситуації, коли договір оренди землі буде припинений, а новими власниками об'єктів нерухомого майна, розташованих на земельній ділянці, право користування земельною ділянкою не буде оформлено, та особи будуть використовувати земельну ділянку з порушенням вимог земельного законодавства та законодавства про плату за землю, в свою чергу Ізмаїльська міська рада буде змушена, як власник земельної ділянки та Орендодавець, вимагати від попереднього орендаря отримання орендної плати, питання щодо припинення договору оренди землі від 26.09.2008 року, що зареєстрований в Одеській регіональній філії державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 28.09.2008р. за №040950700027, буде розглянуто міською радою після надходження від нових землекористувачів заяв щодо оформлення права користування земельними ділянками. До прийняття міською радою відповідного рішення, сплата за користування земельною ділянкою здійснюється новими власниками шляхом їх самостійної сплати або відшкодування ОСОБА_2 витрат по орендній платі. На теперішній час новим власникам об'єктів нерухомого майна, розташованих на земельній ділянці, надіслані листи з вимогою укладання договорів оренди землі.

Ізмаїльська міська рада підтримує заявлені прокурором позовні вимоги, з підстав викладених у поясненнях(вх.№18685/15 від 21.07.15р.). Так у поясненнях зазначає про те, що 07 липня 2015р. відбулося засідання, на якому відповідач повідомив суд та долучив до матеріалів справи докази відчуження 1/30 частки нерухомого майна за договором дарування від 16.06.2015р. ОСОБА_4, яке належало йому на праві власності та розташовано на земельній ділянці 0,3287га за адресою АДРЕСА_1. На підставі цього, ОСОБА_2 вважає що договір оренди припинив свою дію. Однак, дане не відповідає дійсності з наступних підстав. Факт набуття іншою особою права власності на нежитлові будівлі, розташовані на орендованій ФОП ОСОБА_2 земельній ділянці та наявність законодавчої підстави для припинення спірного договору оренди (ч.2 ст. 120, п. "є" ст. 141 ЗК України, ч.1 ст. 377 ЦК України) не свідчать про автоматичне розірвання цього договору, а є лише підставою для його припинення у спосіб передбачений ст. 651 ЦК України та ст. 31, 32 Закону України "Про оренду землі" шляхом дострокового його розірвання за рішенням суду на вимогу однієї із сторін договору. Тобто враховуючи, що укладення договору оренди земельних ділянок державної або комунальної власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування, для припинення права користування та розірвання договору оренди земельної ділянки необхідне прийняття відповідного рішення та укладення договору про розірвання договору оренди земельної ділянки. Припинення договору оренди земельної ділянки передбачає процедуру, визначену законодавством: прийняття рішення сторонами про припинення договору; підписання додаткової угоди про припинення договору чи в певних випадках настання юридичного факту; реєстрація припинення договору у ДЗК передбачає підготовку відповідної землевпорядної документації, підготовку та перевірку обмінних файлів, заповнення реєстраційних карток, здійснення самої реєстрації); підписання акту прийому-передачі земельної ділянки від орендаря до орендодавця. Тому тільки при наявності підстав та проходження вищезазначеної процедури договір оренди може бути припиненим. Ізмаїльською міською радою рішення щодо припинення договору оренди земельної ділянки від 26.09.2008р. не приймалося, нові власники за укладанням договору оренди землі не зверталися, рішення суду щодо розірвання договору відсутнє. Отже, договір оренди від 26.09.2008р. на сьогоднішній день є дійсним. Так, ухвалою від 14.05.2015р. було відкрито провадження, а договір дарування відповідачем було укладено 16.06.2015р., тобто вже після звернення до суду Ізмаїльського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ізмаїльської міської ради до ОСОБА_2 з позовом про внесення змін до договору оренди. Таким чином, Відповідач намагається ухилитися від внесення змін до договору оренди землі та сплати орендної плати в більшому розмірі.

Відповідач у засідання суду не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про місце та дату засідання.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив.

