Справа № 234/4918/15-а
Провадження № 2-а/234/111/15
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2015 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Склярова В.В., при секретарі Антоненко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів,-
ВСТАНОВИВ:
10.04.2015р. позивач звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 01.11.2012 року до управління із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям звернулась громадянка ОСОБА_1 Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» - державна соціальна допомога призначається на шість місяців і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сімям, які мають середньомісячний сукупний дохід сімї, нижчий від прожиткового мінімуму для сімї. Порядок призначення і виплати державної допомоги та перелік необхідних документів встановлений постановою КМУ від 24.02.2003р. №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям». Допомога ОСОБА_1 була призначена у відповідності до вищевказаних нормативно-правових актів. На адресу позивача надійшла заява від 09.12.2013р. від колишнього чоловіка відповідачки ОСОБА_2, в якій останній вказав, що надавав допомогу на утримання дитини шляхом переказу грошей через банкову установу на рахунок та особисто у руки відповідачки. Відповідачка при всіх зверненнях була повідомлена під підпис, що подання свідомо неправдивих відомостей, неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан, тягнуть за собою припинення виплати державної соціальної допомоги. Розпорядженням від 12.12.2013р. №01/07/9513 прийнято рішення про припинення виплат допомоги з 01.01.2014р. Подання недостовірної інформації про доходи призвело до переплати бюджетних коштів у вигляді допомоги малозабезпеченим сімям за період з листопада 2013 року по грудень 2013 року у сумі 6863,24грн. Відповідачка 15.10.2014р. частково погасила переплату у сумі 13,24грн., не відшкодованою залишається сума у розмірі 6850,00грн., яку просять стягнути з відповідачки на користь позивача.
Представник позивача в судове засідання не зявився, в своїй заяві позов підтримав повністю, просив суд справу розглянути в його відсутність.
Відповідачка у судове засідання не зявилася, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.
Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 01.11.2012р. ОСОБА_1 звернулася з заявою до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про призначення їй державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям.
Рішенням від 15.11.2012р. ОСОБА_1 було призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям.
Згідно заяви від 09.12.2013р. від колишнього чоловіка відповідачки ОСОБА_2, в якій останній вказав, що надавав допомогу на утримання дитини шляхом переказу грошей через банкову установу на рахунок та особисто у руки відповідачки.
Згідно проведеної перевірки правильності розрахунку та призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям та розпорядження від 12.12.2013р. №01/07/9513 встановлено, що ОСОБА_1 звертаючись до управління за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям в своїй заяві і декларації про доходи та майновий стан подала свідомо неправдиві відомості і приховала обставини, які вплинули на призначення і розмір виплати державної допомоги. Заявниця свідомо приховала факт отримання допомоги від свого колишнього чоловіка. З 01.01.2014р. їй було припинено виплату допомоги.
Внаслідок подання заявницею завідомо неправдивих даних про доходи сімї, їй були нараховані та надмірно виплачені кошти у вигляді державної допомоги з листопада 2013 року по грудень 2013 року у сумі 6863,24грн., які підлягають поверненню.
Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» - державна соціальна допомога призначається на шість місяців і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сімям, які мають середньомісячний сукупний дохід сімї, нижчий від прожиткового мінімуму для сімї. Порядок призначення і виплати державної допомоги та перелік необхідних документів встановлений постановою КМУ від 24.02.2003р. №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям».
Згідно п.28 Порядку, якщо сімєю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сімї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сімї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
П.5 ч.2 ст.17 КАС України, передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
За змістом ч.4 ст.50 КАС України, субєкт владних повноважень може звернутися з адміністративним позовом до фізичної особи у випадках, установлених законом.
Зважаючи на всі викладені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідачка суду не надала.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення адміністративного позову Управління соціального захисту населення Краматорської міської ради про стягнення з ОСОБА_1 переплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям за період з листопада 2013 року по грудень 2013 року у сумі 6863,24грн.
Відповідно до п.20 ст.5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються органи праці та соціального захисту населення - за поданням позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, виплат та доплат, установлених законодавством.
Відповідно до ч.ч.2, 4 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. У справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.7-11, 17, 50, 71, 94, 158, 160, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (інн НОМЕР_1), уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради (р./р. 35412009022516 в ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 25953617) суму заборгованої переплати державних коштів в розмірі 6850грн. 00коп.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Якщо субєкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то 10-ти денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення 5-ти денного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя:
Постанова постановлена та надруковано в єдиному екземплярі у нарадчій кімнаті.
Суддя: