Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків, вул. Мар"їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"10" квітня 2009 р. № 2-а-218/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді Спірідонов М.О.
за участю секретаря судового засідання Свіргун О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Жовтневого району м. Харкова в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Харкова
до Приватного підприємства"Маяк-2006"
пропро стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути звідповідача до Державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 25301,55 грн.
В обґрунтування позову вказано, що Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова 26.09.2007 року було проведено комплексну планову документальну перевірку ТОВ ПП «Маяк-2006» дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства. В результаті перевірки було складено акт, ВІДПОВІДНО до якого встановлені порушення, а саме:
1. п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4;п.п. 11.3.1. п. 11.3 ст. 11; п.п. 5.3.9. п. 5.3. ст. 5; п.п. 11.2.1 п. 11.2 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» в редакції від 22.05.1997 року № 283-97-ВР зі змінами і доповненнями та заниження нодатку на прибуток всього за 2006 року на суму 9756 грн., В тому числі за З квартал 2006 року на суму 5577 грн., 4 квартал 2006 року на суму 4179 грн., за 1 квартал 2007 року на суму 752 грн.
2. п.п. 7.3.1. п. 7.3. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та занижено податкове зобов'язання за вересень 2006 року на 3700,00 грн. та грудень 2006 року на 3333,00 грн.
3. п. 2.11 положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого Постановою НБУ № 637 від 15.12.2004 року, за що передбачені фінансові санкції ЗГІДНО абзацу 4, ст. 1 Указу Президента України № 436/95 від 12.06.1995 року «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» в частині перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки за період вересень 2006 року - березень 2007 року в сумі 7750,88 гри. Нараховані штрафні санкції у розмірі 25 відсотків виданих під звіт коштів в сумі 1938 грн.
4. п. 19.2 ст. 19 Закону України від 22.05.2003 року № 889-ІУ «Про податок з доходів фізичних осіб» В результаті чого встановлені норушення вимог податкового законодавства, а саме: иеутримання податку з доходів фізичних осіб у сумі 709,00 грн. при сплаті фізичним особам ДОХОДІВ за жовтень 2006 року, березень 2007 року.
п.п. 9.10.3. п. 9.10 ст. 9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 року № 889-ІУ, в результаті чоо встановлені порушення вимог податкового законодавства, а саме: неутримання, не нарахування до бюджету штрафу з платників податку у розмірі 15 % від суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку під звіт та не повернутих ним
5. ст. 24 Закону України ВР від 24.03.1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці».
За результатами перевірки складений акт від 26.09.2007 року № 1225/23-304/34391578, другий екземпляр акту особисто отримано директором ПГ1 «Маяк-2006». Крім того, начальником ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова були винесені нодаткові новідомлення - рішення » 0002342303/2 від 31.01.2008 року - штрафна санкція по податку на прибуток в сумі 1051,00 грн., № 0001732303/2 від 31.01.2008 року - штрафна санкція по податку на прибуток в сумі 14143,00 грн., № 0001752303/2 від 31.01.2008 року - штрафна санкція по податку на прибуток в сумі 10550,00 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення також було отримані особисто директором ПП «Маяк-2006».
Як вказав позивач, станом на 24.12.2008 року, згідно облікових карток, відновідач має заборгованість 25301,55 грн.
В судове засідання представники ДПІ та прокуратури не з’явився, але надав суду заяву, в якій просив суд слухати справу без його участі
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Судом встановлено, що ержавною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Харкова 26.09.2007 року було проведено комплексну планову документальну перевірку ТОВ ПП «Маяк-2006»дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства. В результаті перевірки було складено акт, відповідно до якого встановлені порушення, а саме:
1. п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4;п.п. 11.3.1. п. 11.3 ст. 11; п.п. 5.3.9. п. 5.3. ст. 5; п.п. 11.2.1 п. 11.2 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»в редакції від 22.05.1997 року № 283-97-ВР зі змінами і доповненнями та заниження нодатку на прибуток всього за 2006 року на суму 9756 грн., В тому числі за З квартал 2006 року на суму 5577 грн., 4 квартал 2006 року на суму 4179 грн., за 1 квартал 2007 року на суму 752 грн.
2. п.п. 7.3.1. п. 7.3. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»та занижено податкове зобов'язання за вересень 2006 року на 3700,00 грн. та грудень 2006 року на 3333,00 грн.
3. п. 2.11 положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого Постановою НБУ № 637 від 15.12.2004 року, за що передбачені фінансові санкції ЗГІДНО абзацу 4, ст. 1 Указу Президента України № 436/95 від 12.06.1995 року «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»в частині перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки за період вересень 2006 року - березень 2007 року в сумі 7750,88 гри. Нараховані штрафні санкції у розмірі 25 відсотків виданих під звіт коштів в сумі 1938 грн.
