Ухвала суду № 47346352, 20.07.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.07.2015
Номер справи
826/7667/14
Номер документу
47346352
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

20 липня 2015 року № 826/7667/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мазур А.С.,при секретарі судового засідання Швед В.С., за участю представника відповідача Барана М.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Концерну "Військторгсервіс" про відстрочку виконання судового рішення у справі

за позовом Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі міста Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській областідо Концерну "Військторгсервіс"про сстягнення податкового боргу в сумі 109 818, 12 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.06.2014 року позовні вимоги Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі міста Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області було задоволено та стягнуто з Концерну "Військторгсервіс" (місцезнаходження: 03151, м. Київ, вул. Молодогвардійська, буд. 28-А, ідентифікаційний код 33689922) до Державного бюджету України суму податкового боргу по земельному податку з юридичних осіб у розмірі 109 818 (сто дев'ять тисяч вісімсот вісімнадцять) грн. 12 коп.

Вказана постанова Окружного адміністративного суду м. Києва не була оскаржена в апеляційному порядку та набрала законної сили.

19 вересня 2014 року судом видано виконавчий лист.

03 листопада 2014 року ВДВС Соломянського РУЮ відкрито виконавче провадження № ВП 45282708 на підставі наказу у справі № 826/7667/14.

02 липня 2015 року відповідачем через канцелярію суду подано заяву про відстрочення виконання судового рішення у справі № 826/7667/14 на один рік.

В судовому засіданні 13 липня 2015 року представник відповідача підтримав заявлене клопотання.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, повідомлення здійснювалось телефонограмою, проте за вказаним телефоном ніхто не відповів.

Заслухавши пояснення представника відповідача, розглянувши подані до заяви про відстрочку виконання судового рішення, документи, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.

Ухвалу суду за результатами розгляду питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути оскаржено в загальному порядку.

В обґрунтування поданої заяви відповідач зазначив про неможливість виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 червня 2014 року, оскільки перебуває у вкрай складному фінансовому становищі. Згідно зведеного виконавчого провадження ВДВС Соломянського РУЮ № 35683134 загальна сума боргу складає 7 335 032,09 грн.

Як убачається з довідки ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві від 20.02.2015 № 4306/10/26-58-23-01-12, заборгованість з податків і зборів, платежів, станом на 16 лютого 2015 року складала 14 196 505,84 грн.

Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що ВДВС Соломянського РУЮ рядом постанов накладено арешт на все майно та рахунки Концерну "Військторгсервіс", а державною податковою інспекцією описано майно Концерну "Військторгсервіс" в податкову заставу.

Крім того, представник відповідача зазначив, що Законом України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків, до вдосконалення визначеного законами України механізму примусової реалізації майна.

Відповідно до п. 6.1. Статуту, майно Концерну "Військторгсервіс" є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання.

Оскільки Концерн "Військторгсервіс" складається на 100 відсотків із державного майна, то погашення боргів шляхом реалізації його майна унеможливлено.

У той же час, згідно протоколу наради затвердженого Міністром оборони України «щодо залучення державних підприємств, установ, організацій та господарських об'єднань, що належать до сфери управління Міністерства оборони України, до матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України, задоволення їх потреб продукцією виробництва та послугами» (копія додається) на Концерн «Військторгсервіс» покладено завдання організувати у військових містечках (полігона) надання послуг з харчування всіх категорій військовослужбовців, працівників Збройних Сил України.

Крім того, як убачається з матеріалів справи, у зв'язку з проведенням часткової мобілізації в країні Міністерством оборони України за кошти Державного бюджету зроблено замовлення Концерну «Військторгсервіс» на виготовлення речового майна та надання послуг лазні військовослужбовцям).

Таким чином, з урахуванням механізму виконання судових рішень виникає реальна загроза списання коштів з рахунків Концерну, що належать державі в особі Міністерства оборони України, та використання їх не за цільовим призначенням, як наслідок невиконання Концерном мобілізаційного завдання, неотримання частини прибутку від наданих послуг, які могли б бути спрямовані на погашення боргів.

На думку суду, наведені відповідачем доводи та надані докази на їх підтвердження свідчать про наявність обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, а саме: постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 червня 2014 року в адміністративній справі №826/7667/14 щодо сплати до Державного бюджету України суми податкового боргу по земельному податку з юридичних осіб у розмірі 109 818 (сто дев'ять тисяч вісімсот вісімнадцять) грн. 12 коп.

З огляду на зазначене, суд вважає за доцільне задовольнити заяву Концерну "Військторгсервіс" про відстрочення виконання судового рішення.

Керуючись положеннями ст.ст. 263, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

У Х В А Л И В:

Задовольнити заяву Концерну "Військторгсервіс".

Відстрочити Концерну "Військторгсервіс" виплату заборгованості у розмірі 109 818 (сто дев'ять тисяч вісімсот вісімнадцять) грн. 12 коп. згідно Постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 червня 2014 року в адміністративній справі №826/7667/14 на один рік до 20 липня 2016 року.

Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини третьої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалу суду за результатами розгляду питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути оскаржено за правилами, встановленими статтями 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур

Ухвалу у повному обсязі складено 20 липня 2015 року.