26.09.2008р. між Ізмаїльською міською радою(Орендодавець) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 було укладено договір оренди землі, (договір зареєстрований в Одеській регіональній філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 28.09.2009р. №040950700027), відповідно до умов якого орендодавець на підставі ст..ст.2,12 Земельного кодексу України, Закону України „Про оренду землі", рішення Ізмаїльської міської ради №746-У від 22.06.2007р. та відповідно до умов цього договору надає, а орендар приймає в строкове, платне володіння та користування(оренду) земельну ділянку несільськогосподарського призначення, площею 0,3287га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 у відповідних відмінках згідно з планом земельної ділянки, що є невід'ємною частиною цього договору.

Згідно п. 2.2. договору, нормативно грошова оцінка земельної ділянки на момент підписання цього договору складає 231599грн.

Відповідно до п.3.1. договору, договір укладено терміном на 25(двадцять п'ять) років з дати його державної реєстрації.

Пунктом 4.4 договору передбачено, що Орендна плата вноситься щомісячно Орендарем не пізніше 20 числа кожного місяця наступного за звітним.

Згідно з пунктом 4.9 договору, умови цього договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін шляхом внесення змін в договір у вигляді додаткової угоди (договору про внесення змін), яка після підписання стає невід'ємною частиною цього договору, в наступних випадках: зміни умов господарювання для Орендаря; зміни розмірів земельного податку, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря; в інших випадках, прямо передбачених законом.

На підставі рішення Ізмаїльської міської ради «Про проведення корегування нормативної грошової оцінки земель міста Ізмаїл» №1082-УІ від 12.07.2011р. ДП УДНДІПМ «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя розроблена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста відповідно до «Методики грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України №213 від 23.03.1995р. та Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України та Української академії аграрних наук №18/15/21/11 від 27.01.2006р.

06.06.2012р. Ізмаїльською міською радою прийнято рішення №2141-VІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Ізмаїл», яка. з урахуванням вимог Податкового кодексу України, була введена в дію 01.01.2013р.

Згідно із Витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель м. Ізмаїл, нормативна грошова оцінка земельної ділянки наданої у користування Відповідача, яка знаходиться в АДРЕСА_1, становить 2442372,48грн.

26.05.2014р., та 23.03.2015р. на адресу відповідача було направлено пропозиції про укладення угоди про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.

Відповіді на надіслані пропозиції від ФОП ОСОБА_2 отримано не було.

Вищевикладене зумовило звернення Ізмаїльського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Ізмаїльської міської ради до суду з даною позовною заявою до відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про внесення змін до договору оренди землі.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до частини першої статті 13 Конституції України земля є об'єктом права власності Українського народу, від імені якого це право здійснюють органи державної влади і органи місцевого самоврядування в межах, визначених чинним законодавством України.

Відповідно до вимог ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Як вбачається з матеріалів справи, 26.09.2008р. між Ізмаїльською міською радою(Орендодавець) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 було укладено договір оренди землі, (договір зареєстрований в Одеській регіональній філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 28.09.2009р. №040950700027), відповідно до умов якого орендодавець на підставі ст.ст.2,12 Земельного кодексу України, Закону України „Про оренду землі", рішення Ізмаїльської міської ради №746-У від 22.06.2007р. та відповідно до умов цього договору надає, а орендар приймає в строкове, платне володіння та користування(оренду) земельну ділянку несільськогосподарського призначення, площею 0,3287га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 у відповідних відмінках згідно з планом земельної ділянки, що є невід'ємною частиною цього договору.

Згідно з пунктом 4.9 договору, умови цього договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін шляхом внесення змін в договір у вигляді додаткової угоди (договору про внесення змін), яка після підписання стає невід'ємною частиною цього договору, в наступних випадках: зміни умов господарювання для Орендаря; зміни розмірів земельного податку, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря; в інших випадках, прямо передбачених законом.

Статтею 23 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін. Орендар має право вимагати відповідного зменшення орендної плати в разі, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршився не з його вини.

Згідно ст.181 Господарського кодексу України, господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. У разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся).

Відповідно до ст.15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ст.16 ЦК України).