4. п. 19.2 ст. 19 Закону України від 22.05.2003 року № 889-ІУ «Про податок з доходів фізичних осіб»В результаті чого встановлені норушення вимог податкового законодавства, а саме: иеутримання податку з доходів фізичних осіб у сумі 709,00 грн. при сплаті фізичним особам ДОХОДІВ за жовтень 2006 року, березень 2007 року.
п.п. 9.10.3. п. 9.10 ст. 9 Закону України «Про нодаток з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003 року № 889-ІУ, в результаті чоо встановлені порушення вимог податкового законодавства, а саме: неутримання, не нарахування до бюджету штрафу з платників податку у розмірі 15 % від суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку під звіт та не повернутих ним
5. ст. 24 Закону України ВР від 24.03.1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці».
За результатами перевірки складений акт від 26.09.2007 року № 1225/23-304/34391578, другий екземпляр акту особисто отримано директором ПГ1 «Маяк-2006». Крім того, начальником ДПІ у Жовтневому районі м. Харкова були винесені нодаткові новідомлення - рішення № 0002342303/2 від 31.01.2008 року - штрафна санкція по податку на прибуток в сумі 1051,00 грн., № 0001732303/2 від 31.01.2008 року - штрафна санкція по податку на прибуток в сумі 14143,00 грн., № 0001752303/2 від 31.01.2008 року - штрафна санкція по податку на прибуток в сумі 10550,00 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення також було отримані особисто директором ПП «Маяк-2006».
Наявність заборгованості також підтверджується копіями зворотнього боку облікових карток, стяном на 24.12.2008 року, які знаходяться в матеріалах справи
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.
Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" - платники податків зобов'язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов'язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов'язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів.
У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до 7.3.1. Закону України, від 03.04.1997, № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" Датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;
або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Відповідно до п.п. 4.1.1. п. 4.1. ст. 4 Закону України, від 28.12.1994, № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" Валовий доход включає: загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), у тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів, деривативів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (за винятком операцій з їх первинного випуску (розміщення), операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) та операцій з консолідованим іпотечним боргом відповідно до закону).
Відповідно до п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України, від 28.12.1994, № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" Не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
Відповідно до п. 2.11. Постанова|Положення, Національний банк, від 15.12.2004, № 637 "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" Видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України. Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт. Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження. Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми. Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.
Відповідно до п. 19.2., 9.10.3. Закону України, від 22.05.2003, № 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб") Особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані:а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок;
Якщо платник податку повертає суму надміру витрачених коштів пізніше граничного строку, встановленого підпунктом 9.10.2 цього пункту, але не пізніше звітного місяця, на який припадає останній день такого граничного строку, то такий платник податку сплачує штраф у розмірі 15 відсотків суми таких надміру витрачених коштів, який стягується за процедурою утримання податку, встановленою підпунктом 9.10.1 цього пункту. Якщо платник податку не повертає суму надміру витрачених коштів протягом звітного місяця, на який припадає такий граничний строк, то така сума підлягає оподаткуванню за правилами, встановленими підпунктом 9.10.1 цього пункту, та платник податку сплачує штраф, встановлений абзацом першим цього підпункту. Якщо у майбутніх податкових періодах платник податку повертає суму надміру витрачених коштів або вона стягується з такого платника податку за рішенням суду, перерахунок податкових зобов'язань такого платника податку не здійснюється, а сума штрафу не відшкодовується.
Відповідно до ст 24 Закону України від 24.03.1995, № 108/95-ВР "Про оплату праці" Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні в строки, встановлені у колективному договорі, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні. Виплата заробітної плати здійснюється за місцем роботи. Забороняється провадити виплату заробітної плати у магазинах роздрібної торгівлі, питних і розважальних закладах, за винятком тих випадків, коли заробітна плата виплачується працюючим у цих закладах особам. За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок власника або уповноваженого ним органу. Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості.
У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не було сплачено.
Суд, проаналізувавши положення ст. 71 КАС України прийшов до висновку, що відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач прострочив виконання зобов’язання по сплаті заборгованості, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м. Харкова в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Харкова до Приватного підприємства "Маяк-2006" про стягнення заборгованості –задовольнити у повному обсязі
Стягнути з Приватного підприємства "Маяк-2006" (м. Харків, вул. Червоножовтнева, 8, код. 34391578) на користь Державного бюджету України заборгованість у розмірі 25301 (двадцять п"ять тисяч триста одна) грн., 55 коп. (по податок на прибуток - 13969,16 грн. на р/р 31111009700008, ВДК у Жовтневому районі код 24134113 банк УДК у Харківській області МФО 851011, по податок на додану вартість - 8637,00 грн. на р/р 31113029700008, ВДК у Жовтневому районі 24134113 банк УДК у Харківській області МФО 851011, по податку з доходів найманих працівників - 2695,39 грн. на р/р 31113029700008, ВДК у Жовтневому районі 24134113 банк УДК у Харківській області МФО 851011).
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у строк встановлений ч.5 ст.186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови виготовлено 14.04.2009 року
Суддя Спірідонов М.О.