Єдиний державний реєстр судових рішень Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
12.06.2009 р. № 38578/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тацій Л. В. при секретарі судового засідання Андрієць М.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурор Московського району м. Харкова Державна податкова інспекція в Московському районі м. Харкова до ТОВ"ЛіК-ХБУ"
пропро стягнення заборгованості ,
встановив:
Прокурор в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Московському районі м. Харкова звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив суд стягнути з відповідача на користь держави в особі Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова заборгованість перед бюджетом у сумі 55068,88 грн.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, зазначених в позові.
В судовому засіданні в обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив наступне. Відповідно до наданої під час перевірки ДПІ у Московському районі м. Харкова інформації за платником податків –ТОВ «Лік-ХБУ»станом на 28.04.2009 року рахується заборгованість по орендній платі за землю в сумі 55068,88 грн., яка виникла в період часу з жовтня 2008 року по квітень 2009 року внаслідок несплати посадовими особами підприємства відповідного платежу, в порядку та межах, передбачених діючим податковим законодавством України. Станом на 28.04.2009 року сума недоїмки ТОВ «Лік-ХБУ»перед бюджетом складає 55068,88 грн.
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень (а.с. 27). Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Разом з тим, Кодексом адміністративного судочинства не врегульовано питання можливості розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб’єктом владних повноважень. Згідно з ч. 7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Таким чином, у зв’язку з неврегульованістю КАС України питання про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є суб’єктом владних повноважень, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів. Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Суд, заслухавши прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 7 "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п'ятій - десятій цієї статті та частині другій статті 6 цього Закону.
Відповідно до Договору оренди землі від 28.12.20096 р., Харківською міською радою ТОВ «Лік-ХБУ»була передана в оренду земельна ділянка загальною площею 1,0603 га., розташованої за адресою: пр. 50 років СРСР, 156 в м. Харкові з цільовим призначенням –будівництва багатоповерхового житлового будинку (секції «А»і «Б») з вбудовано-прибудованими приміщеннями на 1-му поверсі та облаштування гаражів, (а.с. 8-12).
Пунктом 9 вказаного договору передбачено, розмір орендної плати в місяць за земельну ділянку згідно з довідкою № 4352706 від 27.11.2006 року становить: 2006 рік: 5376,85 гривень, з 2007 року –10145, 00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно з ч. 3 ст. 14 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з ч. 3 ст. 17 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
Відпоповідно до п.п. 5.1. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 за № 2181-III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Як вбачається з оглянутої в судовому засіданні облікової картки відповідача, станом на 28.04.2009 року мається заборгованість по орендній платі за землю в сумі 55068,88 грн., яка виникла в період часу з жовтня 2008 року по квітень 2009 року внаслідок несплати посадовими особами підприємства відповідного платежу, в порядку та межах, передбачених діючим податковим законодавством України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7, ч. 1, 3 ст. 14, ч. 1, 3 ст. 17 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 № 2535-XII, п.п. 6.2.1., 6.2.3., 6.2.4., 17.1.7. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 за № 2181-III, ст.ст. 9, 94, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, ст.ст. 163, 167, 186, 254 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Прокурора Московського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Московському районі м. Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю «Лік-Харківське Будівельне управління»про стягнення боргу –задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Лік-Харківське Будівельне управління» (код 25185839, місцезнаходження: вул. Мельникова, 2, м. Харків, 61002) на користь держави податковий борг в сумі 55068,88 (п’ятьдесят п’ять тисяч шістдесят вісім грн. 88 коп. . 3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. я.
У повному обсязі постанова виготовлена 15. 06. 09 року.
Суддя Тацій Л.В.