Постанова № 4734624, 30.07.2009, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2009
Номер справи
2а-38882/09/2070
Номер документу
4734624
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2а- 38882/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2009 р.                                                                                 м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого –судді Шевченко О.В.,

при секретарі –Нікітенко Л.Ю.,

за участю представника позивача –Бондаренко В.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до акціонерного товариства відкритого типу "Харківський канатний завод" про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Дзержинського району м. Харкова звернувся до суду в інтересах держави в особі Харківського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку із позовом, до акціонерного товариства відкритого типу "Харківський канатний завод" у якому просив стягнути з відповідача штраф у розмірі 2550,00 грн.

В обґрунтування позову вказано, що позивачем було виявлено, що відповідачем особлива інформація про зміну складу посадових осіб емітента, а саме про зміну складу Наглядової ради АТВТ "Харківський канатний завод", рішення про що прийнято Наглядовою радою АТВТ "Харківський канатний завод" (протокол №1) від 17.03.2008р., не опублікована в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або ДКЦПФР протягом строку, встановленого п. 1 Глави 3 Розділу ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням ДКЦПФР 19.12.2006р. №1591, а саме - протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії. Це є порушенням положень ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" № 3480-IV від 23.02.2006р. з урахуванням вимог п.1 Глави 3 Розділу ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" та є не опублікуванням інформації. За неопублікування інформації передбачена відповідальність п.7 ч.1 ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні". Постановою №89-ХА від 12.03.2009р. на відповідача було накладено штрафну санкцію у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян що становить 850,00грн. за неопублікування інформації.

Також, відповідачем особлива інформація про зміну складу посадових осіб емітента, а саме про зміну складу Наглядової ради АТВТ "Харківський канатний завод", рішення про що прийнято Наглядовою радою АТВТ "Харківський канатний завод" (протокол №1) від 17.03.2008р., не розміщена у стрічці новин загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів протягом строку, встановленого п. 1 Глави 3 ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" затвердженого Рішенням ДКЦПФР 19.12.06р., а саме-протягом двох робочих днів з дати вчинення дії. Це є порушення положень ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" № 3480-IV від 23.02.06р. з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" та є нерозміщенням інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів. За нерозміщення інформації передбачена відповідальність згідно п.6 ч.1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні". Постановою № 90 від 12.03.2009р. на відповідача було накладено штрафну санкцію у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів.

Крім того, АТВТ "Харківський канатний завод" особлива інформація про зміну складу посадових осіб емітента, а саме про зміну складу Наглядової ради АТВТ "Харківський канатний завод", рішення про що прийнято Наглядовою радою АТВТ "Харківський канатний завод" (протокол №1) від 17.03.2008р. не подана до Харківського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку протягом строку, встановленого п. 1 Глави 3 ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" затвердженого Рішенням ДКЦПФР 19.12.06р., а саме протягом десяти робочих днів з дати вчинення дії. Це є порушення положень ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" № 3480-IV від 23.02.06р. з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" та є неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. За неподання інформації до ДКЦПФР передбачена відповідальність згідно п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України " Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні". Постановою № 91-ХА від 12.03.09р. на відповідача було накладено штрафну санкцію у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00грн. за неподання інформації до ДКЦПФР.

Загальна сума несплачених штрафних санкцій становить 2550гривень.

          Прокурор в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи не надав.

          У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити в повному обсязі.

          Відповідач у судове засідання не з'явився, надав до суду заперечення на позов, де зазначив, що ухвалою Господарського суду Харківської області від 11.09.2008 року у справі Б-39/118-08 порушено провадження у справі про банкрутство АТВТ "Харківський канатний завод" та введено мораторій на задоволення вимог його кредиторів. На думку відповідача, відповідно до положень ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" стягнення штрафу заборонено.

          Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи судом встановлене наступне.

          Акціонерне товариство відкритого типу "Харківський канатний завод" згідно витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України числиться в ЄДРПОУ як юридична особа зареєстрована Виконавчим комітетом міської ради 27.01.2009р. за адресою: вул. Китаєнка,1, м. Харків.

          Відповідно ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів.

          До особливої інформації належать відомості про: прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу; прийняття рішення про викуп власних акцій; факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі; отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента; зміну складу посадових осіб емітента; зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій; рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв; рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу; порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію; рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента. Строки, порядок та форми подання особливої інформації про емітента встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

          Особлива інформація про емітента є відкритою і оприлюднюється шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття особливої інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

          Згідно з ч.2 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні " інформацію, яка опубліковується, а також яка розміщується у загальнодоступній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів, вважається у тому числі, особлива інформація про емітента.

          Відповідно до п. 5, п. 6, п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України " Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" за не опублікування інформації та за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафної санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

12.03.2009року позивачем винесені постанови: № 89-ХА, якою за неопублікування інформації до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00грн.; №90-ХА, якою до відповідача за неподання інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів накладено штрафну санкцію у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.; № 91-ХА, якою за не опублікування інформації до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн.

Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем не сплачені суми заборгованості зі сплати штрафів загальною сумою 2550,00 грн., постанови не оскаржені, у встановленому порядку недійсними не визнані, не скасовані, а тому сума заборгованості підлягає стягненню у судовому порядку.

Щодо посилання відповідача на обставини щодо порушення справи про банкрутство АТВТ "Харківський канатний завод", запровадження процедури санації відносно зазначеного підприємства, на ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 4 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства; не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування,податків і зборів (обов'язкових платежів).

Постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, винесені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку не відносяться до виконавчих документів, вичерпний перелік яких зазначений ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження".

Суд приходить до висновку, що постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не відноситься і до інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства, оскільки відповідно до ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку, тобто виконавчим документ для стягнення фінансових санкцій є виконавчий лист суду.

Крім того, суд зазначає, що штрафна санкція , накладена ДКЦПФР не є санкцією за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань. Відповідно до визначення грошового зобов'язання, зазначеного в ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України.

Штрафні санкції накладені на відповідача за невиконання обов'язку розкрити особливу інформацію протягом встановленого законодавством терміну, тобто за невиконання певних дій, які не є грошовими зобов'язаннями в розумінні Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

За таких обставин суд приходить до висновку, що дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на стягнення на підставі постанов про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів штрафних санкцій.

          Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову та можливості його задоволення, оскільки, відповідачем у встановлений законодавством строк сума накладених штрафів не сплачена, а тому підлягає стягненню у судовому порядку.

Керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 86, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до акціонерного товариства відкритого типу "Харківський канатний завод" про стягнення штрафу – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з акціонерного товариства відкритого типу "Харківський канатний завод"(р/р 260091101 у Харківській філії "МКБ", МФО 350749, код ЄДРПОУ 00306443) на користь Державного бюджету України (р/р 35211001000044 УДК у Харківській області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24331919) заборгованість зі сплати штрафів у розмірі 2550.00 (дві тисячі п'ятьсот п'ятдесят) грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

Повний текст постанови виготовлено 04 серпня 2009 року.

                    Суддя                                                                       О.В. Шевченко