Відповідно до ст.19 Конституції України ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст.628 ЦК України). Отже, уклавши договір сторони за цим договором домовилися щодо його умов.

Відповідно до ст.651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Згідно ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Тобто договір - це домовленість, що свідчить про волевиявлення сторін та узгодження їхніх дій. Він є інститутом добровільного виконання зобов'язань для отримання результату, задля якого його укладено, і якого намагаються досягти сторони шляхом вчинення певних дій.

Зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК України). Отже, уклавши договір сторони за цим договором домовилися щодо його умов.

За таких обставин, між сторонами за Договором виникли правовідносини щодо користування зазначеною у Договорі земельною ділянкою, які, у першу чергу, регулюються умовами Договору, нормами земельного законодавства, а також загальними нормами матеріального права.

Згідно ст. 274 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 цього Кодексу.

Згідно ч.1 ст.144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до ч.1 ст.73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами і організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Частинами першою, другою, третьою статті 21 Закону України "Про оренду землі" від 06.10.1998 № 161-XIV, з наступними змінами і доповненнями, передбачено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Відповідно до п. 288.5.1, п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України, розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою, зокрема, для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Частиною п'ятою статті 5, частинами першою, третьою статті 23 Закону України "Про оцінку земель" від 11.12.2003 № 1378-IV, з наступними змінами та доповненнями, встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Як вже зазначалося вище, рішенням Ізмаїльської міської ради 23 сесії VІ скликання №2141-VІ від 06.06.2012р. „Про затвердження нормативної оцінки земель м. Ізмаїл", яка з урахуванням вимог Податкового кодексу України була введена в дію з 01.01.2013р. та складає - 2442372,48грн.

Згідно ч.2 ст.632 ЦК України зміна ціни після укладення договору допускається тільки у випадках встановлених договором або законом.

За приписами ст.30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку

З врахуванням вимог ч.1 ст.651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору (Постанова Верховного Суду України від 06.12.2010р. по справі №2-/10068-2008 та постанова Верховного Суду України №17/299-10 від 30.05.11).

Відповідно до п.2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.11. №6 „Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

За приписами ч.ч.2-4 ст.188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Згідно ч.3 ст. 653 Цивільного кодексу України, якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про внесення змін до Договору оренди землі від 26.09.2008р., укладеного між Ізмаїльською міською радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, площею 0,3287га, яка знаходиться у АДРЕСА_1, зареєстрованого в Одеській регіональній філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 28.09.2009р. №040950700027 про зміну розміру орендної плати., є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст. 43 ГПК України).

Враховуючи вищезазначені обставини справи та зазначені приписи норм матеріального права, позовні вимоги Ізмаїльського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Ізмаїльської міської ради, є обґрунтованими, підтверджені наявними у справі матеріалами та підлягають задоволенню.

Згідно ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України слід стягнути з відповідача на користь державного бюджету України витрати по сплаті судового збору на суму 1218грн.

Керуючись ст.ст.32, 33, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Внести зміни до договору оренди землі від 26.09.2008р., укладеного між Ізмаїльською міською радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, площею 0,3287га, яка знаходиться у АДРЕСА_1, зареєстрованого в Одеській регіональній філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 28.09.2009р. №040950700027 про зміну розміру орендної плати.

3.Викласти пункт 2.2 в наступній редакції: „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 2442372,00грн.".

4.Викласти пункт 4.5 в наступній редакції: „Всі розрахунки за договором оренди земельної ділянки здійснюються в грошовій формі (безготівковій) шляхом перерахування „Орендарем" суми орендної плати на розрахунковий рахунок бюджету м. Ізмаїл".

5.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р 31210206783008, отримувач УК у м. Одесі/Приморський район, код отримувача ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Одеської області 03499997) витрати по сплаті судового збору на суму 1218(одну тисячу двісті вісімнадцять)грн.

Рішення господарського суду Одеської області набирає чинності у порядку ст.85 ГПК України.

Накази видати у порядку ст.116 ГПК України.

Повний текст рішення складено 27.07.2015р.

Суддя С.Ф. Гут