Постанова № 47343079, 13.01.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2011
Номер справи
2а-9620/10/1870
Номер документу
47343079
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 січня 2011 р. Справа № 2а-9620/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шаповала М.М.

за участю секретаря судового засідання - Сахно М.В.,

відповідача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського міського центру зайнятості, Сумського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 5 325,40 грн ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивачі, Сумський міський центр зайнятості та Сумський обласний центр зайнятості (далі по тексту Сумський МЦЗ, Сумський ОЦЗ), звернулися до суду з адміністративним позовом, в якому просять стягнути з відповідача ОСОБА_1 (далі по тексту відповідач, ОСОБА_1 Г.) кошти, отримані як грошова допомога по безробіттю за період з 04.04.2007 р. по 11.02.2008 р., у розмірі 4 650,90 грн. та кошти, що фактично витрачені на навчання у розмірі 674, 50 грн. Свої вимоги мотивують тим, що відповідач, який надав недостовірні відомості до Сумського МЦЗ та Сумського ОЦЗ, незаконно отримав допомогу по безробіттю та кошти, витрачені на навчання відповідача, які підлягать поверненню.

У судове засідання представники позивачів не прибули, були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, про що свідчать розписки про отримання ними поштового відправлення.

У судовому засіданні відповідач визнала позовні вимоги в повному обсязі.

Заслухавши пояснення відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України Про зайнятість населення від 1 березня 1991 року № 803-XII в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.

Відповідач ОСОБА_1 належить до категорії зайнятого населення, оскільки є фізичною особою-підприємцем, зареєстрованим Виконавчим комітетом Сумської міської ради від 19.03.2004 р. за № 2 632 017 0000 016639 (а.с. 10-11).

Відповідно до ст. 2 Закону України Про зайнятість населення безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до Сумського міського центру зайнятості, де спеціалістом центру зайнятості була заповнена персональна картка № 185009307032800002 й особистим підписом підтверджено достовірність внесених до неї даних (а.с. 5). Крім того, відповідач повідомила, що на момент звернення до центру зайнятості вона не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, не отримує пенсію та не є засновником приватного підприємства відповідно до його особистої заяви від 04.04.2007 р. (а.с. 6).

На підставі інформації, отриманої з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, встановлено, що ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрованим Виконавчим комітетом Сумської міської ради від 19.03.2004 р. за № 2 632 017 0000 016639 (а.с. 10-11).

З Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця вбачається, що підприємницька діяльність відповідачки була припинена 10.01.2008 р. (а.с. 24).

Під час перебування на обліку гр. ОСОБА_1 не повідомила спеціаліста про те, що зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, внаслідок чого незаконно отримала статус безробітного та, відповідно, допомогу по безробіттю. Відповідно до довідки Сумського МЦЗ № НОМЕР_1 від 18.08.2010 р. допомога по безробіттю відповідачу була виплачена за період з 04 квітня 2007 року по 11 лютого 2008 року в розмірі 4650, 90 грн. (а.с. 13).

Крім того, згідно договору № 204/07/8 від 18.07.2007 р., ОСОБА_1 під час перебування на обліку пройшла навчання в Сумській філії Державної академії статистики, обліку та аудиту за професією «Бухгалтерський облік за національними стандартами, основи 1-С Бухгалтерія» і загальна сума витрат на навчання за період з 18.07.2007 р. по 09.10.2007 р. становить 674, 50 грн., що підтверджується довідкою Сумського обласного центру зайнятості від 30.08.2010 р. за № 09-09/1228 (а.с 8, 12).

Таким чином, гр. ОСОБА_1 надала відомості, які не відповідають дійсності, незаконно отримала допомогу по безробіттю в сумі 4650, 90 грн., яка підлягає поверненню. Також підлягають поверненню кошти, витрачені на навчання відповідача у розмірі 674, 50 грн.

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 36 Закону України Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття від 2 березня 2000 року N 1533-III (далі по тексту Закон) застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до матеріалів справи, Сумський міський центр зайнятості повідомив відповідача про необхідність повернути на рахунок Сумського МЦЗ суму виплаченого матеріального забезпечення (а.с. 10). Дане повідомлення відповідачем отримане відповідно до розписки про отримання поштового відправлення (а.с. 11), проте у встановлений строк кошти не сплачені.

Відповідно до п. 6, 8 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 р. № 60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13 лютого 2009 р. № 7-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 р. за № 232/16248 у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. У разі відмови особи чи роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

Відповідно до ст. 12 Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Невідшкодування цих витрат порушує інтереси держави, яка є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття.

Таким чином, судом достовірно встановлено, що кошти, отримані як грошова допомога по безробіттю за період з 04.04.2007 р. по 11.02.2008 р. в сумі 4650, 90 грн. та кошти, витрачені нан навчання в сумі 674, 50 грн., відповідачем у добровільному порядку не сплачені, що підтверджується матеріалами справи, тому суд приходить до висновку, що вимоги позивачів щодо стягнення вказаних сум є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумського міського центру зайнятості, Сумського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 5 325,40 грн задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, іден. номер НОМЕР_2) на користь Сумського міського центру зайнятості (40009, м. Суми, вул. Баумана, 45, р/р 37170001000293 ГУ ДКУ в Сумській області м. Суми МФО 837013, код 13996509) борг в розмірі? 4 650, 90 грн (чотири тисячі шістсот пятдесят гривень 90 коп.).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Сумського обласного центру зайнятості (40030, м. Суми, майдан Незалежності, 3, р/р 37178032180010 ГУ ДКУ в Сумській області МФО 837013, код 03491406) борг в розмірі 674, 50 грн (шістсот сімдесят чотири гривні 50 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) М.М. Шаповал

Повний текст постанови складено 18 січня 2011 року.

З оригіналом згідно

Суддя М.М. Шаповал