ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-2937/10/1970
"01" жовтня 2010 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі
головуючого судді Жука А.В.,
при секретарі судового засідання Гапонюк Ю.П.
за участю сторін:
представника позивача ОСОБА_1
представник відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області
до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства «Залізничник»Тернопільської міської ради
про зобовязання вчиняти дії
ВСТАНОВИВ:
Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області звернулося до суду з адміністративним позовом до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства «Залізничник»Тернопільської міської ради про зобовязання вчиняти дії.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить позов задовольнити.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав та не забезпечив явку повноважного представника по справі, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином - у відповідності до вимог ст. ст. 33, 35 КАС України.
Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому можливо розглянути справу без участі відповідача, представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ст.2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», ст. 113 Бюджетного кодексу України, головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобовязань, ефективними використання коштів та майна, станом за достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів.
Контрольно-ревізійним відділом в м. Тернополі було проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності КЖЕП «Залізничник»Тернопільської міської ради за період з 01.04.2007 по 01.04.2010, за результатами якої складено акт №17-22/79 від 14.05.2010, який підписано посадовими особами відповідача без заперечень.
На підставі акту №17-22/79 від 14.05.2010 та ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», начальнику КЖЕП «Залізничник»направлено обовязкові вимоги від 01.06.2010 №19-17-13-14/584, відповідно до яких зобовязано,зокрема:
пунктом 2 - відшкодувати шкоду в сумі 3483,31 грн. в порядку та розмірах, встановлених ст.ст.130, 133, 136 КЗпП України за рахунок осіб, винних у прийнятті наказів, які суперечать вимогам нормативних документів та виконання яких призвело до зайвого витрачення коштів підприємства; провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до державних цільових фондів в сумі 1279,63 грн.;
пунктом 4 - провести донарахування сум індексації заробітної плати та здійснити їх виплату в сумі 3592,27 грн.;
пунктом 7 - відобразити в обліку дебіторську заборгованість з орендарями за недоотримані кошти по відшкодуванню витрат на утримання будинків і прибудинкових територій на загальну сумі 8750,03 грн. провести претензійно-позовну роботу з орендарями для отримання несплачених коштів. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у заниженні орендних ставок, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 КЗпПУ.
Згідно ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обовязковими для виконання службовими особами обєктів, що ревізуються.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»органи ДКРС мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Відповідачем не надано та судом не здобуто доказів виконання обовязкових вимог державної контрольно-ревізійної служби, які повинно було виконати КЖЕП «Залізничник»Тернопільської міської ради, а отже позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 35,70,71,79,86,128,153,158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Зобовязати комунальне житлово-експлуатаційне підприємство «Залізничник»Тернопільської міської ради (код 33589493, м. Тернопіль, бульвар Т.Шевченка,31) виконати пункти 2, 4, 7 обовязкових вимог органів контрольно-ревізійної служби, викладених в листі «Про усунення порушень законодавства з питань збереження і використання комунальної власності та фінансів»№ 19-17-13-14/509 від 01.06.2010, зокрема:
- відшкодувати шкоду в сумі 3483,31 грн. в порядку та розмірах встановлених ст.ст.130, 133, 136 КЗпП України за рахунок осіб, винних у прийнятті наказів, які суперечать вимогам нормативних документів та виконання яких призвело до зайвого витрачання коштів підприємства; провести перерахунок на відповідні взаємозвірки щодо внесків до державних цільових фондів в сумі 1279,63 гривень.;
- здійснити виплату індексації в сумі 3592,27 гривень.;
- провести претензійно-позовну роботу з орендарями для отримання несплачених коштів в сумі 8750,03 гривень. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у занижені орендних ставок, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130 136 КЗпП України.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги у порядку і строки, передбачені статтями 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддяЖук А.В.
копія вірна
СуддяЖук А.В.