Справа № 680/785/15-п
№ 3/680/260/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" липня 2015 р. смт. Нова Ушиця
Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Яцина О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Новоушицького РВ УМВС України в області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, не працюючого, паспорт серії НА 272231 виданий Новоушицьким РВ УМВС України в Хмельницькій області 22 грудня 2001 року,протягом року до адміністративної відповідальності притягувався, а саме:
03.02.2015 року за ч.1 ст. 178 КУпАП;
04.02.2015 року за ч.2 ст. 178 КУпАП;
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП,
встановив:
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ХМ №035273 від 16 липня 2015 року, 15 липня 2015 року о 18 годині 20 хвилин ОСОБА_1, будучи в стані алкогольного спяніння, вчинив насильство в сімї психологічного характеру відносно своєї співмешканки ОСОБА_2, а саме виражався відносно неї нецензурними словами, виганяв з будинку та погрожував фізичною розправою, чим порушив вимоги Закону України «Про попередження насильства в сімї», за що передбачена адміністративна відповідальність згідно з ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Відповідно дост.245КУпАП завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Відповідно до виписаних у ст.ст.252, 254-256 КУпАПположень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.
Із цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Положеннямист.278 КУпАПвизначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу, у тому числі і про адміністративно-карне хуліганство, повернути матеріали адміністративної справи органу внутрішніх справ для належного (додаткового) оформлення (п.16 постанови Пленуму Верховного Суду України №10 від 22 грудня 2006 року «Про судову практику у справах про хуліганство».
Так, згідно з матеріалами справи, відносно ОСОБА_1 посадовою особою Новоушицького РВ УМВС України складено протокол про адміністративне правопорушення, в якому діяння ОСОБА_1 кваліфіковане за ч.2 ст.173-2 КУпАП.
В той же час, згідно зі ст.173-2 ч.2 КУпАП, необхідною умовою для кваліфікації діяння особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за цією частиною статті, є достовірне встановлення того факту, що ця особа, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП. Тобто, необхідно встановити факт визнання особи винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Однак, вимоги ч.2 ст.173-2 КУпАП посадовою особою Новоушицького РВ УМВС дотримані не були, оскільки до матеріалів справи не долучено жодних належних та допустимих доказів, які б дозволяли беззаперечно стверджувати про вчинення ОСОБА_1. повторно протягом року правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
З огляду на те, що наявний у справі протокол про інкриміноване ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбаченеч.2 ст.173-2 КУпАП, вимогамст.256 КУпАПне відповідає, суддя вважає за необхідне матеріали адміністративної справи для їх належного оформлення повернути до Новоушицького РВ УМВС України в області.
Крім цього, у матеріалах відсутні паспортні дані правопорушника, відомості про спільне проживання вказаних осіб у складі сімї, характеристика з місця проживання порушника, а тому суддя приходить до висновку, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути до Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючисьст.ст.256, 278 КУпАП, суддя,
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173 КУпАП направити до Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_3