Ухвала суду № 47339738, 20.07.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.07.2015
Номер справи
813/3423/15
Номер документу
47339738
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

з питань забезпечення адміністративного позову

20 липня 2015 року № 813/3423/15

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Кедик М.В., розглянувши клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову у справі за позовом Державного історико-архітектурного заповідника у м. Львові до Львівської обласної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, Львівської обласної організації Українського товариства охорони памяток історії та культури, громадської організації Правозахисний центр імені генерала УНР ім. В.Сікевича, представництва американського обєднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу про скасування розпорядження, зобов'язання вчинити дії, -

встановив:

ОСОБА_3 історико-архітектурний заповідник у м. Львові звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Львівської обласної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, Львівської обласної організації Українського товариства охорони памяток історії та культури, громадської організації Правозахисний центр імені генерала УНР ім. В.Сікевича, представництва американського обєднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу, в якому просить суд:

1) визнати незаконним та скасувати розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 05.05.2015 року № 188/0/5-15 Про охорону пам'яток культурної спадщини, що розташовані на території м. Львова;

2) зобовязати Львівську обласну державну адміністрацію вчинити дії, передбачені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 року № 1338-р Про затвердження плану заходів, спрямованих на відновлення діяльності Державного історико-архітектурного заповідника у м. Львові та Дорученням Президента України Львівській обласній державній адміністрації від 08.06.2011 року відновити діяльність Державного історико-архітектурного заповідника та забезпечити його захист від знищення, руйнування, пошкодження, зокрема, крім скасування розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 05.05.2015 року № 188/0/5-15 Про охорону пам'яток культурної спадщини, що розташовані на території м. Львова, зобовязати Львівську обласну державну адміністрацію невідкладно:

- провести повну інвентаризацію обєктів та відновити на балансі Державного історико-архітектурного заповідника у м. Львові обєкти історико-культурної спадщини та цінної забудови, інші обєкти, які перебували на його балансі до 1991 року у повному обсязі;

- затвердити штат Державного історико-архітектурного заповідника в м. Львові і виділити відповідні кошти з бюджету Львівської області для утримання цих штатних одиниць;

- підготувати звіт про проведені заходи для збереження та належного використання обєкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - Львів (Історичний центр), яким фактично є ОСОБА_3 історико-архітектурний заповідник, за реалізацію яких відповідала Львівська обласна державна адміністрація, відповідно до рекомендацій 37-ої сесії ЮНЕСКО;

- розробити план заходів із збереження памяток архітектури, занесених до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (які розташовані на території Державного історико-архітектурного заповідника);

- підготувати необхідні документи та здійснити організаційні заходи щодо передачі Державного історико-архітектурного заповідника в м. Львові до сфери управління Міністерства культури України та надання йому статусу національний.

Одночасно з поданням позову позивач звернувся з клопотанням про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 05.05.2015 року № 188/0/5-15 Про охорону пам'яток культурної спадщини, що розташовані на території м. Львова.

Клопотання обґрунтоване тим, що розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 05.05.2015 року № 188/0/5-15 Про охорону пам'яток культурної спадщини, що розташовані на території м. Львова є очевидно неправомірним та протиправним, оскільки, явно виходить за межі повноважень Львівської обласної державної адміністрації. Зазначає, що здійснення державного управління обєктами культурної спадщини, які знаходяться у межах Ансамблю історичного центру Львова - обєкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що співпадає із межами Державного історико-архітектурного заповідника у м. Львові буде унеможливленим. ОСОБА_3 історико-архітектурний заповідник у м. Львові, відповідно до п. 7.1 Положення про ОСОБА_3 історико-архітектурний заповідник у м. Львові здійснює державні функції щодо управління територією включеною до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Припинення діяльності Державного історико-архітектурного заповідника у м. Львові унеможливить здійснення державного захисту цих обєктів культурної спадщини, що може призвести до незворотного руйнування цих обєктів. Шкоду запродіяну реалізацією цього Розпорядження неможливо буде відновити.

При постановлені ухвали суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Забезпечення адміністративного позову це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.

Частиною 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України визначено підстави забезпечення позову. Такі допускаються судом, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття заходів забезпечення позову, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидним є ознаки протиправності дії субєкта владних повноважень.

Пункт 17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 року № 2 Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ передбачає, що в ухвалі про забезпечення позову суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також вказати ознаки, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень.

В обґрунтування заявленого клопотання позивачем не надано жодних доказів існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди його правам, свободам та інтересам до ухвалення рішення в адміністративній справі або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

За таких обставин, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.

Керуючись ст. ст. 117, 118, 158, 159, 160, 165 КАС України, суд -

ухвалив:

У вжитті заходів забезпечення адміністративного позову по справі 813/3423/15 за адміністративним позовом Державного історико-архітектурного заповіднику у м. Львові до Львівської обласної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, Львівської обласної організації Українського товариства охорони памяток історії та культури, громадської організації Правозахисний центр імені генерала УНР ім. В.Сікевича, представництва американського обєднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу про скасування розпорядження, зобов'язання вчинити дії відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.

Суддя Кедик М.В.